TOP 3 bratislavské reštaurácie roka 2019 podľa StartitUp, lebo tie to robia inak

  • Robíme to inak - tak znie slogan, ktorý u nás v StartitUp používame pri veľmi špecifických podnikoch či firmách
  • Niekoľko takýchto ružových nálepiek sa dostalo aj gastro-podnikom, o ktorých si myslíme, že to proste robia dobre
  • Vybrali sme pre teba tri reštaurácie, o ktorých si myslíme, že boli tento rok jednoducho TOP
jedlo
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Robíme to inak - tak znie slogan, ktorý u nás v StartitUp používame pri veľmi špecifických podnikoch či firmách
  • Niekoľko takýchto ružových nálepiek sa dostalo aj gastro-podnikom, o ktorých si myslíme, že to proste robia dobre
  • Vybrali sme pre teba tri reštaurácie, o ktorých si myslíme, že boli tento rok jednoducho TOP

Dobre sa najesť, to chce každý. A keď ešte navyše nemusíš pridlho rozmýšľať, ale len vezmeš kabát a ideš. Netvrdíme, že tento zoznam je ultimátnym výberom toho najdokonalejšieho, čo bratislavská gastronomická scéna ponúka. Prinášame ti ho tak, ako to vidíme my. Cez StartitUp scope.

IASAI

Pár hlások máš to. Na Hviezdoslavovom námestí sa rozprestiera reštaurácia, ktorej koncept už možno poznáš zo známeho bratislavského FOU ZOO. Jedlo ti kuchár pripraví pred očami. Ty a tvoji hostia sedíte okolo neho, za oválnym barovým pultom a všetko môžete bez problémov pozorovať.

Ázijské jedlo tu zvláštnym spôsobom ožíva pred tvojimi očami a vytvára dokonalú fúziu umeleckého a vizuálneho zážitku. Celé to je veľmi efemérne, obrovský žijúci organizmus a zážitkový hedonizmus pre všetky zmysly.

Priestor je absolútne unikátny, vďačia zaň interiérovému architektovi Marošovi Fečíkovi. Je minimalistický, aby nenarúšal gastronomický zážitok.

Do IASAI určite choď na večeru, dopredu si ale rezervuj stôl. Šéfkuchár ručí za čerstvosť surovín a ryby dovážajú zo zahraničia. Za nás absolútna špička. V IASAI to proste robia inak.

UFO

Keď sa tak zamyslíme, náš výber zahŕňa reštaurácie, ktoré majú v názve len niekoľko písmen a keď ich vyslovíš, je to skutočne len pár hlások. Reštauráciu UFO sme navštívili niekoľko ráz. Draho Piok v nej dokonca robil aj špeciálne diel relácie Bez výhovoriek. Bolo to vlastne prvýkrát, kedy sa tento koncept točil mimo nášho štúdia v takých obrovských výškach.

UFO je skvelé preto, lebo má nekompromisný výhľad z každej jednej strany. Šéfkuchár Jozef Masarovič pripravuje menu, ktoré obmieňa párkrát do roka a doplnené je stále skvelým lokálnym vínom, ale aj takým ,ktoré nosí svetové meno.

Ceny, ktoré v tejto reštaurácii nájdeš sa môžu zdať navýšené o tú povestnú vysokohorskú prirážku, no nie je to úplne tak. Keďže kvalita surovín je prvotriedna, práca šéfa kuchyne dokonalá a výhľad stojí za všetky drobné, niekoľko desiatok eur budeš ochotný nechať a takýto zážitok zaručene kedykoľvek. Za nás výborné.

FACH

Táto reštaurácia si drží svoju obľúbenosť u obyvateľov hlavného mesta už nejaký ten rok. A nebudeme ďaleko od pravdy ak poviem, že sem radi zavítajú aj prišelci z iných kútov našej krajiny.

Dnes už síce nájdeš len Bistro, v ktorom sa môžeš seriózne najesť, no o chuťové orgazmy ťa určite nepripravia. FACH Bistro sídli v krásnom Mozartovom dome na Ventúrskej ulici. Znamená to v skratke toľko, že interiér aj exteriér sú v dokonalej symbióze.

Nás veľmi baví aj Juice Shop, kde si môžeš kúpiť tie najlepšie, za studena lisované šťavy a rôzne prírodné medikamenty na hlavy, či brucho-bôle. Najnovšie aj pomazánky, malé šalátiky a pečivo. Veľmi veľmi dobré Menu a ponuka aj pre vegetariánov či vegánov. V Bistre si môžeš každý deň vychutnať iné obedové menu, veľmi zdravé a navyše extrémne chutné. A tento rok mali dokonca takú skvelú akciu, že vytvorili zdravé sety zložené zo štiav, ktoré ťa mali nakopnúť na zdravý štart do nového roka, dňa či týždňa.

Ich Kiosk nájdeš už dlho aj v bratislavskom Auparku. Krásny, chutný a dizajnovo taký FACHovský.

Uvidíme, čo nám vo FACHu pripravia ten nasledujúci rok.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech