Toto je tá najmotivujúcejšia veta, akú si kedy počul. Má len 4 slová

  • Máš nejakú vetu, ktorá významne ovplyvnila tvoj život?
  • Táto ten potenciál rozhodne má
  • Má síce len 4 slová, no zato neuveriteľnú silu
pexels-nicholas-swatz-2770601
Pexels/Nicholas Swatz
  • Máš nejakú vetu, ktorá významne ovplyvnila tvoj život?
  • Táto ten potenciál rozhodne má
  • Má síce len 4 slová, no zato neuveriteľnú silu

Čo ťa v tvojom živote najviac motivuje? Je to vízia cieľov, ktoré chceš ešte dosiahnuť? Miesta, ktoré chceš ešte vidieť? Alebo túžba jednoducho žiť lepší život? Nech je to už čokoľvek, sotva nájdeš na svete človeka, ktorý by bol motivovaný 24/7. Naša motivácia sa niekedy jednoducho stráca. Keď sa ti to stane nabudúce, spomeň si na tieto 4 slová.

Ako tá veta teda znie?

Nie sme tu večne.

Nie, táto veta ťa nemá vystrašiť, a nemá ťa ani podnietiť k tomu, aby si vo svojom živote robil nejaké unáhlené rozhodnutia. Jej podstata tkvie totiž v niečom úplne inom, a isté je, že keď ju uchopíš správne, tvojím životom môže otriasť od základov.

Množstvo ľudí sa totiž vo svojom živote nesústredí na seba a na svoje vlastné šťastie, ale na šťastie druhých. Veria tomu, že sú zodpovední za životy druhých a myslia si, že ak by sa viac venovali sebe, boli by sebeckí.

Toto ale nie je pravda. Pretože jediný človek, ktorého musíš urobiť šťastným, si ty sám. Viaceré štúdie dokonca poukázali na to, že prílišné sústredenie sa na druhých môže viesť k únave či dokonca k vyhoreniu. 

Dostupná je aj ďalšia zaujímavá štúdia, ktorá dokázala, že pomáhanie druhým a sústredenie sa na nich ťa nespraví šťastnejším ako sústredenie sa na samého seba. 

zdroj: Pexels/Reead

Je preto dôležité, aby si si položil otázku, či ťa tvoj aktuálny život robí šťastným. Či ťa robí úspešným. A to nielen v oblasti pracovnej, ale aj tej súkromnej. Robíš pre seba naozaj maximum? Neodkladáš niektoré veci na „potom“ alebo na „neskôr“?

Toto je totiž najväčšia chyba, akej sa ľudia dopúšťajú, a sabotujú ňou svoje vlastné šťastie. Nevedno odkiaľ, no odniekiaľ sa v nás vzala domnienka, že na tomto svete budeme večne, a že teda máme neobmedzené množstvo času. Životné rozhodnutia, ktoré by nás spravili šťastnými, teda máme príležitosť odkladať.

Tie najdôležitejšie veci teda odkladáme na „raz“, „neskôr“ a „potom“, a svoju energiu a ten krátky čas, ktorý máme k dispozícii venujeme tomu, na čom nám už v samotnej podstate nezáleží. Možno to je jednoduchšie, možno nechceme niekoho raniť, a tak sú všetci spokojní. Aj my. Pretože sme sa uspokojili s presvedčením, že šťastní budeme „potom“.

7 tipov, ako ostať optimistom, aj keď ti život horí pod nohami

Len málokto si ale uvedomuje, že tu nie sme večne. A ešte menej ľudí podľa toho žije.

Výhodou tejto životnej filozofie je, že s ňou môžeš začať kedykoľvek. Samozrejme platí, že čím skôr, tým lepšie, no na druhej strane je lepšie začať s ňou hoci aj v 60-tke ako nikdy.

Zhrnuté a podčiarknuté: nikto z nás nemá zázračný recept na magický život, a nikto z nás tu nebude večne. Zároveň si ale treba uvedomiť a priznať, že čas každého z nás sa kráti, a už nikdy ho nebudeš mať viac, ako práve v tejto chvíli.

Nebuď ako väčšina ľudí na tomto svete. Nebuď ako tí, ktorí premrhajú tie najlepšie životné príležitosti, pretože si myslia, že sa k nim budú môcť vrátiť neskôr. Veľakrát to tak totiž nie je, a tie najlepšie príležitosti nám utečú rovno pred nosom a keď si to uvedomíme, sú jednoducho nenávratne preč.

Skús sa preto začať riadiť vetou “Nie sme tu večne”. Otvorí ti množstvo životných príležitostí a pomôže ti vidieť aj tie, ktoré si doteraz možno prehliadal, alebo ich odkladal na “potom”. Čo je ale najdôležitejšie je to, že táto veta pozostávajúca len zo 4 jednoduchých slov ti môže pomôcť začať žiť život tvojich snov.

Život, po ako si vždy túžil. Život, aký si zaslúžiš.

Zdroje: greatergood.berkeley.edu, greatergood.berkeley.edu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech