TOP 5 miest vo svete, kde si vychutnáte čapovaný Budweiser Budvar

budvar
Budvar

Český národný pivovar Budějovický Budvar dosiahol minulý rok niekoľko rekordov. Uvaril najviac piva vo svojej 129-ročnej histórii, mal rekordné tržby a zároveň sa ich prémiový ležiak Budweiser Budvar Original stal najexportovanejším českým pivom vo svete.

Na rozdiel od iných konkurenčných značiek sa Budweiser Budvar varí na jedinom mieste na svete – v Českých Budějoviciach a pivovar ako jeden z mála používa čerstvé lokálne suroviny, slad z južnej Moravy a hlávkový chmeľ zo Žatca. A pivári na celom svete si vysokú kvalitu piva mimoriadne cenia. Budvar sa dnes predáva v 80 krajinách na všetkých obývaných kontinentoch. Zoženiete ho v plechovke i v skle, no vychutnať si ho môžete pri potulkách svetom aj v čerstvo načapovanom krígli. Pripravili sme pre vás TOP 5 prestížnych miest vo svete, kde si môžete dať dobre vychladený čapovaný Budweiser Budvar.

Schweizerhaus, Viedeň, Rakúsko

Legendárny Schweizerhaus patrí medzi najznámejšie reštaurácie na svete. Už viac ako 100 rokov patrí k obľúbeným miestam Viedenčanov, ktorí sa vo Schweizerhousi po výlete do Prátru zastavia na dobré jedlo a české pivo. Rodina Kolarik reštauráciu prevádzkuje nepretržite od roku 1920 a Budweiser Budvar svojim zákazníkom ponúka od roku 1926.

Dřevný Kocůr, Krakov, Poľsko

V Dřevnom Kocůre neďaleko hlavného námestia v Krakove sa pobavíte nielen na unikátnom názve, ale spolu s priateľmi či rodinou si môžete vychutnať čerstvý tankový Budweiser Budvar a skvelé jedlá z poľskej, ale aj českej kuchyne. Krakovský Kocůr je jedna z najväčších tankových pivární na svete a zároveň je to jedno z mála miest v Poľsku, kde si dáte tradičného českého utopenca! Mimochodom, Dřevného Kocůra a Budvar nájdete aj na troch ďalších miestach v Poznani a na dvoch vo Wroclavi.

_DSC0188-2
zdroj: Budvar

Daffodil Mulligan, Londýn, Veľká Británia

Načapovaný Budvar si môžete dopriať aj v prestížnej michelinskej reštaurácii s írskymi koreňmi, Daffodil Mulligan, ktorá sa nachádza na Old Street v Londýne. Na bohatý výber perfektne pripraveného mäsa, rýb, morských špecialít a sezónnej grilovanej zeleniny dohliadajú dve kulinárske osobnosti – Stu Hesketh a Richard Corrigan. Každý dodávateľ v Daffodil Mulligan prechádza prísnym výberom a Budweiser Budvar patrí medzi iba tri zahraničné značky piva, ktoré reštaurácia zákazníkom servíruje.

Emirates Palace, Abú Dhabí, Spojené Arabské Emiráty

Jeden z najluxusnejších hotelov na svete priťahuje pozornosť turistov z celého sveta, či už ako hostí alebo ako návštevníkov. Nachádza sa na 1,3 km dlhej súkromnej pláži na pobreží Arabského zálivu. Strieborné, zlaté a sklenené mozaikové dekorácie evokujú bohatú históriu arabskej pohostinnosti. Vo veľkorysom hotelovom komplexe nájdete bohaté možnosti kulinárskeho vyžitia a vychladený Budvar osvieži hostí v jednom z viacerých plážových barov.

L’Europe, Madrid, Španielsko

Piváreň L’Europe ponúka hosťom na dobre známej ulici Cardenal Cisneros v historickom centre Madridu 200 sezónnych značiek piva, z toho medzi šestnástimi prestížnymi pivami na výčape dostanete aj Budvar. Z L’Europe neodídete smädní, no ani hladní – k pivu dostanete mimoriadne široký výber jedál z domácej i medzinárodnej kuchyne. A navyše, počas návštevy môžete obdivovať nádherný interiér reštaurácie s originálnymi dekoráciami.

Najnovšie videá

Trendové videá