Sochy z dinosaurích kostí, zlaté steny a štíty proti novinárom. Toto je TOP 5 najdrahších jácht na svete

  • Jachta je zaujímavým zážitkom pre každého, no tých najlepších je len niekoľko
  • Vybrali sme top 5 jácht, ktoré sa zaraďujú medzi najdrahšie na svete
  • Jachta je zaujímavým zážitkom pre každého, no tých najlepších je len niekoľko
  • Vybrali sme top 5 jácht, ktoré sa zaraďujú medzi najdrahšie na svete

Po svetových oceánoch dnes pláva niekoľko luxusných jácht. Každá z nich je svojím spôsobom jedinečná, podobne ako často záhadní majitelia na ich čele.

Každá jachta sa môže pýšiť luxusným vybavením. Nachádzajú sa v nich športové kurty či fitness centrá, no ponúkajú aj možnosti na oddych, teda rôzne bazény, wellnes centrá či salóny krásy.

Väčšina z nich je však vybavená aj obranným systémom v podobe neprestrielných okien a rôznych kamerových systémov. Luxusné vybavenie jácht, ktorých ceny sa pohybujú v miliónoch až miliardách dolárov, zapôsobí na každého, kto na palubu jednej z nich vstúpi.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa M/Y Eclipse (@eclipseyacht)

History Supreme

Na prvom mieste v rebríčku najdrahších jácht sa nachádza History Supreme, ktorej majiteľom je Robert Knok. Malajzijský obchodný magnát a investor čínskeho pôvodu je podľa Forbesu najbohatší človek v Malajzii.

Jachta s hodnotou 4,8 miliárd dolárov (3,9 miliardy eur) je vyrobená z 10 000 kilogramov rýdzeho zlata a platiny. Ako Atlas Marine System uvádza, je dlhá 100 stôp (viac ako 30 metrov).

Bola navrhnutá Stuartom Hugesom, ktorý je svetovo uznávaný luxusný dizajnér. Výroba tejto jachty trvala zhruba tri roky a jej interiér sa môže pýšiť mnohými luxusnými prvkami.

Hlavná spálňa obsahuje skutočnú sochu z kostí Tyranosaura Rexa a stenu vyrobenú výlučne z meteoritových hornín, informuje Wealthy Gorilla.

Okrem toho sa tu nachádza zlatom zdobený jedálenský kút, rovnako aj schodiská a kotvy. Nechýba tu ani fľaša s alkoholom, ktorá je zdobená vzácnym 18,5 karátovým diamantom.

jachta oceán vybavenie luxus bohatstvo
zdroj: ATLAS MARINE SYSTEMS

Eclipse

Druhú najdrahšiu Jachtu Eclipse vlastní Roman Abramovič. Ruský miliardár pri svojej jachte ani zďaleka nešetril financiami. Stála 1,5 miliardy dolárov (1,2 miliardy eur), uvádza Wealthy Gorilla.

Eclipse je vybavená raketovým systémom na detekciu votrelcov, dvoma heliportmi, miniponorkou, nepriestrelnými oknami a protipaparazzovým štítom s rozsiahlymi laserovými lúčmi.

Okrem silného obranného systému sa v Abramovičovej jachte nachádza 24 kajút, dva bazény, tanečná sála a niekoľko víriviek. Jachta je dlhá až 533 stôp (162 metrov).

Podľa informácii portálu Atlas Marine System, jachtu navrhlo britské štúdio Terence Disdale, pričom o jej zhotovenie sa postarala nemecká lodenica Blohm and Voss.

jachta oceán vybavenie luxus bohatstvo
zdroj: ATLAS MARINE SYSTEMS

Streets of Monaco

Za dizajnom tejto jachty stojí britská firma Yacht Island Design. Jej cena sa vyšplhala na 1,1 miliardy dolárov (910 miliónov eur). Aj napriek tomu, že v rebríčku najdrahších jácht obsadila tretie miesto, zaraďuje sa k najpôsobivejším jachtám sveta.

Luxusnú jachtu Streets of Monaco s dĺžkou 189 metrov mnoho ľudí pozná pod názvom „plávajúce mesto“.  Totižto, zmestia sa do nej početné miniatúry renomovaných pamiatok z celého Monaka.

To však nie je všetko. Jachta je podľa portálu Dornob určená na stretnutia s priateľmi, čomu je prispôsobené aj jej vybavenie. Po celom objekte sa nachádzajú verejné priestory vrátane bazénov, kaviarní, knižnice a kúpeľov s manikúrou a kaderníckym salónom. K dokonalému oddychu pridávajú aj súkromné ​​masážne suity či sauna.

Táto jachta sa tiež môže pochváliť vodopádom, ktorý sa prelieva z horných bazénov do dolných, ako aj niekoľkými upravenými cestičkami a súkromnými priestormi na sedenie, informuje Atlas Marine System.

Okrem toho sa tu však nachádzajú aj rôzne športové kurty, podvodná vyhliadková plošina, vrtuľníky a ponorky. Nechýba tu ani pravé monacké kasíno.

jachta oceán vybavenie luxus bohatstvo
zdroj: ATLAS MARINE SYSTEMS

Azzam

Na predposlednom mieste najdrahších jácht sa nachádza jachta Azzam, ktorá je podľa informácii Atlas Marine System vo vlastníctve člena kráľovskej rodiny Spojených arabských emirátov.

Jachta je dlhá 590 stôp (180 metrov) a jej cena dosiahla 600 miliónov dolárov (496 miliónov eur). Zaraďuje sa k najrýchlejším jachtám sveta, no a vďaka svojej dĺžke získala prvenstvo v rebríčku najväčších jácht.

Azzam má svoj vlastný systém protiraketovej obrany, nepriestrelnú hlavnú sadu a môže dosiahnuť rýchlosť viac ako 30 uzlov za hodinu.

O francúzsky dizajn a dekorácie sa postaral Christophe Leoni, ktorý navrhol interiéry. Za stavbou tejto jachty stojí nemecká lodenica Lürssen.

jachta oceán vybavenie luxus bohatstvo
zdroj: ATLAS MARINE SYSTEMS

Topaz 

Posledné miesto obsadila jachta Topaz, ktorá bola postavená opäť spoločnosťou Lürssen. Jachta má hodnotu 527 miliónov dolárov (436 miliónov eur), pričom jej vlastníkom je Shaikh Mansour.

Interiér jachty Shaikh Mansoura zahŕňa veľkú vírivku, podvodné osvetlenie, dva heliporty, moderné fitness centrum, ale aj kino či konferenčnú miestnosť pre obchodné účely, uvádza Atlas Marine System.

O exteriér jachty sa postaral Tim Heywood a interiér navrhla spoločnosť Terrance Disdale Design. Zaujímavé je, že lodenica o tejto jachte zverejnila málo informácií. Fotografie interiéru nikdy neboli zverejnené.

jachta oceán vybavenie luxus bohatstvo
zdroj: ATLAS MARINE SYSTEMS
Zdroje: Atlas Marine System, Wealthy Gorilla, Dornob, Forbes

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech