Toto je 7 vecí, ktoré ťa sťahujú nadol, a nedovolia ti posunúť sa vpred

  • Určite si sa už nie raz stretol s myšlienkou, že všetko, čo si dokážeme predstaviť, dokážeme aj uskutočniť
  • Prečo je to potom niekedy také ťažké?
  • Odpoveďou je, že úspech a šťastie si väčšinou sabotujeme sami, a to konkrétne týmito 7 vecami
titulka
Unsplah/Ian
  • Určite si sa už nie raz stretol s myšlienkou, že všetko, čo si dokážeme predstaviť, dokážeme aj uskutočniť
  • Prečo je to potom niekedy také ťažké?
  • Odpoveďou je, že úspech a šťastie si väčšinou sabotujeme sami, a to konkrétne týmito 7 vecami

#1 Závislosť na iných

Portál Addicted2Succes píše o tom, že jedným z najväčších sabotérov nášho šťastia je, ak sme závislí na niekom inom. Vôbec pritom nezáleží na tom, či ide o rodinu, priateľov, partnera či kolegov, no ak má niekto z nich doslova tvoj život pod kontrolou, nikdy nedosiahneš veci, po ktorých túžiš. Preto, ak sa túžiš posunúť vpred, prvým krokom musí byť to, že popracuješ na svojej nezávislosti. 

#2 Nerozhodnosť

Hovorí sa, že ľudia chodia radšej do reštaurácií, kde je toho na výber menej, pretože je pre nás jednoducho prirodzené, že sa neradi rozhodujeme. Ako si na tom so svojou rozhodovacou schopnosťou ty? Ak podobne, je to takisto jedna z vecí, ktoré ťa môžu sťahovať vzad. Je preto dobré popracovať na „pružnosti“ svojej mysle tým, že aspoň tie menej zásadné rozhodnutia sa pokúsiš maximálne urýchliť (ako napr. spomínaný výber jedla či výber oblečenia). 

zdroj: Unsplash/Justin Luebke

#3 Toxickí ľudia

Portál Medium upozorňuje na to, že ak sa chceš vo svojom živote posúvať, musíš z neho odrezať toxických ľudí. Energetickí vampíri, narcisti či ľudia, ktorí ťa len využívajú – všetci musia z tvojho života preč. Kým si ich držíš vo svojom prostredí, možno si naplno neuvedomuješ, koľko škody ti v ňom robia. Uvidíš to až vtedy, keď ich z neho odstrániš a konečne sa voľne nadýchneš. 

#4 Nedostatok disciplíny

Možno aj ty patríš k ľuďom, ktorí sa pre niečo neuveriteľne rýchlo nadchnú, no toto nadšenie ich potom rovnako rýchlo aj prejde. Problémom takéhoto zlozvyku však je, že ťa oberá o obrovské množstvo času a energie, ktoré by si radšej mohol investovať niekam úplne inam. Skús preto popracovať na svojej disciplíne a daj si záväzok, že keď sa už raz rozhodneš do niečoho pustiť, aj v tom vytrváš. Keď si tým nie si istý, radšej sa do toho ani nepúšťaj. 

#5 Strach

Strach je jedným z najväčších nepriateľov človeka. Brzdí nás a veľakrát nám bráni robiť veci, po ktorých v hĺbke svojho srdca naozaj túžime. Veľmi častým je napríklad strach zo zlyhania či strach z odmietnutia, ktoré môžu za našu pasivitu. Vždy, keď sa pristihneš pri tom, že strach ťa sťahuje nadol, povedz si, že vždy je oveľa lepšie ľutovať, že si niečo spravil, ako ľutovať, že si to nespravil. To prvé totiž časom vždy prejde, no ľútosť z premárnenej šance ťa môže prenasledovať pokojne aj celý život. 

zdroj: Unsplash/Tim Trad

#6 Nesprávne otázky 

Ak ťa niečo neustále sťahuje nadol, dôvodom môže byť aj to, že si kladieš nesprávne otázky. Tak napríklad, portál Lifehack uvádza, že je nesprávne, ak sám sebe kladieš otázky, či je niečo možné, či si dosť dobrý na to, aby si to dosiahol, a podobne. Nahraď ich otázkami, ako je možné dostať sa k tomu, alebo čo môžeš spraviť preto, aby si sa k tomu akýmkoľvek spôsobom aspoň priblížil. Zmena nastavenia mysle a zmena uhlu pohľadu niekedy dokážu skutočné zázraky. 

#7 Čakáš na správny čas

Či už ide o nejaký krok v tvojom súkromnom či pracovnom živote, pravda je taká, že “správny čas” nenastane nikdy. Veľakrát si to však nahovárame a čakáme na to, kedy budeme mať viac skúseností, kedy budeme mať viac času, kedy bude lepšie počasie alebo kedy bude “lepšie postavenie hviezd”. Ak však po niečom túžiš, práve toto sú myšlienky, ktoré ťa sťahujú vzad. Správnejší čas ako práve teraz totiž nikdy nebude. Nepočúvaj preto pochybnosti svojej mysle a začni. Všetko ostatné domyslíš a vyriešiš na ceste. 

Zdroje: addicted2success.com, medium.com, lifehack.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech