Top 50 freelance webov pre dizajnérov a programátorov!

  • Byť freelancer môže byť neuveriteľne výhodné a pravdepodobne je to snom mnohých dizajnérov a developerov, ktorí už majú dosť života medzi 4 stenami kancelárie. Nejde len o to, že si môžete vybrať job, ktorý vás skutočne zaujíma, máte aj úplnú flexibilitu v otázke času, s kým chcete pracovať a kde chcete pracovať.
image_1440762767.jpeg
  • Byť freelancer môže byť neuveriteľne výhodné a pravdepodobne je to snom mnohých dizajnérov a developerov, ktorí už majú dosť života medzi 4 stenami kancelárie. Nejde len o to, že si môžete vybrať job, ktorý vás skutočne zaujíma, máte aj úplnú flexibilitu v otázke času, s kým chcete pracovať a kde chcete pracovať.

 

Takže poďme sľúbený zoznam:

 

Freelancer­ – nájdite alebo uverejnite post či projekt na tejto platforme a zíkajte tak najlepšie ponuky od množstva skúsených webdizajnérov, copywrighterov či programátorov. Jedná sa jednoznačne o jeden z najnavštevovanejších webov pre mining freelancerov a zadávanie zákaziek.

 

 

Elance – populárny online portál pre freelancerov, jedinečné miesto na stretnutie profesionálov za rozumnú cenu. Tento web považujeme za skvelú alternatívu.

 

Upwork (pôvodne oDesk) – priemerný budget na projekty je tu okolo 5000 dolárov. Nie je preto prekvapením, že je to unikátny market place pre zamestnávateľov aj freelancerov. Freelancer tu nestráca čas uchádzaním sa o low budget zákazky.

 

Toptal – Perfektný marketplace pre nájdenie developerov (takmer) všetkých existujúcich programovacích jazykov.  Nájdete tu len Áčkových ľudí. 

 

99designssem chodia spoločnosti, aby získali dizajn pre logo, baner či webstránku. Dizajnéri sú ocenení vopred stanovenou sumou ak je ich návrh ten víťazný. 

 

Enovato Studio (pôvodne FreelanceSwitch) – domov pre kreatívcov a developerov z rôznych odvetvý, ktorý hľadajú prácu z celého sveta. 

 

Fiverr – chceli by ste okúsiť chuť freelancingu? Skúste Fiverr. Projekty sa pohybuju medzi 5 až 10 dolármi a je to skvelé miesto, kde získať skúsenosti a ukážky prác do svojho portfólia. V Startitup považujeme fiverr za absolútnu špičku a každému, kto si chce dať spraviť logo, nový dizajn manuál alebo UI na appku je toto to správne miesto.

 

 

StackOverflow Careers táto stránka ja len na pozváku. Nájdete tu aj job listing najväčších technologických spoločností sveta. 

 

Dribbbleprihláste sa na Dribbble Pro účet a zobrazte tak „hire me“ button, alebo si prezerajte ponuky priamo na stránke. Jedná sa o akýsi Instagram svetových dizajnérov. Grafik bez vlastného dribble accountu má na trhu jednoznačnu nevýhodu oproti ostatným, ktorí tam už dávno sú. Na dribble si dizajnéri navzájom komentujú vlastný matroš a top práce, ktoré často neuzrú svetlo sveta. Tento portál je jednoznačne miesto, kde treba byť.

 

Behance Job produktivita a kreativita idú ruka v ruke s job list sekciou na tejto stránke. Táto stránka je známa svojou konverziou kreativity na lukratívne služby či produkty a na propagáciu jedinečných myšlienok. 

 

WordPress – je to oficiálna wordpressovská job board. Nájdete tu prácu týkajúcu sa wordpress ekosystému ako plugin development, úprava tém, či optimalizácia. 

 

LinkedIn – sociálna sieť pre všetkých profesionálov. Niet čo dodať. Must be there!

 

Smashing Jobsveľmi užitočný portál ponúkajúci množstvo programovacích a dizajnových prác a mnoho iného. Stojí za pozretie.

 

 

Guru ďalšie miesto, kde nájdete ponuky z celého sveta. Platobná politika dáva tejto stránke punc pred ostatnými stránkami. 

 

Krop jednoduchý a silný nástroj spájajúci svet kreatívcov so spoločnosťami. 

 

MeFi Jobs Vyhľadávajte a zdieľajte pracovné ponuky s ostatnými členmi stránky a zaznačte aj vzdialenosť od vašej ponuky na základe zemepisnej šírky a dĺžky. Tento portál má výhodu práve vďaka filtrovaniu geolokácia, ktorá umožní spojiť sa s freelancermi v rámci rovnakej krajiny, mesta a umožní tak odfiltrovať problémy s jazykovou bariérou.

 

Coroflot dizajnové firmy uverejňujú ponuky a dizajnéri zas svoje portfólia – Coroflot zabezpečí rýchle spojenie medzi týmito stranami.

 

Problogger Jobs vyznávači blogovania a profesionáli v tejto oblasti tú nájdu práce s potenciálom príjmu a naplnenie túžby vyjadriť sa. 

 

Dice vyhľadávaci nástroj výhradne pre technologické joby. 

 

WeWorkRemotely ako naznačuje samotný názov, nájdete tu prácu, ktorú môžete vykonávať priamo z domu alebo z ľubovoľného miesta. 

 

Hirable – sociálna stránka pre stretávanie freelancerov a zamestnávateľov. Založte si free účet a sledujte svojich kolegov s podobným skillom ako máte vy.

 

 

Crew – otvára príležitosti pre freelancerov aby sa mohli uchádzať o prácu na projektoch. Zameriava sa na webdizajn, vývoj aplikácií a brand identitu. 

 

Gun.io – úspešne dodáva freelancerov spoločnostiam ako sú Amazon, Zappos či LonelyPlanet. Na to aby ste tam mohli mať účet, budete musieť získať mnoho odporúčaní. 

 

LocalSolo – stránka, na ktorej nájdete lokálnych freelancerov v mnohých krajnách s širokým záberom schopností v rámci dizajnu, inžinierstva, copywritingu, fotografie či dokonca analýzy. 

 

OnSite – dizajnéri, developeri a copywriteri tu nájdu množstvo príležitéstí na privyrobenie si.  Uchádzači sú však vyberaní zodpovedne. 

 

Folyo – hľadá zhodu medzi freelancermi a požiadavkami a očakávaniami potenciálnych zamestnávateľov. 

 

Gigster – je to stránka pre spoločnosti na hľadanie developerov do tímu. Jedná sa aj o spoločnosti ako Google, Microsoft a eBay alebo množstvo úspešných startupov. 

 

 

HireMyFriend – personalizovaná stránka pre známych, ktorí môžu propagovať svojich kolegov pre nejaký projekt. Keď vás akceptujú, dostanete anonymný profil na prezentáciu vášho skillu a skúseností. 

 

YunoJuno – ďalšia skvelá stránka, na ktorej nájdete freelance príležitosti. Spája freelancerov a zamestnávateľov a ponúka aj nástroje na generovanie kontraktov a faktúr. 

 

Crowdsite – pre skúsených a dlhoročných dizajnérov a developerov, máte možnosť vyjednávať pri privátnych projektoch. 

 

Joomlancers – nájdete tu prácu, ktorá vám prídá kredibilitu ako Joomla profesionálovi a odmení vás veľmi dobre. 

 

GetACoder – ušetrite náklady a zlepšite efektivitu cez outsourcing vášho programovania, písania či web dizajnu k tým správnym ľuďom na obľúbenej stránke. 

 

JavaScript Ninja Jobs – skvelá stránka pre uchádzanie sa o prácu v US, UK, Kanade a ďalších podobných krajinách. Pokrýva oblasti programovania, dizajnu a písania. 

 

GigScribe je to subscription služba, ktorá spravuje dostupné freelance joby na základe vášho skillu  a hodinovej taxe a posiela vám ich priamo na váš email každý deň. 

 

 

Localancers – nájdete tu freelancerov z IT oblasti v rámci vášho dosahu. Klient si môže navoliť miseto, skill, časovú zónu, krajinu a cenu. Je to jednorazový sign up poplatok.

 

Sologig – vytvára most medzi skúsenými zamestnancami a kvalifikovanými zamestnávateľmi. Je známa tým, že má katalóg najlepších talentov naprieč rôznymi priemyslami.

 

Authentic Jobs Kreatívci a profesionáli tu môžu nájsť full-time a freelance príležitosti schopné podporiť reputáciu a byť asociovaní so značkami ako Sony, HBO, HP, Facebook a pod. 

 

People per hour – založená na jednoduchom aukčnom  systéme. Získate on-demand flexibilitu a šetríte peniaze. Nájdete tam marketérov, právnikov, účtovníkov, spisovateľov, programátorov a hromadu ďalších profesií.

 

CrowdSPRING – to čo robí túto stránku odlišnou je, že nezáleží až tak na veľkosti portfólia ale na vašom prístupe a úrovni kreativity, práve to vám zabezpečí prácu na projekte.

 

DesignCrowdje to dizajnový marketplace ponúkajúci obrovské množstvo príležitostí.

 

Simply Hired plne univerzálna stránka s výborným filtrovaním toho čo hľadáte alebo toho, čo chcete ponúknuť.

 

TheShelf – stránka, na ktorej sú bloggeri a freelance writeri píšuci o móde, životnom štýle, jedle a cestovaní spájaní s konkrétnymi značkami na dosiahnutie toho správneho publika.

 

Working Nomads stránka určená pre freelancerov cestujúcich z mesta do mesta, z krajiny do krajiny a pri tom stále pracujú. Nájdu tu remote joby z dizajnu, programovania či manažmentu.

 

 

Bark – trhovisko pre takmer všetky typy kreativnej oblasti od maliarov po fotografov či cateringu na párty. Skvelá voľba pre bežných ľudí hľadajúcich lokálnych profesionálov.

 

Matchist – pomáha spoločnostiam najímať kvalifikovaných developerov žijúcich v US.

 

CampusJob – vhodné pre študentov hľadajúcich partime job na získanie skúseností či zarobenie nejakého vreckového. Nájdete tam prácu pre grafických dizajnérov či barového DJ.

 

AirPair – komunitná stránka, kde sa stretávajú developeri hľadajúci radu či mentora. Nie je to freelance job stránka ale je skvelá na networking.

 

Traction – stránka pre freelance marketérov, aby sa skontaktovali so značkami či reklamkami.

 

Juiiicy – len na pozvánku. Dizajnéri tu môžu postovať či odkazovať na prácu a samozrejme sa o nejakú aj uchádzať.

 

Pozn.: táto verzia zoznamu je updatovaná a odzrkadľuje meniace sa prostredie freelancingu. Boli odstránené nefunkčné stránky a updatované stránky po rebrandingu. Samozrejme, nové a rastúce stránky boli taktiež doplnené.

 

 

Zdroj: www.hongkiat.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá