Toto je TOP 5 mladých Slovákov, ktorí vyhrali celoslovenskú súťaž Mladý inovatívny podnikateľ 2017

  • Súťaž Mladý inovatívny podnikateľ oceňuje kvalitné slovenské biznisy už 11 rokov.
collage
FB/Opre' Cider / FB/Vizualizacky
  • Súťaž Mladý inovatívny podnikateľ oceňuje kvalitné slovenské biznisy už 11 rokov.

Súťaž Mladý inovatívny podnikateľ je súčasťou medzinárodného projektu Creative Young Entrepreneur Award. Organizuje ho už 11 rokov slovenská pobočka organizácie Junior Chamber International, ktorá združuje mladých lídrov a podnikateľov. V 120 krajinách má viac ako 200 000 členov.

Spolu so Združením podnikateľov Slovenska a ekonomickým magazínom Profit tento rok vybrali 5 finalistov, ktorí reprezentujú inovácie a kreativitu medzi mladými slovenskými podnikateľmi.

Tomáš Bátovský – MaryBee

Tomáš pochádza zo včelárskej rodiny. Jeho otec je včelárom už 36 rokov a spolu vybudovali rodinnú farmu, ktorá v roku 2007 obhospodarovala 110 včelstiev. Tie ale z neznámeho dôvodu vyhoreli a rodina musela začať odznova.

Zaobstarali si jedno včelstvo a svojpomocne ho za 9 rokov bez externých investícií rozmnožili na 50. Medzi víťazov sa dostali vďaka inovatívnej možnosti adopcie úľov a plánom na vysádzanie cenných stromov Paulownia. Za inšpiratívny podnikateľský príbeh získal Tomáš špeciálnu cenu Profitu.

Pavol Kaleja – Vizualizačky

Vizualizačky patria medzi slovenských lídrov v oblasti virtuálnej reality a 3D grafiky v stavebníctve, architektúre a dizajne. Klientov majú okrem Slovenska aj v Česku, Rakúsku, Chorvátsku a Švajčiarsku. Sústreďujú sa do veľkej miery na vývoj nových technológií, ktoré následne aplikujú v praxi. Aktuálne svoje pôsobenie rozširujú aj na interiérové dekorácie.

Radoslav Oprendek – Opre‘ Cider

Bratia Oprendekovci založili Opre‘ Cider ešte počas štúdia keď mali 21 a 19 rokov. V tom čase ešte neprebehol na Slovensku boom ciderov, a Gabriel s Radoslavom teda nevedeli veľmi do čoho idú. No podarilo sa im vytvoriť úspešný a kvalitný produkt a dnes okrem klasických ciderov vyrábajú aj hruškový perry, či chmelený cider. Momentálne spúšťajú výrobu nealkoholických medovo-bylinných limonád.

Viktor Reviliak – CulCharge

CulCharge patrí medzi najúspešnejšie crowdfundingové kampane vôbec. Táto maličká powerbanka, dátový kábel a nabíjací kábel v jednom vyzbierala takmer 120 000 dolárov. Za krátky čas od svojho vzniku sa im podarilo zožať množstvo úspechov a nastaviť biznis model, ktorý vyzerá udržateľne.

Kombinujú 3 produktové rady a ponúkajú tak široké portfólio, ktorým dokážu osloviť biznisy aj koncových zákazníkov. V Strednej Európe takýto komplexný balík podľa nich neponúka nikto. O kvalite tohto projektu svedčí aj to, že v tejto súťaži získali cenu absolútneho víťaza.

Zuzana Štefancová – Šikulkovo

Inovatívny biznis nie je iba o virtuálnej realite a zaujímavých gadgetoch. Šikulkovo medzi finalistami súťaže reprezentuje podnikanie zamerané skôr na manuálnu zručnosť a vzdelávanie. Zuzana Štefancová vyrába a ručne maľuje unikátne edukačné hračky, ktoré slúžia na rozvoj jemnej motoriky a iných zručností u detí. Okrem toho realizuje náučné aktivity v škôlkach. V súťaži získala špeciálnu cenu JCI – Slovensko za kreatívny podnikateľský nápad.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech