„Toto môže urobiť iba zhúlený človek.“ Fico obviňuje Sulíkovu dcéru, že išla do Dubaja na výlet za štátne peniaze

  • Robert Fico dnes obvinil Alexandru Sulíkovú, že išla do Dubaja na výlet za štátne peniaze
  • Sulík Ficovo tvrdenie poprel, Alexandra Sulíková si mala letenku aj hotel zafinancovať sama
  • „Alexandra Sulíková si uhradila ako letenku, tak aj ubytovanie zo svojho. Daňových poplatníkov nestála ani jedno euro. Čo sa, bohužiaľ, nedá povedať o milenkách Roberta Fica,“ reagujú mladí SaSkári
Fico Sulík
TASR/Martin Baumann
  • Robert Fico dnes obvinil Alexandru Sulíkovú, že išla do Dubaja na výlet za štátne peniaze
  • Sulík Ficovo tvrdenie poprel, Alexandra Sulíková si mala letenku aj hotel zafinancovať sama
  • „Alexandra Sulíková si uhradila ako letenku, tak aj ubytovanie zo svojho. Daňových poplatníkov nestála ani jedno euro. Čo sa, bohužiaľ, nedá povedať o milenkách Roberta Fica,“ reagujú mladí SaSkári

Na internete sa včera šírili cestovné pasy slovenskej delegácie na Expo Dubaj 2020. Súbor, ktorý bol zverejnený na stránke Ulož.to, bol nezaheslovaný a mali k nemu prístup prakticky všetci.

Zverejnené cestovné pasy obsahovali osobné údaje ministra hospodárstva Richarda Sulíka, bratislavského župana Juraja Drobu, viacerých novinárov, ale aj Sulíkovej dcéry Alexandry. 

Na internete sa začalo horlivo diskutovať o tom, či je Alexandra Sulíková súčasťou slovenskej delegácie. Ľudí zaujímalo aj to, kto jej letenku do Dubaja zafinancoval.

Bývalý premiér Robert Fico dnes obvinil Richarda Sulíka, že jeho dcéra išla na výlet do Dubaja za štátne peniaze. „Môže toto urobiť normálny človek? Môže toto urobiť súdny človek? Toto môže urobiť iba zhúlený človek,“ vyjadril sa Fico. Ako informuje SITA, takéto konanie je podľa Fica taký prehrešok a poklesok, že je to mimo akejkoľvek súdnosti a zdravého rozumu. 

Podľa bývalého premiéra má na základe zverejnenej zmluvy na výstave ochraňovať energetické záujmy Slovenskej republiky. „Na čo tam išla? Na výlet tam išla,“ skonštatoval Fico.

Kritizujú Sulíkovu dcéru, ktorá si „výlet“ zafinancovala sama

Strana Smer-SD nebude podľa Ficových slov podávať na ministra hospodárstva v tejto veci ďalší návrh na vyslovenie nedôvery, nevidia v tom zmysel. Podľa nich by mal konať premiér Eduard Heger. „Ale neurobí nič, je to politická trasorítka,“ skonštatoval Fico.

Pod bývalého predsedu vlády je aktuálne každý člen vlády prakticky neodvolateľný, keďže v prípade odchodu iba jedného ministra by padla celá vláda. „Sulík môže kľudne niekoho zabiť, ale prežije,“ zhodnotil Fico.

Šéfovi liberálov vyčítal aj to, že v Dubaji robí reklamu vlastnej politickej strane, keď v tričku Sloboda a Solidarita (SaS) varil bryndzové halušky. „V straníckom tričku tam robí šaša, on tam nešiel za peniaze SaS, ale za štátne peniaze. A robí tam reklamu politickej strane SaS,“ uzavrel expremiér.

"Vy novinári ste Sorošové prasatá a americká ambasáda vám zakazuje písať o Sulíkovi"- Robert Fico; tlačová beseda…

Posted by Mladí SaSkári on Thursday, November 4, 2021

 

K diskusii sa pridal aj predseda strany SNS Andrej Danko. Ten Sulíka obviňuje z papalášizmu. „Je to bezprecedentné zneužite moci, ak na palube lietadla sú rodinní príslušníci,“ napísal na svoj profil na Facebooku Danko. 

Sulíkovci nebývali ani v hoteli s ostatnými členmi delegácie

Hovorkyňa rezortu hospodárstva Katarína Matejková sa pre Plus 7 dní vyjadrila, že dcéra Richarda Sulíka je právnička, ktorá sa zaoberá energetickým právom. „Preto využila možnosť zúčastniť sa na tematickom týždni na EXPO, ktorý je venovaný energetike,“ vysvetľuje ďalej.

Koho by si volil/a, ak by boli voľby tento týždeň?

Cestu do Dubaja si dvadsaťšesťročná Alexandra financovala sama. Pre Plus 7 dní to potvrdila hovorkyňa Matejková, ale aj samotný minister hospodárstva.

Nikdy by som si nedovolil využívať prostriedky štátu na takýto účel. Takých majstrov sme tu už mali a kritizovali sme ich za to,“ skonštatoval Sulík.

Sulíkovci nebývali ani v hoteli s ostatnými členmi delegácie. Prenajali si iné ubytovanie, ktoré si rovnako mali platiť sami.

Alexandra Sulíková si uhradila ako letenku, tak aj ubytovanie zo svojho. Daňových poplatníkov nestála ani jedno euro. Čo sa, bohužiaľ, nedá povedať o milenkách Roberta Fica,“ reagovali na svojom Facebooku mladí SaSkári.

Zdroje: SITA, Plus 7 dní, Facebook/ Mladí Saskári

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie