Toto fenomenálne video o slovenskom lietajúcom aute získalo za 4 dni vyše milión videní

  • Pred niekoľkými dňami sa na letisku v Piešťanoch diali veľké veci
  • Vzlietlo tu auto, ktoré je produktom dlhoročného úsilia profesora a zakladateľa firmy Klein Vision, Štefana Kleina a splumajitela Esetu Antona Zajaca
aircar stefan klein
youtube.com/ KleinVision, screen | archív Štefan Klein
  • Pred niekoľkými dňami sa na letisku v Piešťanoch diali veľké veci
  • Vzlietlo tu auto, ktoré je produktom dlhoročného úsilia profesora a zakladateľa firmy Klein Vision, Štefana Kleina a splumajitela Esetu Antona Zajaca

Lietajúce autá už ani zďaleka nie sú témou na sci-fi filmy, ale realitou. Vieš však, vďaka komu? Vďaka šikovným Slovákom, o ktorých teraz hovorí celý svet. Za spoločnosťou Klein Vision stoja zakladateľ firmy Klein Vision, Štefan Klein a jej spoluzakladateľ Anton Zajac. Práve títo páni sa pričinili o vznik svetového unikátu, ktorým je AirCar. 

AirCar sa zalietal v Piešťanoch

Prototyp modelu absolvoval pozemné testy už v lete, a otestovaná už bola aj jeho akcelerácia. Len pred niekoľkými dňami sa však model predviedol naplno, a to na letisku v Piešťanoch, kde prebehlo jeho úspešné zalietanie. Prvým záletom sa začal napĺňať letový program, ktorý bude trvať niekoľko mesiacov. Po jeho ukončení sa bude realizovať druhý, už komerčný prototyp.

VIDEO: Slovenské lietajúce auto vzlietlo do oblakov, revolúcia v lietaní vizionára Kleina dosiahla míľnik

Video, ktoré obletelo celý svet

Z tohto výnimočného okamihu vzniklo aj skvelé video, ktoré by určite nemalo ujsť tvojej pozornosti. Obsahuje unikátne zábery, na ktorých môžeš vidieť, ako zalietanie prebiehalo. Video už obletelo celý svet, a napriek tomu, že zverejnené bolo len 27. októbra, na svojom konte má už viac ako 1 milión pozretí.

Unikátny slovenský projekt neunikol ani svetovým médiám

Dobré meno nám robí lietajúce auto aj v zahraničí, všimli si ho aj svetové média, ktoré zdieľali video jeho letu alebo rovno venovali článok tomuto unikátnemu projektu. Americké média USA Today alebo ABC News zverejnili jeho video. ABC News dokonca viackrát vo forme príspevku na Twitteri.   

Prestížne periodikum the Economic Times projekt opísal ako „auto, ktoré už viac nie je sci-fi“. Lietajúce auto si všimli aj v ďalekej Indii. Indian Express označil video s lietajúcim autom za virálne. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech