Top politické hlášky súčasnosti, ktoré zľudoveli a používajú ich ľudia v bežnej komunikácii

  • Top politické hlášky súčasnosti, ktoré zľudoveli a používajú ich ľudia v bežnej komunikácii
  • Ak si ich prečítaš s odstupom času, pochopíš ako dobre vystihujú slovenskú realitu, v ktorej sa nachádzame
  • Zatiaľ čo z Dankových ti trhne kútikmi či si pri nich poriadne plesneš po čele, medzi tými známejšími sa nachádzajú aj citáty, ktoré sú na zamyslenie
BeFunky-collage-65
SITA/ Youtube - Emeritný Kapitán Danko
  • Top politické hlášky súčasnosti, ktoré zľudoveli a používajú ich ľudia v bežnej komunikácii
  • Ak si ich prečítaš s odstupom času, pochopíš ako dobre vystihujú slovenskú realitu, v ktorej sa nachádzame
  • Zatiaľ čo z Dankových ti trhne kútikmi či si pri nich poriadne plesneš po čele, medzi tými známejšími sa nachádzajú aj citáty, ktoré sú na zamyslenie

Z minulosti si možno pamätáš výroky ako „skutok sa nestal“ či „neublížil som„. Patrónom najznámejších hlášok, ktoré sa používajú dodnes bol Mečiar, neskôr pár dobrých vyslovil aj Fico. V tých časom boli svojim spôsobom váženejšie. Nie všetko sa dávalo na social media, nie všetko sa natáčalo. Keď niekomu ušiel slovník, zachytili to novinári a určite veľa ďalších perličiek ostalo nenahratých. 

Dnes je však iná doba. Na politika je vyvíjaný väčší tlak, aby hovoril spisovne a bez vulgarizmov, inak sa stane senzáciou internetu. Na (ne)šťastie dnes máme takýchto hlášok plný „arzenál“, vznikajú weby a funpage, ktoré sú určené len pre ne. Prednedávnom sme ti predstavili aj nový merch Politicke Šlapky, ktorý vytvorila dvojica chalanov a teraz ich úspešne predáva po Slovensku. 

My ti dnes predstavujeme top hlášky súčasnosti, ktoré zľudoveli a používajú ich ľudia v bežnej komunikácii. Ak si ich prečítaš s odstupom času, pochopíš ako dobre vystihujú slovenskú realitu, v ktorej sa nachádzame.

Zatiaľ čo z Dankových ti trhne kútikmi či si pri nich poriadne plesneš po čele, medzi tými známejšími sa nachádzajú aj citáty, ktoré sú na zamyslenie. 

Kráľ slovných breptov

Bez Andreja Danka je v parlamente nuda. Pamätáš si na časy, kedy boli ešte internety zaplavené Dankovými memes? Okrem celoplošne známeho Chskym? je celkom zábavný aj zvyšok odpovede, ktorou Danko vyjadroval to, či niekedy komunikoval s Petrom Tóthom

 „Nie, ja soms, ja vôbec, ja naozaj Tótha akože absolútne vôbec, hej? A preto vám hovorím, že, že viete, ja by som mal problém aj vizuálne Tótha, aj keď vidím v médiách. Ale chcel by som povedať, že ako ináč vám to má povedať, ako som vám to povedal počas tejto tlačovej besedy, keďže sa dupľujú otázky, chcem vám poďakovať a popriať krásny deň.“

Obľúbeným sa stal aj rozhovor bývalého predsedu parlamentu v Rádiu Expres. „Pán redaktor, ťažko vládzem, fakt som dosť popil,“ je výrok, ktorý sa stal taktiež zaužívaným. Danko sa hájil preto, lebo včera bol hokej, po ktorom musel veľa „popiť“. Redaktor sa však Danka snažil donútiť k odpovedi, pretože ho jeho osobný život nezaujímal.

Danko je novodobá studnica hlášok, pričom viaceré z nich sa začali tlačiť na tričká či papuče. Medzi tie známejšie ďalej patrí napríklad „Ja si to užívam, ja sa cítim dobre“ alebo „„Mám úctu k ženám, urobil som dve ministerky v tejto vláde“.

Protestant s transparentom

Náš súčasný premiér, ktorý nás neustále vyzýva k tomu, aby sme si to „nepokazili“ je známy tým, že rád píše na papier. 

Na to, aby celú zbierku transparentov niekde uschoval by už potreboval miestnosť. Z tých dávnejších si možno pamätáš transparent „Spravodlivosť FICA: ľuďom centy, kamarátom miliardy„, ktorý si v roku 2014 dal vyrobiť. Aspoň to tak vyzerá, dnes už si transparenty kreslí sám. 

Pri kauze Gorilla mal ďalší transparent, tentokrát vytlačený na papier, taktiež pri prejave Andreja Danka, na ktorý vlastnoručne napísal, že je ožratý. 

Ďalšie jeho výroky, najmú tie, ktoré píše na statusy sú uverejnené na facebooku Výbor pre uvádzanie výrokov Igora Matoviča na pravú mieru.

zdroj: SITA

Ten, čo sa nevie vyjadriť

„Podľa mojich informácií nahrávku skúmajú experti. K jej autentickosti sa preto zatiaľ neviem vyjadriť.“

Dobroslav Trnka sa nevedel vyjadriť, či nahrávka, v ktorej mu Kočner hovoril, že ho zabijú je autentická a viac než na svoju pamäť sa spoliehal na pomoc expertov.

Výrok sa stal veľmi populárny na stránke Zomri. Zaužívané „neviem sa vyjadriť“ bolo použité nespočetne veľa kráta spája sa hlavne s výrokmi poslanca za ĽSNS Milana Uhríka.

zdroj: Facebook Zomri

zdroj: Facebook Zomri

Beznádejný romantik

Podpredseda parlamentu a vysoký funkcionár Smeru Martin Glváč si v parlamente robil selfie a tie posielal údajnej objednávateľke vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

Obvinená Alena Zsuzsová mu zas poslala vyzývavé fotografie. Glváč jej vraj napísal, že „si božsky krásna a zaslúžiš si hýčkanie a opateru!“.

Zsuzsová ho zasa podľa zistení denník Sme mala uloženého v telefóne ako „maznák“.

Priateľský, flirtujúci, nezáväzný a mám ho rada ako človeka a nebolo medzi nami nič, keďže má partnerku a má malé dieťa,“ opísala Zsuzsová vyšetrovateľom vzťah s Glváčom

Párik sa stal hitom internetu v období Valentína a z hlášky stal najpoužívanejší výrok, z ktorého sa taktiež robil merch.

Výroky vraha

Posledný výrok nie je zaužívaný, avšak momentálne sa dostáva do reálnej podoby. Marián Kočner v údajnej správe Norbertovi Bödörovi vyjadril svoju obavu z následkov toho, ak by Smer prišiel o moc. 

„Všetci skončíme v base.“

Zomri na svojom Facebooku upozornila na vyhľadávač s názvom Bruucho, pomocou ktorého môžeš vyhľadávať ďalšie výroky v správach na základe kľúčových slov.

Za vyhľadávačom v Threeme stojí web Blbec.online a vďaka zadaniu výrazov vám Bruucho zobrazí konkrétne správy či celé vlákna, kde sa v Threeme spomínajú dané slová. 

Na webe Blbec sa nachádza aj celá prepísaná Threema a statusy politikov, ktoré už stihli dať preč.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech