TOP 10 aplikácií, ktoré potrebuje každý cestovateľ

  • Cestovný ruch sa opäť prebudil k životu
  • Každý cestovateľ má svoju povinnú výbavu
  • My ti ponúkame zoznam top 10 cestovateľských aplikácií
cestovanie
Ilustračný obrázok, Unsplash/@weweclub_wewe, Unsplash/Surface
  • Cestovný ruch sa opäť prebudil k životu
  • Každý cestovateľ má svoju povinnú výbavu
  • My ti ponúkame zoznam top 10 cestovateľských aplikácií

Tento rok už žiadne protipandemické opatrenia neplatia, a tak sa mnohí Slováci chystajú po dlhšom čase na svoje prvé dovolenky pri mori alebo vo svojej rodnej krajine. Cestovný ruch sa opäť prebudil k životu.

Či už v cudzine alebo doma, človek jednoducho musí mať isté veci, bez ktorých sa na dovolenke nezaobíde. V minulosti to bola obyčajná papierová mapa, encyklopédia či slovníky. Avšak v súčasnosti ľudia toto všetko nosia už vo svojom mobilnom zariadení, ktoré im ponúka nekonečné množstvo možností, čo sa týka cestovania.

Mnohí ľudia netušia, aké neskutočné veci mobilné zariadenia v súčasnosti zvládajú. K dispozícii sú im tie najrôznejšie cestovateľské aplikácie, ktoré dokážu naplánovať všetko od príručnej batožiny až po dobrodružné výlety. My sme sa pokúsili zhrnúť celkovo 10 aplikácií, ktoré by mali byť povinnou výbavou každého jedného cestovateľa.

Sygic Travel Maps

Nevieš sa rozhodnúť, kam sa vlastne vybrať a čo vidieť? Prišli sme na to, že sa to dá zistiť veľmi jednoduchým spôsobom. Ak plánuješ bláznivý roadtrip po Chorvátsku alebo chceš ísť na rodinnú dovolenku do Turecka, odporúčame ti aplikáciu Sygic Travel Maps

Aplikácia Sygic má aj svoju premium verziu, avšak aj keď siahneš iba po tej bezplatnej, máš k dispozícii offline prístup k databáze máp. Tie si môžeš bez akýchkoľvek problémov stiahnuť a používať aj bez internetového pripojenia. 

gps
zdroj: Unsplash/Mael BALLAND

Ide skutočne o ideálneho pomocníka, či už pri cestovaní rôznymi dopravnými prostriedkami alebo aj pešo. Na prehľadnej mape môžeš kliknúť na ktorékoľvek mesto, pričom sa ti zobrazí zoznam tých najzaujímavejších kultúrnych pamiatok, turistických atrakcií, najlepších ubytovaní či reštaurácií. 

Všetky obľúbené miesta si môžeš pridať do svojho digitálneho itineráru, ktorý si môžeš rovnako ako mapy stiahnuť priamo do svojho zariadenia. Budeš tak mať bezproblémový prístup, aj keď budeš práve v režime offline.

PackPoint

Ak patríš medzi tých ľudí, ktorí doslova nenávidia balenie, aplikácia PackPoint je pre teba ako vyšitá. No aj v prípade, že si odborník na dovolenkovú batožinu, môže sa stať, že na niečo jednoducho zabudneš. 

Táto aplikácia dokáže jednoducho a efektívne organizovať to, čo potrebuješ pred odchodom na dovolenku. Ako informuje portál TabletZone, to všetko dokáže na základe zvoleného termínu, destinácie či tvojich preferovaných aktivít, ako napríklad plávanie, bicyklovanie alebo turistika.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Sygic, TabletZone, hereisnika.sk, Pelipecky, Techbox, Pelipkán, XE Currency, Vypadni.sk, TripIt

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá