Toto je najdrahšie auto sveta od Bugatti. Vyrobený však bude len jeden kus

  • Bugatti opäť šokovalo, keď v Ženeve predstavilo najdrahšie auto sveta
  • Človek s priemerným slovenským platom by naň musel šetriť približne 1285 rokov
  • Aj tak by to však bolo zbytočné, nakoľko tento kúsok už svojho kupcu pozná
  • Bugatti opäť šokovalo, keď v Ženeve predstavilo najdrahšie auto sveta
  • Človek s priemerným slovenským platom by naň musel šetriť približne 1285 rokov
  • Aj tak by to však bolo zbytočné, nakoľko tento kúsok už svojho kupcu pozná

Verní fanúšikovia Bugatti už zrejme postrehli jeden z najprepracovanejších modelov, aké kedy automobilka vypustila na svetlo sveta. Reč je o kúsku La Voiture Noire, ktorý mohla verejnosť poprvýkrát vidieť na tohtoročnom autosalóne v Ženeve. 

Automobilka má v pláne postaviť len jeden jediný kus tohto majstrovského diela, ktorého hodnota sa vyšplhala na astronomických 16,8 milióna eur.

Automobilka ešte oficiálne meno nového šťastného majiteľa nepotvrdila. Portál Carscoops informoval, že novinka má parkovať v garáži bývalého generálneho riaditeľa skupiny Volkswagen – Ferdinanda Piëcha. Ide o osobu, ktorá sa osobne pričinila o integráciu značky Bugatti pod krídla koncernu. Taktiež pomohol presadiť vznik zásadného modelu Veyron.

Bugatti tento model postavilo ako modernú interpretáciu historického modelu značky 57 SC Atlantic, ktorého boli na svete vyrobené len štyri kusy.

Jedno z týchto vozidiel vlastnil aj Jean Bugatti. Avšak počas druhej svetovej vojny ho ukryl pred nacistami a odvtedy nik nevie, kde je. Jasné je však to, že ak sa raz nájde, jeho cena bude nevyčísliteľná. Veď predsa aj jeho moderné verzie La Voiture Noire je dnes označovaná za najdrahšie moderné auto sveta.

Bugatti však s týmto kúskom neoslávilo úspech len v Ženeve, ale aj na prestížnej prehliadke elegancie Concorso d’Eleganza, ktorá sa konala pri jazere Como v Taliansku.  Model s veľmi odvážnymi a modernými tvarmi tu získal prvú cenu za dizajn a z fotiek je jasné, že absolútne oprávnene. 

Tento štvorkolesový unikát bude poháňaný osemlitrovým motorom W16 z modelu Chiron, ktorý dosiahne maximálny výkon 1500 koní a najvyšší krútiaci moment 1600 newtonmetrov. V tejto chvíli je však La Voiture Noire poháňaný elektromotorom, ktorý je omnoho praktickejší pri manipulácii na výstavách.

Nič výkonnejšie asi len tak neuvidíš, teda aspoň medzi sériovo vyrábanými vozidlami. Problém však je, že všetka pozornosť, ktorú si novinka zaslúžila v Ženeve a tiež na Concorso d’Eleganza, sa vlastne upínala k makete. Bugatti tento model ešte nepostavilo, stane sa tak asi až za dva roky. Všetky eventy momentálne Bugatti navštevuje len s karosériou identických tvarov. Motor a interiér chýba. 

zdroj: bugatti.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá