Tomáš prišiel s unikátnym nápadom, ktorý je ozajstným pomocníkom pre všetkých študentov medicíny

  • Diár pre medikov ponúka všetko potrebné pre zvládnutie náročného štúdia medicíny
  • Má dostatočný priestor na poznámky, plánovanie či cvičenia
  • Svetlo sveta uzrel aj vďaka crowdfundingovej kampani
archív - Diár MD
  • Diár pre medikov ponúka všetko potrebné pre zvládnutie náročného štúdia medicíny
  • Má dostatočný priestor na poznámky, plánovanie či cvičenia
  • Svetlo sveta uzrel aj vďaka crowdfundingovej kampani

Všetci dobre vieme, aké fyzicky, psychicky či časovo náročné je štúdium medicíny. Na vlastnej koži to zažil aj Tomáš Havran. Práve preto prišiel s nápadom, že vytvorí prvý diár, ktorý bude určený len pre študentov medicíny. Všetko vzniklo pri jeho cestovaní na motocykli naprieč Južnou Amerikou a aj vďaka rozprávaniu sa s miestnymi obyvateľmi, zatiaľ čo jeho rovesníci nastúpili do pracovného kolotoča.

Najlepším spôsobom ako financovať a priviesť Diár MD do reálnej podoby bola podľa Tomáša crowdfundingová kampaň na Startlabe. Minimálne potrebná suma bola stanovená na hranici 1 000 eur, no kampaň predčila očakávania je vyzbieraných 2 500 eur. (pozn. red. aktuálna suma je 4 303 eur)

zdroj: archív - Diar MD

„Rozmýšľal som, ako môžu byť naše skúsenosti z celého štúdia a začiatku praxe užitočné pre mladších kolegov a kolegyne, aby nerobili znovu a znovu tie isté chyby. Diár MD bol teda jasným riešením, ktoré máš vždy po ruke a pomáha ti napĺňať tvoj potenciál,“ vysvetľuje Tomáš na oficiálnom webe.

Aktuálne je prvá verzia Diáru MD vypredaná, no tvorcovia na svojom webe uvádzajú, že pracujú na nove a vylepšenej verzii. Ak však chceš byť informovaný o jeho ďalšom vydaní, stačí, keď im necháš svoj e-mail. Jeho predajná cena je 15 eur.

Študenti medicíny, ktorí sa v návale povinností nestihnú zastaviť, si v nedatovanom semestrálnom diári nájdu okrem denného, týždenného a mesačného plánovania aj vybrané rady od čerstvých absolventov, ale aj skúsenejších lekárov z praxe.

Diár je spracovaný v minimalistickom štýle a svojou jednoduchosťou sa vyrovná tým najlepším na trhu. Tomáš verí, že cvičenia pomôžu budúcim lekárom zamyslieť sa, čo je v ich živote dôležité, aké sú ich ciele, osobné princípy či hodnoty. Diár MD by mal poslúžiť ako skvelý pomocník pri budovaní dobrých zvykov, disciplíny a zodpovednosti, vďaka čomu sa štúdium môže stať jednoduchším.

zdroj: archív - Diar MD

„Na medicíne je tých povinností tak veľa, že bez toho, aby si študenti veci dobre plánovali a sledovali svoj život z nadhľadu, sa im bude veľmi ťažko posúvať dopredu. Tento prvý diár presne pre nich im v tom, verím, môže pomôcť,“ hovorí v tlačovej správe docentka Eliška Kubíková, ktorá je prednostkou Anatomického ústavu na Lekárskej fakulte UK v Bratislave. Ako ďalej dodáva, aj ona si jeden diár nechá a bude ho s radosťou používať.

Detailné vysvetlenia, príklady, videá a ďalšie materiály k jednotlivým cvičeniam v diári budú postupne dostupné na oficiálnom webe diarmd.com v sekcii Sprievodca k Diáru MD, ktoré pomôžu majiteľovi využiť svoj diár a jeho možnosti na 100%.

Ukážky z diáru

zdroj: archív - Diar MD

zdroj: archív - Diar MD

„Pomôž nám podporiť šikovných medikov, ktorí sú budúcnosťou slovenského zdravotníctva tvojim príspevkom. Keď si medik alebo medička, tak si môžeš zvoliť Diár MD ako jednu z odmien. Ten môžeš mať v rukách už na začiatku semestra aj s darčekom z 3D tlačiarne,“ vyzývala crowdfundingová kampaň.

Tomáš verí, že zdravotníctvo sa dá meniť aj od nás doktorov. „S Diárom MD sa nám možno podarí mať na Slovensku aspoň o trošku vyrovnanejších a spokojnejších lekárov, čo nakoniec pocítia aj naši pacienti,“ hovorí.

zdroj: TS – Diár MD; diarmd.com; startlab.sk;

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech