TOP slovenské vzdelávacie projekty spojili sily. Learn2Code kupuje Truniversity

  • Programovanie, online marketing a všeobecne oblasť informačných technológií sú top žiadané na trhu práce rovnako doma či v zahraničí.  Veľa ľudí má ešte aj v dnešnej dobe slabé IT znalosti. Tie si však vie zdokonaľovať prostredníctvom už populárneho online vzdelávania.
c1
Learn2Code
  • Programovanie, online marketing a všeobecne oblasť informačných technológií sú top žiadané na trhu práce rovnako doma či v zahraničí.  Veľa ľudí má ešte aj v dnešnej dobe slabé IT znalosti. Tie si však vie zdokonaľovať prostredníctvom už populárneho online vzdelávania.

Learn2Code je na scéne päť rokov a počas tohto obdobia sa postupne prepracovalo medzi lídrov vzdelávania digitálnych zručností.  A práve najväčší poskytovateľ online vzdelávacieho obsahu na Slovensku sa rozhodol posunúť ďalej. Kupuje projekt Truniversity, ktorý bol zameraný primárne na komunikáciu a online marketing. Od dnešného dňa teda celý projekt zastrešuje tím ľudí z Learn2Code. Poslanie a vízia Truniversity zostáva naďalej rovnaká s tým rozdielom, že aktuálne kurzy, ktoré Truniversity ponúka, zostávajú v platnosti a zároveň k ním budú pribúdať aj nové kurzy z dielne Learn2Code.

foto:Learn2Code

Learn2Code a ako to celé začalo?

Pôvodne začínal s klasickými prezenčnými kurzami zameranými na tvorbu webstránok, vizuálny design, programovanie webových a mobilných aplikácií. Tieto kurzy nájdete v piatich mestách na Slovensku.

foto:Learn2Code

Približne pred tromi rokmi začali na základe dopytov z celého Slovenska spracúvať tieto témy aj do online kurzov, ktoré sú prispôsobené pre úplných začiatočníkov. Ich cieľom je pokryť všetky oblasti digitálnych zručností, ako napríklad Visual Design, Webdesign, Programovanie, e-Commerce, Tvorba videa, Online marketing, Office. Touto cestou chcú umožniť každému, aby vedel využiť potenciál internetu a technológii vo svoj prospech.

Aké sú ďalšie plány?

foto:Learn2Code

„Myslím si, že všetky tieto zručnosti by mali patriť do základnej výbavy každého mladého človeka. Aj preto sa usilujeme Learn2Code sprístupniť študentom stredných a vysokých škôl, kde práve táto oblasť vzdelávania alarmujúco chýba a nie je možné ju zabezpečiť jedným učiteľom,“ opisuje situáciu Radovan Debnár, CEO Learn2Code.

Čo online vzdelávanie ponúka?

“Našim študentov chceme ponúknuť kompletné know-how, aby mohli uspieť v online podnikaní či už s vlastným projektom alebo v pozícii zamestnanca. Vďaka kurzom Truniversity budú vedieť svoj nápad nielen vytvoriť, ale aj predať,” hovorí Radovan Debnár.

foto:Learn2Code

Dlhodobou víziou Learn2Code je byť lídrom vo vzdelávaní digitálnych zručností a ponúkať vzdelávací obsah na základe najnovších trendov, od programovania, design až po samotný online marketing, ako aj iné zručnosti, ktoré si trh bude žiadať.

Ďalšie projekty a vzdelávacie detí

Learn2Code spustilo tento rok ešte ďalšie dva projekty, ktoré sú orientované na vzdelávanie digitálnych zručností od skorého veku dieťaťa. Jedným je interaktívna vzdelávacia hra  GalaxyCodr, zameraná n výučbu základných princípov programovania. Druhým je vzdelávací portál KidsCodr, ktorý ponúka vzdelávacie osnovy pre učiteľov informatiky. Oba projekty sú dostupné zdarma.

My budeme chalanom držať palce, nech na Slovensku vznikne ďalšia generácia ESET-ov a Sygic-ov. Cheers.

zdroj: TSL2C

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech