Toto je top 5 lyžiarskych stredísk v Európe, ktorými nepohrdnú ani známe hviezdy či princovia

  • Začína sa hlavná lyžiarska sezóna a ty rozmýšľaš, kam vyraziť na svah
  • Stále tie isté zjazdovky vedia rýchlo omrzieť, no v Európe máme nekonečno možností, ako si lyžovanie spestriť
  • Ak nemáš hlboko do vrecka, nájdeš tu aj naozaj luxusné ski centrá, v ktorých trávia zimnú dovolenku známi speváci, herci či celé kráľovské rodiny
wefwef
itv.com, instagram.com
  • Začína sa hlavná lyžiarska sezóna a ty rozmýšľaš, kam vyraziť na svah
  • Stále tie isté zjazdovky vedia rýchlo omrzieť, no v Európe máme nekonečno možností, ako si lyžovanie spestriť
  • Ak nemáš hlboko do vrecka, nájdeš tu aj naozaj luxusné ski centrá, v ktorých trávia zimnú dovolenku známi speváci, herci či celé kráľovské rodiny

Na Slovensku máme obrovský benefit v podobe Tatier, ktoré ponúkajú stále lepšie lyžiarske podmienky. Čo si však budeme navrávať, ak si niekedy zažil alpskú zimnú dovolenku, vieš, že Tatry rozhodne nie sú ten najvyšší level. Čarovné rakúske, švajčiarske či francúzske lyžiarske strediská a dedinky, ktoré ich obklopujú, sú ako z dokonalej zimnej rozprávky.

Zažiješ tu iný svet, oveľa vyššiu úroveň kvality služieb a ak chceš, tak aj nekonečný luxus. Za toto všetko si samozrejme zaplatíš, no povedzme si úprimne, že ani v tých Tatrách to nie je za 5 korún. Ak nie si milovník stereotypu, každú sezónu si takto môžeš dopriať nový zimný zážitok a postupne otestovať tie najlepšie ski centrá, čo v Európe máme.

Klosters

Existuje lepší marketing, než to, že si do tvojho strediska príde zalyžovať britská kráľovská rodina? Švajčiarske stredisko Davos Klosters pred pár rokmi extrémne preslávila práve návšteva princa Williama a Kate, ktorí sa tu spolu prvýkrát objavili na verejnosti. Toto miesto si však už skôr obľúbili ďalší členovia elitnej britskej rodiny, rovnako ako známe hollywoodske hviezdy a modelky.

V 50. rokoch sem zavítali legendy, ako Paul Newman, Audrey Hepburn či Greta Garbo, dnes sú to Johyn Depp či Julia Roberts. Klosters je už viac ako sto rokov vyhľadávanou zimnou destináciou, a to vďaka jedinečnej atmosfére elegantného chatového mestečka a diskrétneho, nie okázalého luxusu. Žiadne 5-hviezdičkové paláce, ale romantické chatky, ako slávna Chesa Grischuna.  Známy je tiež nočný klub Casa Antica, v ktorom pila aj princezná Diana.

Leka på lekplats, lajj

Príspevok, ktorý zdieľa O S C A R S A N D S T R Ö M🐾 (@sandtstrom),

Kitzbühel

Jedno z najznámejších alpských stredísk nájdeš v rakúskom Tirolsku. Dnes tu svoje nehnuteľnosti vlastnia známe celebrity a pravidelnými návštevníkmi sú monacké knieža, majitelia Swarovski, ale aj Arnold Schwarzenegger. V časti Kitzbühelu Hahnenkamm sa každoročne koná svetový pohár v zjazdovom lyžovaní, ktorý preslávila diabolská zjazdovka Streif. S prevýšením 860 metrov a najvyšším sklonom 80 percent je považovaná za najťažšiu trať sveta.

Okrem toho však v tomto lyžiarskom raji nájdeš až 170 kilometrov zjazdoviek, ktoré sú ideálne aj pre rodiny s deťmi. Čarovné mestečko so stredovekou históriou je jedným z najkrajších a zároveň najluxusnejších lyžiarskych mestečiek v Európe a v roku 2013 bolo vyhlásené za najlepšie ski centrum na svete. Napriek prítomnosti „high society“ tu však môžeš stráviť dovolenku za pomerne prijateľné ceny. Ak samozrejme nezamieriš do 5- a 4-hviezdičkových hotelov, ako Tennerhof alebo Q! Resort.

On top of the world ⛷🎄

Príspevok, ktorý zdieľa James Clements (@_jamesclements_),

Avoriaz

Toto štýlové francúzske lyžiarske stredisko nájdeš v srdci regiónu Portes du Soleil a vybudovali ho špeciálne pre lyžiarov. Jedinečné je napríklad tým, že k hotelom a chatám sa nedostaneš autom, ale len pešo, na lyžiach či sánkach, a ulice mestečka sú tak vlastne lyžiarskymi svahmi. V stredisku nájdeš až 650 kilometrov zjazdoviek a tie najkrajšie panorámy zasnežených hôr, ako Dents du Misi či Dents Blanches. Inováciou je napríklad ekologický snow park The Stash.

Sezóna tu trvá v priemere od decembra do apríla s garanciou najlepších lyžiarskych podmienok. V tesnej blízkosti strediska nájdeš dokonca najstrmejšiu zjazdovku na svete Mur Suisse. Tento rok bol Avoriaz niekoľkokrát ocenený ako najlepšie lyžiarske stredisko v Európe, najlepšia lyžiarska destinácia pre rodiny, ale aj najlepší rezort pre snowboarding. Avoriaz je odnepamäti známy ako „snežné Saint Tropez“ a preslávili ho hviezdy, ako Brigitte Bardot, Jane Birkin či Gérard Brémond.

[AVORIAZ] 🇫🇷 Bien arrivés au…dessus des nuages! @avoriaz1800 . Pendant quelques jours, reportage photo dans la station 100% piétonne où les taxis sont remplacés par des calèches, et l’architecture est unique & originale! Quelle ambiance pour ce premier sunset! Un air fantastique, d ailleurs c’est ici, qu’avait lieu le Festival du Film Fantastique pendant de nombreuses années. >> Qui connait #avoriaz1800 ? Des bons plans à ns donner?. 🇬🇧 Well arrived …above the clouds! @avoriaz1800 . For a few days, we are going to explore the 100% car-free ski resort. What an ambience for this first sunset, so mystical! >> Who knows #Avoriaz1800 ? Any good tips? #bestjobers @voyageursdumonde #concoursvacance

Príspevok, ktorý zdieľa 👫Elisa & Max (@bestjobers),

Val Thorens

Vedel si o tom, že existuje niečo ako lyžiarsky Oscar? Súťaž nesie názov World Ski Awards a oceňuje to najlepšie z lyžiarskeho priemyslu. Za rok 2017 si titul top lyžiarskeho strediska odniesol už tretíkrát francúzsky Val Thorens, ktorý je zároveň najvyššie položeným rezortom v Európe. Tento luxusný rezort, ktorí si obľúbila zámožná klientela z celého sveta, rozhodne nespí na vavrínoch.

Pravidelne investuje milióny do rozvoja strediska a inovácií, o čom svedčia aj tieto ocenenia. Nájdeš tu michelinské reštaurácie, 4- a 5-hviezdičkové hotely a rezidencie, ako napríklad moderný 5-hviezdičkový hotel Koh-I Nor, ktorý sa nachádza vo výške 2 400 metrov nad morom. Val Thorens je populárnym aj vďaka garancii snehu od neskorého novembra do začiatku mája, rovnako ako vďaka top úrovni služieb. Rozmanitosť zjazdoviek je nekonečná a  nuda nehrozí, ani keby si tu strávil zvyšok života.

Val Thorens vu du ciel avec @blugeon_helicopteres 😍 #Live

Príspevok, ktorý zdieľa ❄️ Val Thorens ❄️ (@val_thorens),

Zermatt

Toto švajčiarske stredisko v blízkosti vrchu Matterhorn (4478 m.n. m) je must have pre každého fancy lyžiara. Zermatt patrí medzi najobľúbenejšie alpské strediská, je až idylicky krásne a sneh tu nájdeš 365 dní v roku. Nájdeš tu až 360 kilometrov zjazdoviek všetkých druhov, vrátane luxusného snowparku, a počas lyžovania sa môžeš kochať najvyššími alpskými štítmi.

Zermatt si dlhodobo drží povesť jedného z najlepších ski centier na svete a aj preto tu už svoje lyže prevetrali hviezdy ako svojho času Brad Pitt a Angelina Jolie, legenda David Bowie, Robie Williams, Madonna, Phil Collins či Thierry Henry. V Zermatte tiež nájdeš zrejme najvyššiu hustotu gourmet reštaurácií na svete, rovnako ako rozprávkovo luxusných chatiek, ako napríklad známa Zermatt Peak, ktorú vyhľadávajú práve celebrity a boháči.

V týchto strediskách nájdeš ten najväčší lyžiarsky luxus, no zároveň si tu na svoje prídu aj ľudia, ktorí sem prichádzajú vyslovene kvôli kvalite svahov. Každopádne je dovolenka v týchto destináciách veľkým zážitkom a popri športovaní a oddychu tu pri troche šťastia môžeš naraziť aj na známu tvár.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech