Na internet unikla prvá fotografia odmaskovaného interiéru zrejme najlepšej Octavie všetkých čias

  • Nový model Škoda Octavia bude mať svetovú premiéru až 11. novembra 2019 v Prahe
  • Automobilka ukázala zatiaľ oficiálne len jednu odhalenú fotografiu vozidla, konkrétne jeho fullLED Matrix svetlomety
  • Na internet však unikla aj fotografia kokpitu vozidla
camo
Škoda Auto
  • Nový model Škoda Octavia bude mať svetovú premiéru až 11. novembra 2019 v Prahe
  • Automobilka ukázala zatiaľ oficiálne len jednu odhalenú fotografiu vozidla, konkrétne jeho fullLED Matrix svetlomety
  • Na internet však unikla aj fotografia kokpitu vozidla

Octavia je srdcom, ikonickým modelom a zároveň najpredávanejším modelom značky Škoda. ,,Octavia má pre značku Škoda veľký význam. Preto sme toto vozidlo vyvinuli úplne nové. Výsledkom je najlepšia Octavia všetkých dôb, ktorá je ešte priestrannejšia, praktickejšia a bezpečnejšia než kedykoľvek predtým. Nová generácia, ktorá prichádza práve v dobe 60. výročia, znamená veľký krok dopredu. Behom uplynulých 60 rokov sa Octavia podieľala na pozitívnom vývoji spoločnosti Škoda Auto a tiež značky Škoda. Som presvedčený, že nová generácia pomôže tento pozitívny vývoj naďalej udržať,“ vyjadril sa v oficiálnej správe predseda predstavenstva spoločnosti Škoda Auto Bernhard Maier.

Gepostet von Adrián Verbovský am Mittwoch, 6. November 2019

 

Nový model Octavia bude v ponuke v kombinácií s benzínovým motorom 1,4 TSI a elektromotorom pod názvom OCTAVIA iV. K dispozícii bude v ponuke v dvoch výkonových variantoch. Prvý ponúkne celkový systémovým výkonom 150 kW (204 k), no plánovaná je aj verzia so systémovým výkonom 180 kW (245 k). Obe prevedenia budú vybavené šesťstupňovou automatickou prevodovkou DSG.

zdroj: Škoda Auto

 

Naftové motory novej generácie Evo

Naftové motory novej generácie Evo vypúšťajú až o 80 % menej oxidov dusíka. Tri nové naftové motory pokrývajú výkonové spektrum od 85 kW (115 k)  do 147 kW (200 k). Výkonné, no úsporné motory TDI s objemom 2,0 l patria k novo vyvinutej generácií Evo. Motory sú vybavené filtrom pevných častíc a tiež novou evolučnou radou úpravy výfukových plynov SCR. 

Your get-away doesn’t need to be that far away.The all-new ŠKODA OCTAVIA is almost here.#allnewOCTAVIA

Gepostet von ŠKODA am Mittwoch, 6. November 2019

Motory Evo majú technické predpoklady na to, aby spĺňali aj budúcu emisnú normu Euro 6d. Varianty motorov s výkonom 110 kW (150 k) a 147 kW (200 k) sú na želanie ponúkane s pohonom všetkých kolies.

Radenie prevodových stupňov je elektronické

Nová Octavia je vôbec prvý model značky Škoda, ktorý ponúka ovládanie automatickej prevodovky DSG systémom shift-by-wire. Radenie prevodových stupňov tak neprebieha mechanicky, ale elektronicky. Miesto známe voliacej páky automatickej prevodovky DSG sa tak v stredovej konzole vozidla Octavia nachádza nový ovládací modul s malým prepínačom, ktorým vodič volí režimy R (spätný chod), N (neutrál) a D/S (štandardný režim Drive/športový režim), ako aj tlačidlo parkovacieho módu P.

Octavia je prvý model značky, ktorý ponúkne tzv. head-up displej. Head-up displej zobrazuje dôležité informácie, ako napríklad rýchlosť alebo údaje z navigácie, priamo na čelnom skle v zornom poli vodiča. 

Prvý model Octavia s full LED Matrix svetlometmi 

Významnou novinkou ponúkanou vo vrcholnej verzii modelu Octavia sú fullLED Matrix svetlomety. Kamera s inteligentnou technológiou v čelnom skle rozpozná vozidlá idúce v protismere, ako aj v rovnakom smere, či osoby a objekty s reflexnými prvkami a jednotlivé segmenty vypína, aby nedošlo k oslneniu. To umožňuje mať neustále rozsvietené diaľkové svetla a významne tak zlepšiť osvetlenie priestoru pred vozidlom bez toho, aby boli oslepení ostatní vodiči.

zdroj: Škoda Auto

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK