TOP 10 elektromobilov do 20 000 eur: Tieto modely sú dostupné pre bežných Slovákov (PREHĽAD)

  • Predaj elektromobilov stagnuje
  • Prinášame prehľad desiatich modelov, ktoré ťa vyjdú do 20-tisíc eur
Žena s mobilom sa opiera o elektromobil.
Ilustračné foto Freepik/@senivpetro
  • Predaj elektromobilov stagnuje
  • Prinášame prehľad desiatich modelov, ktoré ťa vyjdú do 20-tisíc eur

Elektrické vozidlá síce získavajú na popularite, no trh v posledných mesiacoch ukázal známky ochladenia. Predaje v elektrickom segmente stagnujú alebo rastú pomalšie, než sa pôvodne očakávalo.

Spotrebitelia majú na výber rôzne technológie, no stále majú mnoho otázok o elektromobilite. Ako uvádza portál Trend, cena vozidiel bude v najbližších rokoch kľúčovým faktorom.

Výrobcovia ponúkajú hlavne prémiové elektrické autá, no musia sa viac zamerať na lacnejšie modely. Čínske modely dominujú aj v Európe, čo núti miestnych výrobcov prispôsobovať svoju ponuku. Tí už ponúkajú vozidlá s cenou do 20-tisíc eur.

Dacia Spring Electric

Dacia Spring Electric patrí medzi najvýznamnejšie a najdostupnejšie elektrické autá v Európe. Stojí okolo 17-tisíc eur a zaujme ťa svojou kompaktnou veľkosťou, praktickosťou a dobrým pomerom ceny a výkonu.

Na jedno nabitie zvládne prejsť asi 230 kilometrov, čo poskytuje dobrú rovnováhu medzi cenovou dostupnosťou a funkčnosťou.

Elektrický Renault 5 eTech

Budúci rok automobilka plánuje predstaviť nový model. Toto mestské auto bude stáť menej ako 20-tisíc eur a je určené hlavne na jazdu po meste s efektívnou spotrebou 10 kilowatthodín na 100 kilometrov.

Značka uvedie aj elektrický model Twingo, vyvinutý v spolupráci s čínskou inžinierskou spoločnosťou. Podľa webu WTVB sa jeho výroba v Európe začne čoskoro.

Renault ZOE

Klienti môžu za približne 12-tisíc eur kúpiť starší model Renault ZOE (ZE40) z roku 2017. Tento model má 41 kWh batériu a dojazd viac ako 200 kilometrov na jedno nabitie.

Model z roku 2020 má 52 kWh batériu, dojazd 300 kilometrov a stojí necelých 18-tisíc eur.

Renault Twingo Electric

Renault Twingo Electric je ďalšou možnosťou medzi lacnými elektrickými vozidlami. Jeho cena začína tesne pod 20-tisíc eur a ponúka štýlový dizajn a dojazd približne 190 kilometrov.

Je to vhodná voľba hlavne pre mestských obyvateľov, ktorí chcú šetriť peniaze a jazdiť ekologicky.

Volkswagen ID.1

Najviac očakávaným modelom od nemeckých výrobcov je určite Volkswagen ID.1. Koncern ho plánuje uviesť na trh až v roku 2027 a jeho cena by mala byť okolo 20-tisíc eur, uvádza portál Electrive.

Volkswagen plánuje vyrábať tento elektromobil v samostatnom podniku.

Na druhej strane nájdeš ďalších 5 modelov cenovo dostupných elektromobilov >>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Trend, Electrive, Car Magazine, Car Magazine 1

Najnovšie videá

Trendové videá