TOP 6 októbrových tipov na jesenné výlety po Slovensku

  • Vlny horúčav sú už oficiálne za nami a mnohým ľuďom sa hneď o čosi ľahšie dýcha. Určite by bola škoda presedieť jeseň zavretý doma. Preto ti prinášame 6 tipov, kam sa tento mesiac určite oplatí vyraziť a vychutnať si október plnými dúškami.
collagedwedwq
unsplash.com
  • Vlny horúčav sú už oficiálne za nami a mnohým ľuďom sa hneď o čosi ľahšie dýcha. Určite by bola škoda presedieť jeseň zavretý doma. Preto ti prinášame 6 tipov, kam sa tento mesiac určite oplatí vyraziť a vychutnať si október plnými dúškami.

Jablkové hodovanie


Jablkové koláče, záviny, ukážky ich pečenia, jablkové šťavy, výstavy jabĺk, ich samozber, súťaže, tvorivé dielne s jablkami, ale aj ochutnávky mladého vína a hudobný program, budú súčasťou Jablkového hodovania, ktoré k októbru neodmysliteľne patrí. Spríjemni si deň a vyber sa na už desiaty ročník tohto regionálneho podujatia. Uskutoční sa už dnes, a to hneď na 13-tich miestach v Bratislavskom kraji.

Biela Noc


Z Jablkového hodovania sa oplatí zamieriť priamo do centra hlavného mesta, kde ťa bude čakať festival Biela noc so zatiaľ najbohatším program vo svojej histórii. Návštevníkov počas jednej noci zavedie na nové lokality a predstaví až 65 zastávok s dielami špičkových zahraničných a domácich umelcov. Tento najväčší a najnavštevovanejší festival súčasného umenia určite treba zažiť, inak budeš ľutovať. :)

Záhorie – Vojenské lesy


Ak máš v obľube skôr prírodu, lesy či zber húb, tak si prídeš na svoje v čarovných lesoch medzi Malackami a Pernekom. Aj keď ide o vychýrenú oblasť na zber hríbov a s prázdnym košíkom určite neodídeš, navštíviť túto lokalitu sa oplatí pokojne len kvôli miestnym borovicovým hájom. Obrovský borovicový les podrastený machom totiž vyzerá ako z rozprávky a na „vyčistenie si hlavy“ je ako stvorený.

Park Gaštanica

K jeseni neodmyslitelne patria aj pečené gaštany, spolu s teplým čajom a severskou literatúrou. Ak nechceš byť odkázaný na kupované gaštany zo supermarketu, nazbieraj si ich vlastnoručne vo vynovenom parku Gaštanica na Kolibe. Park je mimoriadny práve jeho výsadbou jedlých gaštanov, ktoré v celej Európe rapídne vymierajú. Tu sa však podarilo zachrániť viac ako 100 stromov, ktoré boli dôkladne ošetrené a čakajú na svojich zberačov.

Street Food Park


Aký by to bol október bez dobrého jedla? O tvoje chuťové poháriky sa postará 18. – 21. októbra už legendárny Street Food Park, ktorý raz mesačne na námestie pred Starú tržnicu spája predajcov s kvalitným a nápaditým pouličným občerstvením. V príjemnej atmosfére a na stojáka si tak v spoločnosti priateľov, kolegov či známych môžeš vychutnať obed, neskorý snack alebo sa posilniť pred večerným programom v meste.

Snowfilm fest

Jeseň je predzvesťou zimy, ktorá sa nesie v znamení adrenalínu a extrémnych športov, ktoré sú doménou aj obľúbeného Snowfilm Festu. Už 17. októbra sa v Stredisku kultúry v Novom Meste môžeš tešiť na celovečerné pásmo špičkových filmov o extrémnych zimných športoch. Okrem filmov, ktoré sú víťaznými kúskami z medzinárodných festivalov sa môžeš tešiť aj na bohatý sprievodný program, ktorý je sám o sebe zážitkom.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie