Toto nemecké mesto vraj neexistuje. Zaplatí milión eur tomu, kto to dokáže

  • Podľa internetovej konšpirácie je nemecké mesto Bielefeld vymyslené
  • Mestské zastupiteľstvo dá milión eur tomu, kto najkreatívnejšie dokáže, že naozaj neexistuje
Bielefeld (Wikimedia, Zefram)
Bielefeld (Wikimedia, Zefram)
  • Podľa internetovej konšpirácie je nemecké mesto Bielefeld vymyslené
  • Mestské zastupiteľstvo dá milión eur tomu, kto najkreatívnejšie dokáže, že naozaj neexistuje

Počul si už niekedy o nemeckom meste Bielefeld? Ak znie tvoja odpoveď nie, pravdepodobne si aj tak o nič neprišiel, pretože toto miesto vraj v skutočnosti vôbec neexistuje. A ak sa ti to podarí dokázať, za svoju kreativitu si podľa informácií portálu Apnews môžeš vyslúžiť odmenu až 1 milión eur. Ide totiž o rozšírenú internetovú konšpiráciu, ktorá má svoj pôvod v 90. rokoch minulého storočia. Tá tvrdí, že Bielefeld je vymyslené mesto.

Poznáš niekoho z Bielefeldu? Bol si niekede v Bielefelde? Poznáš niekoho kto v Bielefelde bol? Väčšina ľudí na tieto otázky pravdepodobne odpovie nie. Z toho teta logicky vyplýva, že toto mesto vôbec nemusí existovať. Samozrejme, ide iba o žart, ktorý sa vysmieva internetovým konšpiráciám. S jeho šírením začal v roku 1994 počítačový expert Achim Held a ešte aj po viac ako 20 rokoch je tento vtip stále živý. V jednom zo svojich vyjadrení ho dokonca použila aj Angela Merkelová.

zdroj: Bielefeld (Wikimedia, SPBer)

V konšpiráciách sa často uvádza, že mesto si vymysleli takzvaní „oni“. Kto to vlastne je nevie nikto. Možno ide o nemeckú vládu, CIA, interpol či dokonca mimozemšťanov. Ktokoľvek sa pokúša potvrdiť existenciu Bielefeldu je skrátka zapojený do konšpirácie a jeho argumenty sa tým pádom stávajú irelevantnými.

Zdá sa, že samotní obyvatelia mesta a ani jeho zástupcovia si z konšpirácie nerobia ťažkú hlavú a berú ju s humorom. Práve preto sa rozhodli dať jeden milión eur tomu, kto najkreatívnejšie dokáže, že toto mesto naozaj neexistuje. Zástupcovia Bielefeldu sa vyjadrili, že tvorivosti sa medze nekladú, ale sumu môže vyhrať iba nezvratný dôkaz.

Mesto Bielefeld sa nachádza 330 kilometrov západne od Berlína, založené bolo v roku 1214 a má vyše 300-tisíc obyvateľov. Je domovom mnohých svetoznámych firiem, jednou z nich je napríklad spoločnosť vyrábajúca prášok do pečiva Dr. Oetker, ktorá tu bola založená v roku 1891.

Zdroj: Ap News, Youtube/Tom Scott, Bielefeld

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK