Toto je TOP 5 bratislavských zmrzlinární. Zhodnotili sme kvalitu, obsluhu, lokalitu a novinky

  • Stanovili sme si kritériá a vybrali sme pre teba to najlepšie
  • Prichádza čas zmrzlinových prechádzok. Zisti, ktoré sú tie najlepšie v hlavnom meste
zmrzka (1)
Instagram/Arthurgelato, Andersenicecream
  • Stanovili sme si kritériá a vybrali sme pre teba to najlepšie
  • Prichádza čas zmrzlinových prechádzok. Zisti, ktoré sú tie najlepšie v hlavnom meste

Každý má rád tú svoju. Každopádne však existuje gastro-úzus, ktorý ťa nasmeruje na pár najlepších v meste. My sme sa rozhodli brať do úvahy tvoje hodnotenie. Preto sme na pomoc vzali Google, Trip Advisor a obľúbenosť na sociálnych sieťach.

Ice Saloon Luculus

Priamo pod sochou Hviezdoslava nájdeš zmrzlináreň s tradíciou. Má neskutočne veľký výber zmrzliny od vegánskej, cez bezlaktózovú až po supermliečne novinky každého druhu. Na cestovateľskom poradenskom portáli Trip Advisor sídli na prvom mieste s presne 469 recenziami od spokojných zákazníkov.

Slovo tradícia je v tomto prípade absolútne na mieste, pretože cukráreň sídli na tomto mieste bez zmeny od roku 1954 a stále je vyhľadávaná. Chýr o nej sa nesie široko-ďaleko, pretože zahraniční turisti mieria rovno do Luculusu.

Najviac fanúšikov má aj na Instagrame a pochváliť sa môže okrem dlhých radov, ktoré však napriek všetkému veľmi rýchlo miznú, aj kreatívnymi kornútkovými variáciami, zaujímavými posýpkami a pekným vizuálom. 

Cena za kopček: 1,50

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa LUCULUS ICE SALOON (@luculus_icesaloon),

Arthur Gelato

Táto zmrzlináreň ako jedna z mála neposkytovala svojím fanúšikom počas koronakrízy rozvoz až domov. Nemyslia si totiž, že prepravou dokážu zabezpečiť takú čerstvosť a kvalitu, ako keď si dáš zmrzku priamo u nich.

Preto dnes pred malým stánočkom nájdeš najdlhšie rady v celom meste. Niekedy siahajú až do polovice Pánskej ulice a paradoxom je, že každý trpezlivo čaká, aj deti a aj dospelí.

V rámci Google recenzií od spotrebiteľa si vyslúžili 3. miesto. Od nás druhé aj preto, lebo majú krásny Instagram, najlepší slaný karamel a čierny sezam v meste a veľmi milú obsluhu, aj napriek neutíchajúcemu náporu turistov a zmrzlinových fanúšikov. Najťažšie to zvyknú mať o 17.00 v sobotu. Vtedy sa majiteľka, ktorá tiež pomáha s obsluhou, spolu so zvyškom personálu, menia na Xeny. 

Cena za kopček: 1,50

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Arthurgelato (@arthurgelato),

Koun Gelato

Zmrzlinová kráľovná Barbara z Kounu rozbehla počas korony donášku ako jedna z prvých. Jej boxy padli dobre všetkým, ešte aj tým, ktorí Koun nepoznali. Google ju označil spolu s 1 016 recenziami za bratislavskú jednotku. A ona ňou skutočne je.

My jej udeľujeme na základe ostatných hodnotiacich zdrojov 3. miesto. O tejto zmrzline si aj samotní Taliani myslia, že je z Talianska. A ona tak trochu aj je.

Kreativite tento rok skutočne nekládli medze. Vytvorili úžasný projekt, ktorý pomáhal predčasne narodeným deťom a zapojili sa do neho známe osobnosti.

Naposledy si si mohol vychutnať zmrzlinu s príchuťou Snickers, za ktorou stojí Sisa Križovaná, instagramová lejdy s pseudonymom sisa_kr, ktorá je už nejaký ten čas sama matkou. Na zmrzku od Kouna si musíš počkať v rade rovnako ako na všetky sladké chladené skvosty v meste, ktoré stoja za to. 

Cena za kopček: 1,50

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Koun (@koun_gelato),

Andersen Ice Cream

Balkánci, ktorí vedeli robiť skvelú zmrzlinu, boli u nás odjakživa vítaní. A tak prišiel Andersen a jeho zmrzlina je rozprávková. Nachádzajú sa takmer na konci Hviezdoslavovho námestia, no turistom aj Bratislavčanom sú už dobre známi.

Ich zmrzlina má za necelý rok existencie v Google hodnotení 4,6 a na Instagrame takmer 10-tisíc fanúšikov. Nám sa páči kvôli dokonalým, sýtym farbám svojich ovocných sorbetov. 

Cena za kopček: 1,50

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Andersen Ice Cream Bratislava (@andersenicecream),

Sawadi

Toto je taký náš tajný tip, ktorý každý pozná. Sawadi je rolovaná zmrzka, ktorá prišla z Thajska a priniesli ju k nám dvaja slovenskí cestovatelia. Už pár rokov sekajú dobrotu.

Jedného času mali na Kamennom námestí malý tyrkysový stánok, dnes ich už nájdeš len v Eurovei. Stále sa im však po pandemickej zatváračke nepodarilo otvoriť. Včera našej redakcii avizovali, že čoskoro môžeš čakať ich typický exostický stánok na Obchodnej ulici. 

Okrem super chute prinášajú hlavne zážitok. Pred vlastnými očami ti vysekajú do pár minút zmrzku, ktorú na mraziarenskej schladenej doske vyrobia spolu s tvojou inštruktážou.

Základom je rastlinné mlieko a rôzne príchute, prevažne ovocné, keďže toto je pre Thajsko najtypickejšie. 

Prekvapili nás najmä svojimi špecialitami, ktoré nepravidelne do svojej ponuky zaraďujú, karamelový popcorn alebo Ruby čokoládová zo švajčiarskej čokoládovne Callebaut.

Cena za cup: 3,90 – 6,50

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Sawadí (@sawadi.sk),

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech