Top 10 aplikácií pre študentov

  • Nový školský rok je tu a my sme sa túto, pre mnohých čiernu hodinku rozhodli všetkým školopovinným spríjemniť. Prinášame top 10 aplikácií, ktoré mesiace strávené draním lavíc zjednodušia, zrýchlia, alebo ich jednoducho pomôžu prežiť
image_1441033473.jpeg
  • Nový školský rok je tu a my sme sa túto, pre mnohých čiernu hodinku rozhodli všetkým školopovinným spríjemniť. Prinášame top 10 aplikácií, ktoré mesiace strávené draním lavíc zjednodušia, zrýchlia, alebo ich jednoducho pomôžu prežiť

 

Či už sa vraciaš na strednú, začínaš výšku, alebo už máš nejaký ten ročník za sebou, tieto aplikácie pomôžu s organizáciou, orientáciou, vzdelávaním a trávením voľného času. Pomocou nich spoznáš nielen spôsoby, ako si zjednodušiť prácu, ale aj nové miesta a ľudí. A to sa zíde rovnako tým, čo práve dorazili do celkom nového mesta alebo krajiny, ako aj tým, ktorí tú domácu ešte nestihli poriadne preskúmať.

 

1. Duolingo

Ak si nebodaj prišiel do krajiny bez znalosti miestneho jazyka, nezúfaj, aj na to existuje aplikácia. Rovnako ju môžu využiť aj tí, ktorí ostali doma a jednoducho sa chcú venovať niečomu perspektívnemu. Duolingo ponúka lekcie angličtiny, nemčiny, francúzštiny, španielčiny, portugalčiny, taliančiny, holandštiny, dánštiny, či švédštiny, pričom trénuje výslovnosť, gramatiku, písanie, skladbu viet a slovnú zásobu. Všetko prebieha hravou formou, takže nuda nehrozí. 

Cena: zadarmo, vyššie lekcie sú ale spoplatnené

 

 

 

2. Scanner Pro

Nemáš po ruke skener? Nevadí! Stačí si dokument odfotiť pomocou tejto aplikácie, poprípade ho doň len vložiť, a tá ho okamžite konvertuje na editovateľný pdf dokument – vo vysokej kvalite. 

Cena: 3,99 dolárov

 

 

 

3. Wunderlist

Aplikácií, ktoré organizujú úlohy a zadania, je na trhu mnoho. Wunderlist je predsa len výnimočný, pretože je nezvyčajne prehľadný, môžeš si pomocou neho vytvoriť viacero projektov a zoznamov a dokonca si ho prepojiť s Wunderlistmi ostatných, pokiaľ pracuješ na skupinových projektoch. Jeho podoba sa dá upraviť podľa želania.

Cena: zadarmo

 

 

 

4. RefME

Na slovenských školách na zdroje a ich korektné udávanie podľa medzinárodných smerníc až tak nedohliadajú, no na zahraničných univerzitách hrozí za ich nesprávne zadanie či dokonca plagiátorstvo aj vyhadzov. Preto si radšej pomôž aplikáciou, ktorá dokáže všetky formy zdrojov automaticky zoradiť podľa systémov Harvard, Chiacago, MLA, APA a mnohých ďalších.

Cena: zadarmo 

 

 

 

5. Sleep Cycle

Pre všetkých spachtošov, ktorí sa najviac zo všetkého na začiatku školského roka desia skorého spávania. Aplikácia zalanyzuje tvoj cyklus spánku a bude ťa podľa toho vedieť zobudiť v tom správnom čase – ani priskoro, ani príliš neskoro. Po zobudení sa budeš cítiť ideálne oddýchnutý.

Cena: 0,99 dolára

 

 

 

 

6. Level

Peniaze a ich míňanie sú kameňom úrazu pre mnohých študentov jednoducho preto, lebo si svoje zásoby a výdavky nevedia odkontrolovať. Level sa pripojí na tvoje bankové účty a kreditky a bude ich v aplikácii monitorovať. Podľa pravidelných účtov a výdavkov určí, koľko by si mal pravidelne míňať.

Cena: zadarmo

 

 

 

7. Viamo

Keď aj peniaze sú, ale zrovna nie v hotovosti, pomôže aplikácia momentálne dostupná pre Tatra Banku, VÚB a Zuno Banku. Rýchlo a jednoducho si len pomocou telefónneho čísla môžete medzi sebou posielať peniaze z účtu. V zahraničí existujú viaceré ekvivalenty, napríklad americký Square Cash.

Cena: zadarmo

 

 

 

8. Spotify Premium

Pre študentov existuje 50 percentná zľava na predplatné, ktoré ti otvorí brány do sveta všetkej hudby, vlastných playlistov, rôznych rádií, a to všetko dokonca aj bez wifi. 

Cena: pre študentov 4,99 dolárov mesačne

 

 

 

9. Foursquare

Najmä pre tých, ktorí sú na novom mieste, môže byť Foursquare skvelým pomocníkom pri hľadaní nových reštaurácií, barov, kaviarní, či podnikov. Podľa vlastných nárokov ti aplikácia vyhľadá len miesta, ktoré sa ti budú páčiť.

Cena: zadarmo

 

 

 

 

10. Droppie

Slovenskú aplikáciu poznajú už aj vo svete, a tak môžeš nových ľudí spoznať aj v novom meste. Stačí si ju stiahnuť a ísť sa nezáväzne prejsť po meste. Možno budeš príjemne prekvapený, na koho všetkého natrafíš. No a predsa sa blíži back to school a slovenské školy sú ideálnym miestom na spoznávanie nových spolužiakov v úplne iných triedach a ročníkoch. Stačí, že v jedálni dropneš fotku, niekto iný ti ju vyzdvihne a zvyšok je už potom na vás.

Cena: zadarmo

 

Zdroj: techinsider

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech