Toto pivo si už v plaste nekúpiš, jeden z najväčších pivovarov chce byť ekologický

  • Jeden z najväčších pivovarov u nás chce byť ekologický a skoncuje s plastovými flašami
  • Od januára si tak už nekúpiš plastové pivá, ale príde k prechodu na sklo a plechovky
BeFunky-collage
Unsplash
  • Jeden z najväčších pivovarov u nás chce byť ekologický a skoncuje s plastovými flašami
  • Od januára si tak už nekúpiš plastové pivá, ale príde k prechodu na sklo a plechovky

K ekologickému pohľadu na svet sa pridáva jeden z najväčších pivovarov v Českej republike – Gambrinus. Informáciu priniesol český Blesk. Koniec plastovým flašiam nám potvrdila aj hovorkyňa Gambrinus na Slovensku.

„Na Slovensku k prechodu na iné formy fliaš prejde od januára aj značka Šariš,“ hovorí pre Startitup Zdenka Huňady. Od 1. januára 2020 sa historicky prvý pivovar zbaví plastových fliaš a svoje pivo bude predávať v skle.

Plastové PET flaše budú dostupné až do vypredania zásob. Gambrinus si tak od tohto kroku sľubuje ekologický prístup a zlepšenie životného prostredia.

„Hotovo, od 1.1. končíme s PET fľašami! V roku 2020 ušetríme prírodu o viac ako 330 ton plastu. Zdravý rozum nám velí neprodukovať ďalšie plasty, keď máme flaše a pivo navyše chutí rovnako najlepšie čapované. Tak si na jedno skočte, pomôžete planéte“, píše Gambrinus na svojom českom Facebooku.

Čítaj viac>> Prvá pivná značka na Slovensku končí s PET fľašami, ušetrí tak 28 ton plastu ročne

Prvý bol Zlatý Bažant

Gamrbinus sa chce spoliehať na plechovky, ktoré sa podľa nich recyklujú ľahšie a efektívnejšie ako PET flaše.

„Na rozdiel od PET fliaš sa dá obal z hliníka recyklovať donekonečna. Gambrinus preto bude v spolupráci s firmou EKO-KOM, ktorá zabezpečuje prevádzku zberných kontajnerov, ďalší nárast počtu ‚šedých’ kontajnerov masívne podporovať,“ píše vo svojom vyjadrení Gambrinus.

Gambrinus prichádza s koncom PET fliaš v čase, kedy ich bude možné na Slovensku zálohovať podobne ako sklenené flaše. Či to má nejaký súvis, zatiaľ nie je známe.

Gambrinus je klasický predstaviteľ českých pív s historickou tradíciou od roku 1869. Má všetky charakteristické prednosti pív varených v Plzni, ktorými sú najmä lahodne horkastá chuť, sýta farba, bohatá pena.

S plastom pri svojich radlerov už na Slovensku skoncoval aj Zlatý Bažant, ktorý tak u nás urobil ako prvý.

Stiahnutím plastových fliaš z predaja tak môže v priebehu budúceho roka ušetriť takmer 28 ton plastu, ktoré predstavovali nielen samotné fľaše, ale aj uzávery a plastové fólie. Viac čítaj TU.

Zdroj: Blesk, Gambrinus

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech