TOP 9 kníh, ktoré zmenia tvoj pohľad na podnikanie a každodenný život

  • Investuj do seba a nájdi si čas na kvalitné čítanie, vďaka ktorému budeš v roku 2017 o krok vpred.
Bill Gates
  • Investuj do seba a nájdi si čas na kvalitné čítanie, vďaka ktorému budeš v roku 2017 o krok vpred.

Myslenie rýchle a pomalé

start

zdroj fotografie:startitup.sk
Prevratná a priekopnícka kniha o fungovaní našej mysle, napísaná veľmi zrozumiteľne jedným z najväčších a najplyvnejších mysliteľov súčasnosti. Kahneman v nej zhŕňa desiatky rokov svojich výskumov a navždy mení spôsob, akým premýšľame o premýšľaní, rozhodovaní, živote, práci a svete. Naučí nás odhaľovať chyby a skratky našej mysle a vyhnúť sa tak pasci mentálnych chýb. Kniha je nutnosťou pre všetkých študentov, učiteľov, investorov, … Jednoducho pre všetkých, ktorí chcú porozumieť sebe, ľuďom a svetu.

Sila zvyku

habitzdroj fotografie:thehealthyhappywoman.com
Prečo sa niektorí ľudia a firmy snažia o zmenu celé roky, zatiaľ čo iní sa zmenia cez noc? Ako zvyky vznikajú, prečo vôbec existujú a možno ich zmeniť? Charles Duhigg nám ukáže, ako niektorí ľudia, podnikatelia alebo vlády dokážu meniť veci k horšiemu alebo lepšiemu. Je neuveriteľné, ako ľahko možno manipulovať ľuďmi. Ak pochopíme, ako zvyky fungujú, môžeme ich veľmi ľahko zmeniť a využiť vo svoj vlastný prospech. Zlepšíme tak nielen mnohé oblasti svojho osobného a pracovného života, ale i fungovanie celej spoločnosti. Strhujúce rozprávanie, podložené mnohými najnovšími vedeckými poznatkami, prináša celkom nové chápanie ľudskej povahy a jej potenciálu na zmenu!

Shoe Dog

shoe

zdroj fotografie:artisbeing.com
Mladý a zvedavý Phil Knight, čerstvý absolvent vysokej školy ekonomickej, si od otca požičal päťdesiat dolárov a založil spoločnosť s jednoduchým poslaním: dovážať z Japonska kvalitné a lacné bežecké topánky. Predával ich z kufra auta Plymouth Valiant a počas prvého roka – 1963 – zarobil osemtisíc dolárov hrubého. Dnes ročný obrat Nike presahuje 30 miliárd dolárov. V ére startupov Knightova spoločnosť predstavuje zlatý štandard. Symbol zasvišťania nie je iba logo, vyjadruje aj ladnosť a veľkosť a stal sa jednou z mála ikon, ktoré okamžite rozpoznajú ľudia v každom kúte sveta. Zato Knight, muž skrývajúci sa za slávnym symbolom, bol odjakživa opradený tajomstvom. Konečne sa rozhodol porozprávať svoj príbeh v podobe prekvapujúcich, skromných a zábavných pamätí, ktoré sú napísané nádherne a bez cenzúry.

GRIT

grit

zdroj fotografie:addicted2success.com

Prečo sa prirodzene talentovaným ľuďom častokrát nepodarí využiť naplno svoj potenciál, zatiaľ, čo tým menej talentovaným dosiahnú úžasné veci? Tajomstvom skvelého úspechu nie je talent, ale vášnivá vytrvalosť. Psychologička Angela Duckworth ocenená významnou cenou MacArthur Genius Award odhaľuje nové tvrdenia, vďaka ktorým pochopíš všetko o úspechu. Jej výskum ukazuje, ako ľudia dosahujú pozoruhodné výsledky, pričom sa vôbec nespoliehajú na svoj vrodený talent. Základom je trénovanie niečoho, čo autorka nazýva “grit”.

Building the Internet of Things

inter

zdroj fotografie:books.google.com
Internet vecí je prepojenie jednotlivých zariadení prostredníctvom internetu bez aktívnej účasti človeka. Táto kniha je akousi praktickou príručkou pre zarábanie na tejto najnovšej transformácií. Zameriava sa na obchodné dôsledky internetu vecí. Kniha opisuje bezprostredný dopad, šírenie a príležitosti z neho plynúce. Taktiež sa dozvieš ako môžu dnešní manažéri internet vecí implementovať a získať tak hmatateľné obchodné výsledky. Internet vecí sa tu rozoberá z hľadiska podnikania, stratégie, ale aj organizačného hľadiska. Zahŕňa aj reálne príklady z každodenného života, na ktorých môžeme jasne pozorovať efekt, ktorý internet vecí prináša. Vďaka tejto knihe sa môžeš naučiť vytvoriť životaschopný plán internetu vecí, ktorý bude kooperovať s vybranou  stratégiou a určí smer tvojej firme.

Designing your life

des

zdroj fotografie:designingyour.life
V tejto knihe nám Bill Burnett a Dave Evans ukazujú, ako je možné vďaka dizajnovému mysleniu vytvoriť život, ktorý je zmysluplný a plnohodnotný. A to bez ohľadu na to , kto si, odkiaľ si, čo robíš a aký si starý. Rovnaký druh myslenia, ktorý bol použitý na vytvorenie úžasnej technológie, produktov alebo priestorov môže byť využitý k budovaniu tvojej kariéry a života, života plného radosti, kreativity a produktivity.

Outliers

outt

zdroj:brayleinoyucca.co.uk
Outliers je kniha o outsajderoch. V tom dobrom zmysle slova. O ľuďoch, ktorí dokázali úžasné veci. Gladwell odkrýva najmä pozadie úspechu týchto ľudí, spoločne s faktom, že to, čo sa často javí ako nevýhoda, je v skutočnosti zásadným faktorom úspechu. Ak si myslíš, že ťa v živote obmedzuje nedostatok zdrojov, potom je pre teba Outliners povinnou literatúrou.

Together is Better

tug

zdroj fotografie:success.com

„Tím nie je skupina ľudí, ktorí pracujú spoločne. Tím je skupina ľudí, ktorí si môžu navzájom dôverovať Dosiahli by sme viac vecí, keby sme nasledovali svoj sen, namiesto naháňania sa za nejakým miestom v súťaži.” Simon Sinek zhromaždil svoje najlepšie axiómy a anekdoty do malej, pekne ilustrovanej knihy. Táto kniha vytrhne čitateľov z ich každodennej rutiny a inšpiruje lídrov na všetkých úrovniach.

Thank you for being late

thank

zdroj fotografie:macmillan.com

Vo svojom najambicióznejšom diele Thomas Friedman, ukazuje, ako sme vstúpili do veku so závratnou akceleráciou v každej oblasti. Od vývoja počítačovej techniky, vybavenie horolezcov na vrchole Mount Everestu špičkými telefónmi až po fenomén samoriadiacich áut. Medzitým príroda, v ktorej žijeme upadá a musí sa vyrovnávať s dramatickými zmenami. Ako sa tieto zmeny navzájom ovplyvňujú a ako sa s nimi vyrovnať? Friedmen sa dotýka aj toho, že národy a jedinci sa musia v dnešnom svete naučiť byť rýchlymi. S víziou a vtipom popisuje, ako premýšľať o súčasnej dobe.

zdroj:nytimes.com zdroj titulnej fotografie.fortune.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech