TOP 5 slovenských výrobcov audio techniky

  • Ak si chceš zaobstarať kvalitné zosilňovače alebo reproduktory, nemusíš chodiť ďaleko. Aj na Slovensku sa nájdu spoločnosti vyrábajúce špičkovú audio techniku.
collage
bvaudio.sk/facebook-popularaudio
  • Ak si chceš zaobstarať kvalitné zosilňovače alebo reproduktory, nemusíš chodiť ďaleko. Aj na Slovensku sa nájdu spoločnosti vyrábajúce špičkovú audio techniku.

Hudba je skvelým spôsobom, ako aspoň na chvíľu ujsť od reality. Stačí si zapnúť svoju obľúbenú skladbu a zrazu svet navôkol akoby prestal existovať. Ešte umocniť tento zážitok dokážu kvalitné zosilňovače a reprosústavy, vďaka ktorým si vychutnáš zvuk presne taký, aký má byť. Poďme sa pozrieť na 5 slovenských výrobcov audio zariadení tej najlepšej kvality.

foto: facebook/popularaudio

Popular Audio

Tím zruč­ných inži­nie­rov a gra­fi­kov sa roz­ho­dol zhmot­niť svoju víziu a vyro­biť jedi­nečný elek­trón­kový zosilňo­vač. Tak v Novej Dubnici vznikla spoločnosť Popular Audio, ktorej elektrónkové zosilňovače kombinujú kvalitnú elektroniku a precítený dizajn v retro štýle. V zosilňovačoch sú použité elektrónky od slovenskej firmy JJ Electronic, ktoré používa mnoho značiek po celom svete, vrátane slávneho Fenderu. Na zosilňovačoch nájdeš štyri vstupy, takže si môžeš pripojiť CD prehrávač alebo gramofón, nechýba ani klasický AUX a dokonca aj Bluetooth pre bezdrôtové pripojenie napríklad smartfónu. K zosilňovačom nesmie chýbať ani reprosústava v rovnakom štýle.

foto: bvaudio.sk

BVaudio

Trnavskú spoločnosť BVaudio založil v už v roku 1990 pán Ladislav Bunta a odvtedy sa zaoberá výrobou zosilňovačov a

, ale aj na doma. Zosilňovače a reproboxy sú určené pre tých najnáročnejších poslucháčov, ktorí vyžadujú neutrálny a neskreslený zvuk. Ak chceš počuť presne to, čo bolo v pesničke nahrané bez toho, aby do zvuku zosilňovač alebo reprosústava niečo “pridali”, si na správnej adrese. Zosilňovače BVaudio používajú kvalitné komponenty od špičkových svetových výrobcov a sú navrhnuté pre verný a neutrálny zvuk pre najnáročnejších poslucháčov. Podobne sú na tom aj reproboxy. Vybrať si môžeš od malého dvojpásma M1 až po veľké trojpásmo MAX, s ktorým si bez problémov doma privodíš hlasitosť ako na koncerte.

foto: jj-electronic.com

JJ Electronic

Spoločnosť JJ Electronic sme tu už mali spomenutú v súvislosti s elektrónkami, ktoré dodáva do celého sveta. Ale táto firma z Čadce od roku 1999 vyrába aj vlastné Hi-End elektrónkové zosilňovače. Tie sú rovnako známe po celom svete pre svoju nekompromisnú zvukovú kvalitu. Za ňou nezaostáva ani remeselné spracovanie, ktoré kombinuje kov a javorové drevo. Niektoré prvky môžeš mať dokonca pozlátené 24-karátovým zlatom pre ešte väčší pocit luxusu. V zosilňovačoch JJ Electronic používa, samozrejme, vlastné elektrónky, ale aj kondenzátory vlastnej výroby. Aj vďaka tomu produkujú ten najlepší zvuk.

foto: mermaid.sk

MERMAID

V Ilave síce nenájdeš skutočnú morskú pannu, ale spoločnosť vyrábajúcu reprosústavy najvyššej kvality už áno. Reprosústavy od MERMAID okrem skvelého zvuku zaujmú svojim tvarom, ale nemysli si, že to je len nejaký dizajnový výstrelok. Tvary ozvučníc sú navrhnuté pre čo najväčšie potlačenie stojatých vĺn a iných nežiadúcich vplyvov, ktoré vznikajú pri obyčajnej ozvučnici s tvarom kvádru. Všetky reprosústavy sú najprv navrhnuté ako 3D model. Ak chceš ten najlepší zvuk, musí byť reprosústava umiestnená v priestore s vhodnou akustikou, preto MERMAID ponúka aj akustické prvky, ktoré si môžeš namontovať v byte a vylepšiť jeho akustické vlastnosti. Ak náhodou medzi reprosústavami nenájdeš takú, ktorá spĺňa všetko čo požaduješ, dokážu ti vyrobiť aj reprosústavu na mieru.

foto: facebook/Adam Vox

Adam Vox

Zdá sa, že v Ilave je kopa šikovných ľudí, ktorí vedia ako vyrábať kvalitné reprosústavy. Okrem spomínanej MERMAID tam totiž sídli aj spoločnosť Adam Vox, ktorá sa od roku 2004 venuje výrobe reprosústav. V tých používa handmade reproduktory od izraelskej spoločnosti Morel. Základom reprosústav je kvalitná a pevná ozvučnica, ktorej nepravidelné tvary potláčajú nechcené stojaté vlnenie. Väčšina prác na reprosústavách je vykonávaná ručne, čím sa z každej stáva originál. Pretože je ich výroba časovo náročná, môžeš si ich objednať len na zákazku. Síce si počkáš, ale dostaneš reprosústavu tej najlepšej kvality, ktorá sa svojim zvukom ale ani dizajnom a spracovaním rozhodne nestratí.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech