Toto je najlepšie letisko sveta. Ponúka zadarmo masáže, bazén či kino

  • Britská agentúra Skytrax každoročne zostavuje rebríček najlepších letísk sveta
  • Počas obdobia od augusta 2017 až do februára tohto roku ich hodnotili milióny cestujúcich
  • Víťazom sa stalo letisko Changi v Singapure, naša Bratislava sa na jeho luxusné služby, bohužiaľ, ani nechytá
27710201_10156259303533598_3205150421565740996_o
Facebook/Changi Airport
  • Britská agentúra Skytrax každoročne zostavuje rebríček najlepších letísk sveta
  • Počas obdobia od augusta 2017 až do februára tohto roku ich hodnotili milióny cestujúcich
  • Víťazom sa stalo letisko Changi v Singapure, naša Bratislava sa na jeho luxusné služby, bohužiaľ, ani nechytá

Bratislavské letisko sa začiatkom roka pochválilo štatistikami z roku 2017, ktoré hovorili o jednej z najlepších sezón v histórii. Na cestu poslalo alebo na Slovensku privítalo takmer 2 milióny cestujúcich (viac si prečítaš TU), no oproti gigantu v Singapure je to len zlomok. Obrovské letisko Changi Airport v ázijskej metropole sa postaralo o 62 miliónov pasažierov a už 6-krát si odnieslo prestížne ocenenie (pomyselného Oscara) ako najlepšie letisko sveta.

Britská agentúra Skytrax pravidelne vyhodnocuje kvalitu služieb letísk z pohľadu spotrebiteľov. Tentokrát ohodnotilo 550 letísk viac ako 13,7 milióna cestujúcich. Poďme teda na nekončiaci výpočet luxusných služieb, ktoré nájdeš na letisku, ktoré už dlhé roky vedie.

Je to napríklad kino otvorené 24 hodín denne, ako jediné letisko na svete ponúka krytý bazén, pred alebo po dlhom lete si môžeš oddýchnuť v botanickej záhrade s tisíckou motýľov, nechať si spraviť masáž, poradiť sa s kozmetičkou, ako bonus môžeš sledovať pristávanie lietadiel priamo z toalety, nachádza sa tu najväčší indoorový tobogan v krajine (nielen pre deti) a cestujúci zvolili letisko Changi aj za najlepšie letisko na svete, na ktorom sa dobre vyspíš.

Najzaujímavejšou informáciou však je, že víťazné letisko sa samotné stáva akousi mini dovolenkovou destináciou, pretože rodiny s deťmi sem často chodia tráviť svoje víkendy a študenti sem prichádzajú len kvôli tomu, aby sa mohli učiť, dajú si obed a idú na nákupy. CBNC dokonca našlo 5 tajných trikov letiska, ktoré si návštevníkov získavajú najviac. Je to napríklad fakt, že podlahy zakrýva koberec (čo je v podstate raritou, no zároveň značkou luxusu), ktorý pohlcuje hluk letiskovej haly, a preto sa tu aj veľké množstvo ľudí cíti príjemne.

Druhou zaujímavosťou sú stropy. Inteligentné svietenie kontroluje prístup prirodzeného svetla a vie sa mu prispôsobiť. Dáta o spokojnosti návštevníkov letisko zbiera prostredníctvom všadeprítomných digitálnych obrazoviek, ktorými ohodnotíš prístup zamestnancov pri informačnom pulte alebo čistotu toaliet. Nájdeš tu množstvo špecializovaných predajní (napríklad tú, kde nalievajú 100 druhov whiskey) a najväčším lákadlom je 5 veľkých tematických záhrad, ktoré sú plné zelene. 150 záhradníkov sa o ne stará v podstate nepretržite.

Aby sme však neopomenuli ani nám blízke letiská, najlepšie z Európy sa v rebríčku umiestnil Mníchov. V celosvetovom merítku je na vynikajúcom, šiestom mieste a v TOP 10 sa s ním umiestnili ešte letiská London Heathrow, Zurich a Frankfurt.

Naša Bratislava bola hodnotená v skupine východoeurópskych letísk a vo svojej kategórii obsadila ôsme miesto. Vedie tu Budapešť a estónsky Tallinn. Susedná Viedeň skončila tento rok na 17. mieste z celkového rebríčka a Praha tesne pod hranicou stovky – na 92. mieste.

Zdroj: CNN, cbnc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech