Topiaci sa aj slamky chytá. Matovič o podpore rodín rokuje s kotlebovcami

  • Matovič tiež kritizuje Richarda Sulíka a stranu SaS
  • Tvrdí, že SaS sa vykašľala na deti
matovič, ľsns
TASR/Jakub Kotian, Martin Baumann
  • Matovič tiež kritizuje Richarda Sulíka a stranu SaS
  • Tvrdí, že SaS sa vykašľala na deti

Strana Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) rokuje s ministrom financií Igorom Matovičom (OĽaNO) o podpore vládneho návrhu zákona o financovaní voľného času dieťaťa. Na tlačovej besede to dnes povedal poslanec a podpredseda ĽSNS Martin Beluský.

Podľa neho strana zákon v súčasnom znení nepodporí, požaduje do návrhu zapracovať zmeny. Beluský hovorí, že je čas na rokovania, pretože parlamentná schôdza bude pokračovať aj na budúci týždeň.

Poslanci ĽSNS vo štvrtok 19. mája hlasovali za to, aby sa o zákone rokovalo v skrátenom legislatívnom konaní.

Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) podrobil kritike koaličnú stranu Sloboda a Solidarita (SaS) za to, že nepodporuje vládny návrh zákona o financovaní voľného času dieťaťa.

„Vy ste nespolupracovali, vy ste sa na tie deti jednoducho vykašľali. Mimoriadne ma to vyrušuje. Vlastne sme si obliekli dresy. Vidíme, komu záleží na rodinách a komu záleží na učiteľoch alebo na zbohatlíkoch,“ povedal Matovič v pléne parlamentu.

Ministrovi školstva Branislavovi Gröhlingovi (SaS) vytkol, že zakázal legislatívcom v rezorte školstva spolupracovať pri príprave zákona so štátnymi úradníkmi v iných rezortoch.

Podľa Matoviča pri zákone o poskytovaní voľnočasových aktivít pre deti je vidieť, kto je hodný ochrany. Matovič na adresu SaS povedal, že za výrobcov alkoholu či poskytovateľov hazardu alebo extrémne bohaté firmy „si ľahneme na koľaj“ a deti si strana berie za rukojemníkov.

Zákon o financovaní voľného času dieťaťa počíta s tým, že každý mesiac by dieťa vo veku 5 až 18 rokov mohlo získať príspevok na voľnočasové aktivity vo výške 50 eur. Poslanci o zákone diskutujú v prvom čítaní. Vo štvrtok 19. mája poslanecké plénum rozhodlo, že zákon sa prerokuje v zrýchlenom režime.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá