Toto high-tech bistro v Bratislave si z vonku ani nevšimneš. Objednáš si v ňom výhradne cez mobil a ich aplikáciu

  • Bratislava už v polovici júna dostala nový gastro projekt Bite&Byte
  • Stoja za ním Filip Štefanička a Samuel Pokorný
  • Reštaurácia na Plynárenskej 3E v Bratislave je unikátom, ktorý spája modernú kuchyňu, technológie a ekológiu
Bite&Byte/ Startitup
  • Bratislava už v polovici júna dostala nový gastro projekt Bite&Byte
  • Stoja za ním Filip Štefanička a Samuel Pokorný
  • Reštaurácia na Plynárenskej 3E v Bratislave je unikátom, ktorý spája modernú kuchyňu, technológie a ekológiu

Bite&Byte je podľa slov jej zakladateľov unikátna v holistickom prístupe k ponuke a tvorbe toho, čo si tu zákazník môže objednať.

Zameriavajú sa na ľudí s rôznymi intoleranciami, ako je napríklad laktózová, gluténová či histamínová. Zásadná informácia je ale tá, že jedlo si tu objednávaš prostredníctvom mobilnej aplikácie, ktorú si sami vytvorili a ukazuje ti presné nutričné a kalorické hodnoty každého jedla.

My sme chceli vedieť, ako tento slovenský unikát funguje, preto sme sa sem vybrali – a to hneď dvakrát.

Jedna z našich návštev bola ohlásená a prišli sme na pozvanie majiteľov. Treba spomenúť, že tento podnik sa síce nachádza na známej a frekventovanej ulici vedľa známeho biznis centra, no je naozaj nenápadný. Veľká presklená budova nie je oblepená šípkami, tabuľkami s menu a dokonca na nej nenájdeš ani samotný názov bistra – ten sa nachádza len vo vnútri v jemnom fonte.

Ako nám povedal jeho spoluzakladateľ, nie je to náhoda. Chcú, aby zákazníci, ktorí sem zablúdia, boli pri vstupe milo prekvapení, na aký kúsok natrafili. Táto stratégia sa môže zdať ako vskutku odvážna a to najmä na slovenské pomery, kde je zvykom zákazníka upútať aj za hranicou vkusu a vizuálneho smogu na ulici. To, či ide o správny krok, sa zrejme ukáže až časom.

zdroj: Bite&Byte/ Startitup

Po vstupe do presvetleného priestoru s interiérom z dielne architektonického štúdia Rules si možno vybrať z niekoľkých typov sedenia, no väčšina je určená pre dvoch.

Tím bistra očakáva, že ide o vhodné riešenie, aj vzhľadom na postpandemickú dobu, kedy mnoho ľudí nebude chcieť zdieľať jeden stôl s ďalšími hosťami. 

zdroj: Bite&Byte

Technologických nadšencov poteší aj možnosť bezdrôtového nabíjania smartfónov, nakoľko nabíjačky sú zabudované v niektorých zo stolov.

Stačí nájsť ikonu blesku, položiť mobil a môžeš sa nabiť. Hlavným technologickým pilierom je však spomínaná aplikácia.

zdroj: Bite&Byte

Treba priznať, že sa stále vylepšuje a vychytávajú na nej chyby. Tím bistra priznáva, že mnoho hostí sem zavíta a vôbec netušia, že si jedlo a nápoje vyklikávaš cez smartfón.

To je problematické najmä vtedy, ak sa chceš len rýchlo najesť a ísť ďalej. Ak si si aplikáciu vopred nestiahol, čaká ťa registrácia a zadanie údajov z platobnej karty. Aj platba totiž prebieha cez tvoj mobil.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech