TOTO je 5 najrýchlejších SUV na trhu. Jazdia šialene rýchlo meter nad zemou

  • Prvé dve miesta ťa určite prekvapia
  • Tieto SUV-čka sa radia k tomu najrýchlejšiemu na trhu
  • Prvé dve miesta ťa určite prekvapia
  • Tieto SUV-čka sa radia k tomu najrýchlejšiemu na trhu

5. Bentley Bentayga

Bentayga od Bentely je na trhu už od roku 2015 a za ten čas sme si zvykli na to ako vyzerá. Z nuly je na stovke za rovné štyri sekundy a je to práve Bentayga, ktorá sa určite nezľakne ani ťažšieho terénu. Dokonca isté percento dielov sa vyrába v Bratislave. Možno ťa táto informácia zaskočila aj viac, ako maximálna rýchlosť Bentaygy – 301 km/h.

4. Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Verde

Alfa Romeo Stelvio je medzi veľkými SUV pomerne nováčik. Talianska uatomobilka zažíva renesanciu ako z učebnice a nenechala si ujsť ani titul najrýchlejšieho SUV na slávnej nemeckej trati Nürburgring Nordschleife, kde väčšina svetových automobiliek svoje najnovšie výtvory testuje. Oproti Bentagye má polovičný počet valcov, dokáže s nimi však narábať rýchlejšie. Z nuly na stovke je len za 3,9 sekundy, pričom zrýchľuje až do rýchlosti 284 km/h.

3. Lamborghini Urus

Urus je „Rambo Lambo“ pre 21. storočie. Okrem toho, že Lamborghini vyrába aj traktory, už v osemdesiatych rokoch vymyslel LM002, jedno z najbrutálnejších terénniakov sveta. Urus síce od svojho predchodcu trochu zmäkkol, ale nijak prevratne. Na stovke je za 3,6 sekundy a má maximálku na úrovni 305 km/h. Najlepšie je na ňom však to, že ide len o základnú verziu. SuperVeloce či iné rýchlejšie verzie sa ešte nepredstavili.

2. Jeep Grand Cherokee Trackhawk

Ako sme sľúbili, prvé dve miesta mali skutočne prekvapiť. A tak sa aj stane. Začneme Jeepom Grand Cherokee Trackhawk. Medzi Bentley a Lamborghini možno Jeep na prvý pohľad nepatrí, presvedčí však výkonom. Stovka za 3,4 sekundy a maximálna rýchlosť 290 kilometrov za hodinu ho právpolatne zaraďujú na prvú silovú priečku SUV so spaľovacím motorom.

1. Tesla Model X

Opäť je tu Tesla so svojím „SUV“. Terénne vlastnosti sú jedna vec a zrýchľovanie z nuly na stovku za úžasných 3,2 sekundy v Ludicrous režime je zasa vec druhá. Aj keď o jej priechodnosti hrboľatými cestičkami môžeš pochybovať, je najrýchlejšia a očividne ide o SUV, i keď so skutočne nízkou stavbou karosérie. Nuž, pokrok nezastavíš.

Bonus: Mega Track

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: Wikimedia Commons

Keď už sa bavíme o kategórii superrýchlych SUV, mal by som spomenúť aj stroj, ktorý všetko začal. A nemysli si, že to bude BMW X6M. Rýchle SUV totiž vymysleli Francúzi, a to ešte pred 26 rokmi. Volalo sa Mega Track, malo maximálku 250 km/h a z nuly bolo na stovke za 5,8 sekundy.

Pritom malo v strede dvanásťvalec od Mercedesu a v kabíne štyri plnohodnotné miesta. Ako je to možné? Bolo obrovské – šírka väčšia ako dva metre a dlžka zasa presahovala 5 metrov. Nenechaj sa oklamať, na fotke vyššie je podvozok 20 centimetrov od zeme.

Zdroj/Foto: Wikimedia Commons, Alfa Romeo, Lamborghini, Tesla, Bentley

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK