Top 10 denných menučiek: Naješ sa ako kráľ a prievan v peňaženke ti pri nich nehrozí

  • Nemíňaj za obedy desiatky eur a stav na denné menu
  • V nižšie spomenutých bratislavských reštauráciach si príde na svoje každý
  • Nemíňaj za obedy desiatky eur a stav na denné menu
  • V nižšie spomenutých bratislavských reštauráciach si príde na svoje každý

Denné menučka sú skvelou voľbou najmä vtedy, ak si kupuješ obedy každý deň – sú cenovo výhodné a naozaj sa z nich naješ. Prinášame ti výber 10 bratislavských reštaurácií, ktoré by nemali uniknúť tvojej pozornosti. 

Vegan friendly reštaurácia

Ak nie si obľúbencom živočíšnej stravy a viac si pochutíš na vegánskych či vegetariánskych jedlách, určite si vyberieš z ponuky reštaurácie Góvinda.

Za najdrahšie menu, ktoré zahŕňa aj polievku, tu zaplatíš maximálne 8 eur. Objednávky prijímajú denne od 8:00 do 16:00, pričom minimálna hodnota musí byť 5 eur.

Príplatok za donášku sa pohybuje v rozmedzí od 1 do 3 eur. Ak máš teda chuť na zeleninu v kadhi omáčke či karfiolovú polievku, vieš, kde máš hľadať.

Platba: hotovosť, stravný lístok, kartou online

Jedlo, ktoré je Made With Laf

Ak ťa menu predchádzajúceho podniku neoslovilo, máme pre teba ďalšiu veggie možnosť. Reštaurácia Made With Laf ponúka aj poobedné stále menu. Jeho súčasťou je napríklad šalát so zeľrybou, čo je vyprážaný zeler obaľovaný v riase nori.

Ako uvádzajú, v ponuke majú aj nebryndzové halušky s neslaninkou a cibuľkou. Ako náhradu totiž používajú ich rastlinnú alternatívu z ovčieho syra.

Za najdrahšie menu zaplatíš 7,70. V tomto prípade však v cene nie je zahrnutá polievka. Stále menu si môžeš objednávať v časovom rozmedzí od 14:15 do 19:30.

Platba: kartou online

Každé sústo sťa Jedna báseň

Ak bývaš v Ružinove, určite využi donáškovú službu podniku Jedna báseň. V tejto lokalite za donášku jedla totiž nepriplácaš nič. Minimálna suma tvojej objednávky musí dosahovať 11.

Za hovädzí Flank steak s pečenou zeleninou a zemiakovým pyré zaplatíš 5,50 . Za rovnakú sumu si kúpiš aj kuracie soté na maďarský spôsob v zemiakovej placke. Denné menu si môžeš objednávať v čase od 9:00 do 15:00.

Platba: hotovosť, stravný lístok, kartou online

Aj jedlo robí Dobrý deň

Podnik Dobrý deň ponúka naozaj pestrý jedálny lístok. Vytúžený obed si tu určite vyberieš, či už máš chuť na pizzu, šalát alebo rybu.

Za najdrahšie jedlo z menu, ktorého súčasťou je aj polievka, zaplatíš 7,50 . Pre ľudí, ktorí zvyknú nahrádzať obed až večerou, majú pripravenú možnosť večerného menu. To je nemenné a zahŕňa bravčovú panenku či tagliatelle. Minimálna suma, ktorá je nutná pre donášku k dverám. je 4,20 .

Platba: hotovosť, stravný lístok, kartou u kuriéra, kartou online

Aj kebab je obed

Ak nemáš náladu riešiť a vyberať si špeciálny obed, stav na klasiku. Za kebab tanier s hranolkami a polievkou u Gordon Kebab zaplatíš 4,90 .

Mimo denného menu ponúkajú aj pizzu a iné vyprážané jedlá. Ak máš teda chuť na nejakú kalorickú bombu, objednávať si môžeš od 10:00 do 20:00.

Platba: hotovosť, stravný lístok, kartou online

Kúsok Indie priamo pred dvere

Ak si obľúbencom indickej kuchyne, skús si obed objednať z Ganesh Utsav. Súčasťou denného menu je vegetariánsky aj klasický variant.

V prípade, že si zvolíš napríklad cícerovú masalu, spolu s polievkou za jedlo zaplatíš 7 €. Ak ti nebude stačiť hlavné jedlo, k objednávke si môžeš pribaliť čipsy zo šošovicovej múky alebo cibuľovú pakoru. Najnižšia cena objednávky musí byť 5 €.

Platba: kartou online

Slovenské klasiky Ako doma

Ak si sa odsťahoval od mamy a chýbajú ti jej tradičné jedlá, skús si otvoriť webstránku podniku Ako doma. Za klasický zemiakový šalát s fašírkami tu zaplatíš 11 €.

Z polievok si zas môžeš vybrať medzi cesnačkou a slepačím vývarom. Ak nebudeš mať chuť na aktuálne menu, skús si pozrieť ich tradičnú ponuku, ktorá okrem makových šúľancov zahŕňa aj sviečkovú na smotane. Za donášku si v závislosti od bydliska zaplatíš od 1,49 € do 3,39 €.

Platba: kartou online

Ponúknu aj pravé talianske

Nakoľko sa pravdepodobne do Talianska na obed tak skoro nedostaneš, dopraj si aspoň ich klasické chuťovky. Maranello ristorante ti denné menu, ktorého súčasťou je polievka, ponúka za 4,91 €.

Menu výber často zahŕňa pizzu, penne či šaláty. Reštaurácia objednávky prijíma od 8:00 do 20:00. Ak ti nebude stačiť polievka, ktorú v menu ponúkajú, skús ochutnať paradajkovú s bazalkovým pestom. Tá totiž patrí k ich najpredávanejším jedlám.

Platba: hotovosť, stravný lístok, kartou online

Za obedom sladká bodka

Ak si z tých, ktorí obed zajedajú dezertom, určite si menu objednaj z podniku La prima. Tam ti totiž k nemu zabalia aj puding s piškótami.

Za toto trojchodové menu zaplatíš 5 €, pričom rovnaká suma predstavuje minimálnu hodnotu nutnú k objednávke. Reštaurácia ich prijíma v čase od 10:00 do 21:40.

Platba: hotovosť, stravný lístok, kartou u kuriéra, kartou online

Slovenské aj maďarské špeciality

Ak ti k jedlu chýba klasické čapované pivo, skús si obed objednať v reštaurácii Étterem. Tá totiž ponúka možnosť priniesť ti „jedno veľké“ priamo domov.

Za sviečkovú na smotane či bravčový plátok v menučku, tu zaplatíš 4,79 €. Objednávky prijímajú do 14:00 a ich minimálna hodnota musí byť 4,28 €.

Platba: hotovosť, stravný lístok, kartou u kuriéra, kartou online

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK