Toto je najnovší zoznam áut, ktoré sa najviac kazia. Narazíš v ňom na prémiových obľúbencov (REBRÍČEK)

  • Na základe publikácie Consumer Reports vznikol rebríček poruchových áut
  • Zodpovedá otázku, ktoré autá sa najviac kazia
Toto je najnovší zoznam áut, ktoré sa najviac kazia. Narazíš v ňom na prémiových obľúbencov (REBRÍČEK)
BMW X5 a AUDI A4 Wikimedia Commons/Navigator84, Canva/Industrial Photograph
  • Na základe publikácie Consumer Reports vznikol rebríček poruchových áut
  • Zodpovedá otázku, ktoré autá sa najviac kazia

Mnohí z nás začnú v určitom bode života uvažovať nad kúpou prémiovejšieho či drahšieho vozidla. Často sa vtedy obraciame na jazdenky, ktoré na prvý pohľad ukrývajú skvelé vlastnosti, úžasné doplnky či prvky, no zároveň aj množstvo problémov.

Portál Auto Bild preto zostavil zoznam použitých áut, pri ktorých by mal byť kupujúci obzvlášť opatrný. Vychádzal pritom z publikácie Consumer Reports.

Nedávno sme ťa v tomto článku informovali, že medzi najklasickejšie poruchy, ktoré vlani evidoval nemecký autoklub ADAC, patria problémy s autobatériou. V rokoch 2022 aj 2023 pomer porúch súvisiacich s batériou predstavoval viac ako 43 percent.

Ďalšie časté príčiny zahŕňajú problémy s motorom, elektronikou motora, vstrekovaním paliva alebo zapaľovaním, čo tvorí 22,8 percenta prípadov. Problémy so štartérom, generátorom, elektrickým systémom vozidla alebo osvetlením sú tretí najčastejší dôvod porúch s 10,5 percentami. Na ďalších miestach sú defekty pneumatík (8,8 percenta) a poruchy uzamykacích systémov (7,1 percenta).

Problémové jazdené autá

Ako teda informuje Auto Bild, k dispozícii máme aj zoznam konkrétnych vozidiel, ktoré sa najčastejšie kazia. Na desiatom mieste skončil Volkswagen Jetta. Ide o model preslávený slabou prevodovkou, spojkou a problémovým modulom ABS.

Deviatu priečku obsadilo BMW X5. Tomuto obľúbenému SUV sa v prípade modelov z roku 2013 zvykol prehrievať motor. Modely z roku 2011 mali s motormi až chronické problémy a pri autách z roku 2008 môžeš očakávať slabé tesnenie interiéru.

Na ôsmom mieste rebríčka Auto Bild evidujeme Mercedes-Benz triedy S. Známa limuzína z roku 2014 mala slabé vzduchové pruženie, z roku 2007 trpela problémami s prevodovkou a tiež sa jej prehrieval motor, pričom modely medzi rokmi 1999 až 2006 zvyknú hrdzavieť, poruchové sú aj ich závesy kolies.

Siedma priečka patrí rodinnému Audi A4, ktorého verzie z rokov 2009 až 2011 sa preslávili nespoľahlivosťou niektorých motorov. Vozidlá zvykli „žrať“ olej pre chybné tesnenia a piestne krúžky.

Na šiestom mieste skončil Jeep Grand Cherokee. Jeho verzia z 2015 sa u automechanikov stala známa pre problémy s elektronikou. To isté platí aj pri modeloch z roku 2011, pričom sa to prejavuje aj pri štartovaní motora.

Jeep Grand Cherokee
zdroj: Wikimedia Commons/EEIM

„Top 5“ rebríčka

Pri pohľade na päť najproblémovejších áut podľa Auto Bildu ako prvý evidujeme Ford Focus. Jeho verzie z roku 2014 trpeli závažnými problémami s prevodovkou a modely z roku 2012 sa preslávili slabým hrebeňom riadenia.

Štvrté najporuchovejšie vozidlo v rebríčku je Nissan Pathfinder. Ako sme už písali v prípade viacerých modelov v tomto zozname, jeho model z roku 2015 mal známe problémy s prevodovkou, konkrétne majitelia najčastejšie hlásia únik prevodovej kvapaliny. To isté platí aj pri verziách z rokov 2006 a 2007.

Najproblémovejšiu trojku otvára Subaru Outback, ktoré v rokoch 2013 až 2017 trpeli elektrickými poruchami, najmä rýchlym vybíjaním batérie. Model z roku 2013 zvykol nadmerne spotrebovávať olej a kazila sa mu prevodovka.

Toyota RAV4
zdroj: Wikimedia Commons/だんでらいおん

Range Rover obsadzuje druhú priečku. Modely z roku 2017 boli známe slabým tesnením v oblasti čelného skla, pričom do interiéru prenikala voda. Verzia z roku 2011 mala problémy so zavesením kolies.

Najproblémovejším autom sa podľa Auto Bildu stala Toyota RAV4. Jej verzia z roku 2019 má problémy s hnacím ústrojenstvom, kolíšu jej otáčky. Verzia z roku 2008 a 2009 nadmerne spotrebováva olej.

Zdroje: Auto Bild, archív Startitup

Najnovšie videá

Trendové videá