TOP 10 megahitov na Netflixe, ktoré v tebe zanechajú stopu na celý život

  • „Netflix and chill“ nabrali počas korony úplne iný rozmer
  • Vybrali sme pre teba ochutnávku toho najlepšieho, čo by ti nemalo ujsť
Fyre, Money Heist
Netflix
  • „Netflix and chill“ nabrali počas korony úplne iný rozmer
  • Vybrali sme pre teba ochutnávku toho najlepšieho, čo by ti nemalo ujsť

Spoločnosť Netflix poskytuje svoje služby už viac ako 20 rokov. Posledné roky sa teší veľkej popularite aj na Slovensku, no počas korony, keď väčšina z nás sedela doma, zažil skutočné znovuzrodenie. 

Renesancia bude zrejme pokračovať a kým sa zasa všetko naplno pomaly rozbehne, pripravili sme pre teba 10 TOP filmov, ktoré stoja za pozretie. Nečakaj však žiadne staršie klasiky. Ide o filmy, ktoré medzi divákmi zabodovali v minulom roku a tohtoročné snímky, z ktorých niektoré ešte len uzrú svetlo sveta. 

Marriage story (2019)

Nicole a Charlie sú pred rozvodom. To, čo na prvý pohľad môže vyzerať ako bežný príbeh dvoch ľudí, ktorých vzťah sa rozpadol, je v skutočnosti dráma, ktorá zachádza hlboko do psychiky.

Príbeh je reflexiou vnútorného sveta hlavných postáv a prekvapivo nezobrazuje cestu k zániku ich manželstva. Tvorcovia sa sústredili na samotné rozvodové konanie, v ktorom každý ukáže svoje silné aj slabšie stránky povahy. Scarlett Johansson a Adam Driver si okamžite získajú tvoje sympatie.

zdroj: Netflix

Fyre: The Greatest Party That Never Happened (2019)

Príbeh poodhaľuje tajomstvo manipulácie a sily sociálnych médií. 

Fyre Festival mal byť dokonalým hudobným zážitkom na ešte dokonalejšom a krásnom ostrove na Bahamách. V skutočnosti na účastníkov miesto luxusu čaká nepríjemné prekvapenie, ktoré je na míle vzdialené od sľubov z reklám. Žiadne sľubované kapely, žiadne jedlo hodné postu na Instagram, žiadna zábava. Nočná mora a experiment, na ktorý väčšina zo zúčastnených nezabudne.

Podľa Netflixu si počas prvého mesiaca od uvedenia na trh pozrelo tento dokument 20 miliónov domácností. 

zdroj: Netflix

 

The Irishman (2019)

Stretnú sa Al Pacino, Joe Pesci a Rovert DeNiro. Čo sa stane? Vznikne perfektný filmový počin. 

Ak však čakáš divoké prestrelky, efekty a výzarné dramatické momenty, sklameme ťa. Príbeh Íra pracujúceho pre taliansku mafiu venuje viac pozorosti postavám a rozvíjaniu ich príbehu. Miestami komplikovaný príbeh a dramatický spád v tebe zaručene vyvolajú zmiešané pocity.
 
Spracovanie príbehu je návratom k starej škole, ktorá sa pomaly vytratila z kín, no ľudia po nej stále bažia. Navyše, kostýmy a výber hudby úpne sedia nie len s filmovými postavami, dokonale ladia aj s hercami samotnými, u ktorých ide, pravdepodobne, o posledný väčší počin. 
 
zdroj: Netflix

Uncut Gems (2019) 

Na prvý pohľad nudný príbeh o skrachovanom majiteľovi zlatníctva, ktorý dlží peniaze zrejme všetkým. Jeho ťažkú situáciu má zmeniť jeden drahokam. A tu nastáva zlom. Ak preferuješ napínavé a akčné scény, vzrušujúce dialógy, miestami plné nadávok, nevydýchneš si až do konca. 

Navyše, Adam Sandler v hlavnej úlohe podáva znamenitý herecký výkon. Jeho obchodovanie a investovanie cudzích peňazí sa však nepozdáva viacerým ľuďom a tak zápasí s časom a dúfa, že jeho riskantné konanie ho udrží nažive. 

Stupňujúci sa dej filmu ťa dokáže miestami rozhodiť a zaskočiť a to je na ňom to najlepšie. Ak si fanúšikom tohto druhu akčnosti, zaručene ťa nadchne. 

zdroj: A24

El Camino (2019) 

Sú seriály a potom sú ešte také seriály, ktoré sa podarí natočiť raz za niekoľko rokov, od série k sérii zvyšujú svoju kvalitu a v divákovi zanechajú na konci pocit, že chce viac. Presne takýto pocit môžeš zažiť pri seriáli Breaking Bad. 

Jesse Pinkman sa vrátil a zachoval si všetko. Silnou stránkou filmu je najmä prepájanie súčasných scén s retrospektívnymi útržkami zo seriálu. A práve o to ide. Film má všetky kvality, ktoré sme obdivovali na Breaking Bad. Ak nemáš prehľad v dianí v seriáli, zrejme ti film veľa nepovie. 

zdroj: Netflix

Horse Girl (2020)

Ak ťa dokážu zaujať nezvyčajné psychologické konflikty, nevysvetliteľné udalosti alebo výklady snov, tento film je presne pre teba. 

Hrdinkou psychologickej drámy je introvertná mladá žena. Pracuje v obchode s remeselníckym tovarom, jazdí na koňovi a pravidelne chodí na hrob matky, ktorá spáchala samovraždu. A do toho vstupujú nezvyčajné udalosti a sny. 

V jeden večer sa v jej živote spustí lavína udalostí a všetko dáva stále menší zmysel. Hovorí ti niečo lucidné snívanie? Nech už odpovieš akokoľvek, tento film musíš vidieť. 

zdroj: Netflix

All The Bright Places (2020)

Na prvý pohľad romantický film natočený podľa rovnomenného bestselleru. Nie je to však úplne tak. Dôležitou témou je totiž duševné zdravie. 

Violet a Theodor sú mladí ľudia, ktorí spolu študujú na strednej škole. Spojí ich nečakaný projekt, počas ktorého pomaly jeden druhému poodhaľujú svoje jazvy. Postupne spoločne zisťujú, že aj tie najmenšie okamihy a najnenápadnejšie miesta majú v ich živote veľký zmysel. 

Ak si chceš oddýchnuť, no zároveň sa zamyslieť, presne táto snímka ti prináša zaujímavý pohľad nie len na lásku a vzťahy, ale aj na duševné choroby a ich vplyv na život. 

zdroj: Netflix

Becoming (2020)

Kniha o živote Michelle Obama sa stala súčasťou knižnice mnohých z nás. Ak sa ti ju ešte nepodarilo prečítať, Netflix prichádza s dokumentom. 

Becoming je špeciálny svojou ľahkosťou, ktorou sa k tebe nenútene dostane. Po pár minútach zistíš, že sa usmievaš a popritom sa ti posolstvo slov bývalej prvej dámy zarýva pod kožu. Objavia sa tu vtipné a milé pasáže, ktoré striedajú filozofické úvahy a posolstvá plné ľudskosti a viery vo svoje schopnosti.

Navyše, ak patríš k fanúšikom Baracka Obamu, potešíme ťa. Budeš mať možnosť vidieť ho tak, ako ho poznajú len jeho najbližší. 

zdroj: Netflix

A Secret Love (2020) 

Rok 1947, dve ženy a láska. Ako ti to znie?

Ako dlhý boj prekonávania predsudkov a stereotypov. A presne o tom je príbeh tejto jedinečnej lásky trvajúcej viac ako 65 rokov. Pat Henschel a Terry Donahue držali svoj vzťah v tajnosti takmer sedem dekád a teraz sa rozhodli porozprávať svoj príbeh všetkým, ktorí sa rozhodli skrývať svoju prirodzenosť. 

Retrospektívne rozprávanie, čiernobiele fotografie, príjemný pocit z účinkujúcich a do toho vyznania plné lásky a životných múdrostí. Jedinečný dokument, ktorý sa nepotrebuje na nič hrať. Zobrazuje život presne taký, aký je. 

zdroj: Netflix

Money Heist: The Phenomenon (2020)

The Phenomenon je dokumentom o seriáli, ktorý sa stal populárnym a zbožňovaným zo dňa na deň. Popri perfektnom zážitku z výkonov hercov sa možno naučíš aj čo-to po španielsky. 

Na začiatku bol geniálny plán, jeden veľmi podivný muž a osem bláznov pripravených riskovať  pre 2,4 miliardy eur. A do toho všetkého hrajúca nestarnúca pieseň Bella Ciao. 

Ak nepoznáš La Casa De Papel alebo Money Heist, nastal čas zoznámiť sa s fenoménom, ktorý ťa prinúti ostať hore dlho do noci, premýšľať nad psychikou a nepochopiteľným konaním postáv a naplánovať si výlet do Madridu ihneď po otvorení hraníc. 

zdroj: Netflix
Zdroje: similarweb.com, techradar.com, esquire.com, netflix.com, youtube.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech