TOP 10 bratislavských eventov, ktoré si do konca roka nesmieš nechať ujsť

  • Hoci sa koniec roka už nezadržateľne blíži, naše hlavné mesto ti má stále čo ponúknuť. Či už hľadáš posledné originálne vianočné darčeky, dôvod na stretnutie s priateľmi alebo chceš ešte predtým, ako odštartuješ sviatkové leňošenie, stráviť svoj čas plnohodnotne, nechaj sa inšpirovať nasledujúcimi pripravovanými bratislavskými eventami.
ba
  • Hoci sa koniec roka už nezadržateľne blíži, naše hlavné mesto ti má stále čo ponúknuť. Či už hľadáš posledné originálne vianočné darčeky, dôvod na stretnutie s priateľmi alebo chceš ešte predtým, ako odštartuješ sviatkové leňošenie, stráviť svoj čas plnohodnotne, nechaj sa inšpirovať nasledujúcimi pripravovanými bratislavskými eventami.

Večer najlepších filmov a reklám roku 2016

Pre všetkých milovníkov kinematografie, reklám a televíznej produkcie vôbec sa v KC Dunaj už dnes večer o 20:00 uskutoční večer plný toho najlepšieho, čo audiovizuálne umenie ponúka. Tým najlegendárnejším, čo rok 2016 v tejto oblasti priniesol, ťa bude sprevádzať šéfredaktor portálu kinema.sk, Peter Konečný.

Quiz Night (Students Edition)

Ak si súťaživý typ, dnes večer sa môžeš zúčastniť aj vedomostnej súťaže Student Quiz Night, ktorá sa uskutoční v novootvorenom 0100 Campus na Starých Gruntoch. Tak si príď skúsiť niečo nové a spoznať veľa zaujímavých ľudí. Všetko, čo potrebuješ, je krátka registrácia, štyria či piati kamoši do tímu a,samozrejme, meno pre váš tím. Tak teda, veľa šťastia! Na víťazov čaká aj prekvapenie.

Zdravo a chutne

Pre všetkých prívržencov zdravej stravy a zdravého životného štýlu je zajtra, 8. decembra, v Primaciálnom paláci pripravený už 9. ročník plný ochutnávok a varenia kvalitných a hodnotných jedál. Okrem iného sa naučíš čítať obaly od potravín, a taktiež sa dozvieš množstvo zaujímavých informácií o sladení, biopotravinách, lepku, laktóze, raw produktoch či vegánskej kuchyni.

Urban Market 2016 (Winter Edition)

Už tento piatok štartuje v budove Fakulty architektúry STU zimná edícia obľúbeného Urban Marketu, ktorého témou je tentokrát hravosť. Podporiť radosť z tvorby lokálnych výrobcov a umelcov budeš môcť kúpou jedinečných vianočných darčekov. Príjemnú atmosféru dotvorí bohatý sprievodný program, ktorý sa ponesie v duchu Vianoc.

um4

foto: hosting.botas.cz/Michal Babinčák

Startup Weekend Bratislava

Pokiaľ máš podnikateľské sny, nemal by si vynechať ani siedmy bratislavský Startup Weekend. V tomto roku je to tvoja posledná možnosť, ako odprezentovať svoj startup a získať cennú spätnú väzbu od tých najpovolanejších. Či už hľadáš feedback, spoluzakladateľa alebo tím šikovných ľudí, príď už tento piatok na víkend plný inovácií a vzdelávania.

foto: facebook.com/Startup Weekend Bratislva

Pivobrana BeerFest

Aj keď sa nám s predvianočným obdobím spája skôr chuť vareného vína, punču či medoviny, milovníci piva rozhodne nedajú na zlatistý mok dopustiť, a už v sobotu 10. decembra sa k nim budeš môcť pripojiť aj ty na festivale malých, nezávislých slovenských pivovarov, ktorý sa bude konať v Starej Tržnici. Okrem poctivého remeselného piva na teba čaká aj skvelé jedlo a rôzne zaujímavé súťaže o tekuté ceny.

salon-piva-stara-trznica-septembeer-2015-3zdroj: salonpiva.sk/Michal Babinčák

Dni Prahy v Bratislave

Tí, ktorí chcú aj v našom hlavnom meste zažiť kúsok z atmosféry stovežatej Prahy, majú poslednú šancu. Kultúrne podujatie Dni Prahy v Bratislave, ktoré prebieha už od novembra, sa zavŕši sa už tento víkend. Návštevníci si môžu prezrieť rôzne divadelné predstavenia, koncerty či výstavy.

Vianočný koncert filmovej hudby

Jedinečný vianočný koncert Pražského filmového orchestra tento rok po prvýkrát dorazí aj do bratislavského Divadla Aréna. V nedeľu 11. decembra si budeš môcť pod vedením dirigenta Jiřího Korynta vychutnať obľúbené filmové melódie, ktoré určite potešia každého fanúšika Harryho Pottera, Polárneho Expresu, Grincha či legendárneho Mrázika.

foto: facebook.com/Startup grind Bratislava

Startup Grind Bratislava

Pozor, prichádza posledný tohtoročný Startup Grind Bratislava plný inšpirácií a noviniek zo sveta biznisu. Čaká na teba špeciálny hosť, ktorým tentoraz bude spoluzakladateľ slovenského startupu Slido, Peter Komornik. Tak nezabudni, vidíme sa 14. decembra na Vysokej škole manažmentu!

Vianočný Dobrý trh 

Poslednú sobotu pred Vianocami by si mal určite zavítať do Starej tržnice, kde sa  uskutoční špeciálny vianočný Dobrý trh s podtitulom Svetlo mesta. Na všetkých účastníkov čaká naozaj jedinečná atmosféra najkrajších sviatkov roka – tešiť sa môžeš na originálne svetelné inštalácie, ľadové sochy, spevácke zbory, a v neposlednom rade aj na dizajnový vianočný stromček. Okrem toho na teba bude čakať aj 150 predajcov, u ktorých si budeš môcť zaopatriť všetko potrebné na vianočný stôl či dokúpiť posledné darčeky pre tvojich najbližších. Vianoce sú samozrejme aj o pomoci tým, ktorí v živote nemali toľko šťastia, a preto budeš môcť prostredníctvom rôznych neziskoviek prispieť na dobrý účel, napríklad aj kúpou vianočného punču.

zdroj titulnej fotografie: vjv.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech