Toto je rebríček najdrahších ulíc sveta: Umiestnila sa aj naša Obchodná ulica

  • Verili by ste, že jedna zo slovenských ulíc sa umiestnila v prestížnom rebríčku najdrahších ulíc sveta? Aké boli podmienky a ako je to vôbec možné? Vysvetlíme.
12317714_1507902422843284_781323936_n
instagram/global_passenger
  • Verili by ste, že jedna zo slovenských ulíc sa umiestnila v prestížnom rebríčku najdrahších ulíc sveta? Aké boli podmienky a ako je to vôbec možné? Vysvetlíme.

Spoločnosť Cushman & Wakefield, ktorá je vedúcou značkou vo svete realít, robí každoročne rebríček najdrahších ulíc sveta. O tie najvyššie priečky sa nedávno pobilo 451 ulíc z celého sveta. 29. ročník rebríčka odhalil aj to, kde sa umiestnilo Slovensko.

Vedúcu pozíciu obsadila čarovná časť New Yorku, Piata Avenue, kde ročný prenájom za rok 2017 vychádza v prepočte na viac než 28 260 € za meter štvorcový. Druhé miesto patrí Hong Kongu a ulici Causeway Bay s cenou 25 670 € za meter štvorcový, na treťom mieste nájdeme New Bond Street v Londýne s priemernou cenou za jeden meter štvorcový vo výške 16 200 €. Neuveriteľné čísla, všakže? Desiatku ďalej dopĺňa talianske Miláno, parížska Champs Élysées, ulica Ginza v Tokiu, Pitt Street Mall v Sydney, Myeongdong v juhokórejskom Soule, Bahnhoffstrasse v Zurichu a na poslednom mieste sa umiestnila neďaleká ulica Kohlmarkt v krásnej Viedni. Tu meter štvorcový v roku 2017 stojí 4 620 €.

V prvej stovke však nechýba ani naše maličké Slovensko. Obchodná ulica v Bratislave sa tento rok umiestnila na 52. mieste s cenou 540 € za meter štvorcový. V závere štúdie Cushman & Wakefield píše: „Slovenská ekonomika je jednou z najrýchlejšie rastúcich v eurozóne, s maloobchodom profitujúcim zo zlepšujúcej sa situácie na trhu s prácou a zvyšujúcimi sa príjmami domácností. Noví investori (napríklad Nespresso alebo Keihl´s) na Slovensku pokračujú vo vyhľadávaní nových podnikateľských aktivít, pričom možnosti nákupných centier sú obmedzené, a preto pri prebytku dopytu z prenájmu priestorov profitujú najmä známe ulice.“

#ObchodnaStreet #people #colors #bratislava #BratislavaCastle #castle #sky #life #SundayMood #BringBackSummer

Príspevok, ktorý zdieľa WelcomeToBratislava (@welcometobratislava),


Justin Taylor, analytik Cushman & Wakefield tiež povedal: „Až polovica z prvej desiatky najdrahších ulíc sveta, sa nachádza v Európe, čo svedčí o sile dopytu. Prvotriedne lokality majú prednosť pri získavaní najprestížnejších značiek a zvyšujúcim sa nájmom dopomohol aj záujem turistov o dané miesta.“  Z našich susedov sa v spomínanej prvej stovke objavila napríklad pražská ulica na Příkopě s ročným nájmom 2 640 €/m2, Vaci utca v Budapešti (1 440 €/m2/rok) a varšavská ulica Nowy Swiat (1 020 €/m2/rok).

Neviem síce, či umiestnenie v tomto rebríčku Slovensku v niečom pomáha alebo v konečnom výsledku škodí, no ako nezainteresovaný okoloidúci mám Obchodnú rada. Najmä v zime. V každom meste sa koniec koncov nájde čarovná ulička, ktorá síce nemusí byť známa po celom svete, a ani tam svoje krásne kabelky nepredáva Gucci či Prada, no má svoju neopísateľnú atmosféru. A hoci si máš cestu o pár desiatok metrov predĺžiť, nikdy ju neobídeš. Máš aj ty takú vo svojom meste?

Zdroj: outsourcingportal.eucushmanwakefield.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech