TOP on-ear slúchadlá pre prácu a cestovanie s cenou pod 55€

  • Prekáža ti hluk v office alebo pri cestovaní? Riešenie je jednoduché - stačí si nasadiť slúchadlá.
  • Prekáža ti hluk v office alebo pri cestovaní? Riešenie je jednoduché - stačí si nasadiť slúchadlá.

Rád si pri cestovaní alebo práci spravíš vlastný soundtrack? Však si len stačí nasadiť slúchadlá na hlavu, zapnúť obľúbenú hudbu a hneď je deň lepší. A nemusíš za ne ani minúť majland. On-ear modely, čiže tie, ktoré nosíš nie v ušiach, ale na nich sú dobrou voľbou, ak nemáš rád klasické štuple, pretože sú stále dosť skladné a často aj slušne izolujú okolitý hluk. Tak sa poďme pozrieť na niektoré slúchadlá s cenou pod 55€.

foto: youtube.com

Koss Porta Pro

A prečo nezačať rovno klasikou. Máloktoré slúchadlá sa držia na výslní tak dlho, ako sa to podarilo práve Porta Pro. Od roku 1984 až dodnes si udržali rovnaký dizajn, ale ide pri nich, samozrejme hlavne o zvuk. Ten si získal srdcia mnohých ľudí po celom svete, a ak máš rád silnejší basový základ, sú niečím pre teba. Tiež sa jednoducho zložia a v zloženom stave sa zmestia do hocijakého batohu alebo aj vrecka, napríklad na bunde. Ich nevýhodou môže byť otvorená konštrukcia, čo znamená že cez ne počuješ aj okolie a ostatní zas počujú to, čo ti práve hrá. A ak by ti náhodou pri nich chýbalo ovládanie na kábli, verzia KTC ho má.

foto: youtube.com

Jays V-Jays

V-Jays vyzerajú ako štýlovejšia verzia slúchadiel, ktoré boli kedysi dodávané s walkmanmi, ale nedaj sa odradiť vzhľadom. Segment slúchadiel sa od 90-tych rokov podstatne zlepšil, čoho dôkazom sú aj V-Jays. Ľahučké skladacie telo zaistí, že ťa nebudú tlačiť a pohodlne ich pri prenose niekam zmestíš. Ich zvuk ti ponúkne dostatok basov a čisté stredy a výšky, no kvôli otvorenej konštrukcii budú tvoju hudbu počuť aj ľudia okolo teba. 

foto: cnet.com

Shure SRH145m+

Značka Shure je známa hlavne vďaka drahším slúchadlám, ale to neznamená, že nemôžu mať aj lacnejší model. Tým sú SRH145m+, ktoré sa za svoje zvukové kvality rozhodne nemusia hanbiť. Oproti napríklad Beats slúchadlám majú menej basov, ale zvuk predsa len nie je o dunení na najnižších frekvenciách. Basujú tak akurát a celkovo je ich zvuk vyvážený. Tiež slušne izolujú okolité zvuky, ktoré ťa pri počúvaní nebudú rušiť. Fajn doplnkom je tiež ovládanie na kábli, ktoré si rozumie aj s jablkovými telefónmi.

foto: cnet.com

Marshall Major II

Asi žiadne iné slúchadlá tak na prvý pohľad nepovedia “som rocker”, ako práve Marshally. Niet divu, veď táto spoločnosť vyrába gitarové kombá a iné produkty pre hudobníkov už dlhé roky, a najviac sa udomácnili hlavne medzi rockermi. Major II sa medzi konkurentmi zvukovo určite nestratia. Ponúknu ti vyrovnaný zvuk v celom pásme, basov aj výšok je tak akurát, žiadne frekvencie príliš “netrčia” ponad ostatné. K podarenému dizajnu a skvelému zvuku si ešte pridaj odpojiteľný kábel, redukciu na 6,3 mm jack, dobré potlačenie okolitého hluku a máš pred sebou recept na fakt slušné slúchadlá v danej cene.

foto: in.techradar.com

Urbanears Plattan II

Ak hľadáš jednoduché štýlové slúchadlá, Urbanears sú tie, ktoré by si mal určite pozrieť. Ponúkajú minimalistický dizajn a dostupné sú v mnohých farebných variantoch, vďaka čomu nebudeš mať problém zladiť ich so svojím štýlom. Ich kábel je opletený, a preto aj viac vydrží, ale prichádza s tým aj jedna nevýhoda. Pri chôdzi je šuchotanie kábla o oblečenie počuť viac než pri iných slúchadlách, čo môže niekomu prekážať. Čo sa týka zvuku, Plattany rozhodne neurazia, ale napríklad také Shure SRH145m+ majú o niečo čistejšie stredy a výšky.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK