Toto bude nová Škoda Fabia. Jedno z najobľúbenejších áut mladých Slovákov odhalilo svoj revolučný interiér

  • Nová generácia najpredávanejšieho auta na Slovensku príde už začiatkom mája
  • Škoda zatiaľ ukázala aspoň podobu jej kabíny, ktorá sa v mnohom inšpirovala väčšou Octaviou
  • Dotykový displej budeš môcť mať vo Fabii vôbec po prvýkrát
  • Viaceré prvky však zostávajú konzervatívne
  • Nová generácia najpredávanejšieho auta na Slovensku príde už začiatkom mája
  • Škoda zatiaľ ukázala aspoň podobu jej kabíny, ktorá sa v mnohom inšpirovala väčšou Octaviou
  • Dotykový displej budeš môcť mať vo Fabii vôbec po prvýkrát
  • Viaceré prvky však zostávajú konzervatívne

Škoda zažíva veľmi dobré obdobie. Aspoň, čo sa týka pozornosti médií a verejnosti. Na Slovensku má v rebríčku TOP 10 najpredávanejších áut za rok 2020 až päť modelov, aj vďaka čoraz popukárnejším SUV-čkam Karoq a Kamiq, informuje napríklad Pravda

V roku 2019 zas spôsobila doslova ošiaľ nová Octavia, presnejšie jej komplente prepracovaný interiér. Bez preháňania sa dá skonštatovať, že kedysi dostupnú Škodovku posúva na novú úroveň. Dizajnom a riešeniami použitými v tomto aute nižšej strednej triedy dokonca podľa mienky niektorých môže atakovať aj prémiovejšie značky. 

zdroj: Skoda.sk

Navyše, v automobilovom segmente je to väčšinou tak, že to, čo sa objaví v drahších modeloch značky, obvykle po nejakom čase putuje aj to tých menších a lacnejších. 

To je dobrá správa pre každého, kto nechce dať auto typu Octavie 25-tisíc a viac eur, ale pozerá skôr po niečom okolo hranice 12- až 13-tisíc eur. Napríklad po sesterskej Škode Fabia. 

Úplne nová generácia Fabie príde už tento rok 

Od základov vynovený absolútny miláčik Slovákov, ktorého sa u nás vlani predalo až 4 607 kusov (vôbec najviac spomedzi všetkých áut na trhu) má totiž prísť už za pár dní, informuje Auto.cz. Fabia 4. generácie sa totiž očakáva začiatkom mája 2021.

Škoda už svetu ukázala pomerne veľa. Pred pár dňami to boli párádne skice exteriéru, kde vidno najnovšiu prednú masku z aktuálnych modelov, dizajm svetiel (očákávame Full LED svetlomety už v základe) aj bohato tvarovanú kapotu okolo loga značky. 

Zároveň je jasné, že stále pôjde o pomerne malý hatchback s rýchlo končiacim C stĺpikom za zadnými dverami.

zdroj: Skoda.sk

Toto jej interiér, v ktorom sa bude voziť mnoho mladých ľudí

V rámci ďalšieho kola odhaľovania finálneho dizajnu sa teraz objavil aj interiér. Ide o oficiálne zábery, respektíve skice z pera dizajnérov. 

Hneď na začiatku je jasné, že zo spomínanej Octavie sem smeroval kontroverzne prijatý dvojramenný volant bez spodného piliera a pravdepodobne aj stredový displej a infotainment typický pre celú modernú rodinu Škodoviek, Volkswagenov a Seatov. V najvyššej výbave má mať až 10,25 palcov. 

zdroj: Skoda.com

Zároveň však z interiéru cítiť miernu konzervatívnosť. Prstom v tomto prípade ukazujeme ovládanie klimatizácie klasickými otočnými voličmi, namiesto nepraktických displejov, čo je určite pozitívna sptráva. 

Oproti Golfu bude mechanický aj prepínač svetiel. Zostáva mechanická ručná brzda možno, no ukazovatele okolo rýchlomera a otáčkomera už budú (alebo budú môcť byť vo vyšších výbavách) digitálne. Reč je o niečom, čomu sa hovorí „virtual kokpit“.

Zároveň je však jasne propagovaná možnosť priplatiť si za automatickú DSG prevodovku, hoci aj tá má klasický volič, na rozdiel od miniatúrneho prepínača v Octavii. 

Samotný výrobca sľubuje „ešte väčší priestor“ postavený na platforme MQB-A. Pre zrozumiteľnosť to znamená najmä to, že opäť zdieľa základ s VW Polom alebo Seatom Ibiza, na ktoré sa bude podobať, ako ich dvojička. 

Veľkým neznámym zostáva pre novú Fabiu cena. Teoreticky by sa nemala veľmi líšiť od aktuálnej Fabie, no iné názory operujú s myšlienkou, že sa skôr bude tlačiť do segmentu, v ktorom sa pohybuje absolútne nevýrazná Scala. Tá je od 15 690 eur. 

Podľa Auto.cz má totiž nová generácia výrazne narásť. S dĺžkou 4 108 mm to bude až o 111 mm viac, než v prípade súčasnej trojkovej Fabie. 

Zdroje: Pravda.sk, Auto.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech