Toto robí každý deň Bill Gates ako rutinu a vďaka tomu je tam, kde je. Rob to aj ty

  • Mnohí často zabúdajú na to, že aj miliardári sú len ľudia a tiež sa denne venujú veciam, ktoré zamestnávajú všetkých ostatných ľudí
  • Odvekou pravdou ale je, že zo dňa na deň sa miliardárom nestaneš, preto treba pracovať nielen na sebe, ale aj na svojich rutinách
  • Inšpiratívne a zároveň prekvapivo bežné rutiny, ktorými sa môžeš inšpirovať, má aj Bill Gates
bill gates
TASR via AP/Gero Breloer/Unsplash/Izzy Rivi
  • Mnohí často zabúdajú na to, že aj miliardári sú len ľudia a tiež sa denne venujú veciam, ktoré zamestnávajú všetkých ostatných ľudí
  • Odvekou pravdou ale je, že zo dňa na deň sa miliardárom nestaneš, preto treba pracovať nielen na sebe, ale aj na svojich rutinách
  • Inšpiratívne a zároveň prekvapivo bežné rutiny, ktorými sa môžeš inšpirovať, má aj Bill Gates

Billa Gatesa netreba bližšie predstavovať. Miliardár, filantrop a v neposlednom rade generálny riaditeľ Microsoftu má niekoľko činností, ktorým sa pravidelne venuje. O niektorých si možno počul, iné sú možno prekvapivé. Nikto netvrdí, že ak ich budeš robiť aj ty, staneš sa automaticky miliardárom, ale určite poznáš staré príslovie: kým neskúsiš, nevieš.

Pravdou je, že ráno robí deň a to vie aj Gates. Podľa Inc. obvykle vstáva o siedmej, čo pre niektorých môže byť poriadne skoro, no niektorí úspešní ľudia vstávajú dokonca ešte skôr. Neoddeliteľnou súčasťou rána sú raňajky. Počas rozhovoru pre Betsy Layne High School Gates povedal, že na raňajky si rád dopraje čokoládové cereálie. Jeho manželka ale priznala, že raňajky v skutočnosti často vynechá.

To ti môže pomôcť napríklad v prípade, že budeš ráno cvičiť, ako Gates. Cvičenie s prázdnym žalúdkom totiž podľa Huffpost má svoje benefity. Generálny riaditeľ Microsoftu pred niekoľkými rokmi povedal, že ráno začína cvičením na bežiacom páse, informuje The New York Times.

Okrem toho obľubuje tenis, o čom svedčí jeho februárový charitatívny zápas s tenisovou legendou Rogerom Federerom. Niet pochýb o tom, že ranné cvičenie ťa poriadne nakopne a podľa Gatesa tiež zvýši tvoju produktivitu.

Čítaj správy a plánuj 

Keď už si naraňajkovaný a dobre naladený po cvičení, mal by si si prečítať novinky zo sveta. Gates pre Fox Business uviedol, že čítaniu správ sa venuje každé ráno. Odporúča najmä The New York Times a Wall Street Journal. Je dôležité vedieť, čo sa deje vo svete a byť informovaný. Nielenže si tak rozšíriš všeobecný prehľad, ale získaš témy na konverzácie s ľuďmi.

Tie sa môžu hodiť aj v práci. I keď sa to môže zdať ako vtip, aj miliardári ako Gates chodia do práce. Pre The Telegraph Gates dokonca prezradil, že svoj deň má rozdelený do niekoľkých častí a vopred naplánovaný. Benefity plánovania snáď netreba rozoberať. Určite si sa už sám presvedčil o tom, že keď si deň naplánuješ vopred, je väčšia pravdepodobnosť, že sa dostaneš ku všetkým veciam. Chaotické pobehovanie hore-dole ťa totiž nikam nedostane.

Rodina je základ 

Gates je okrem svojho záujmu o životné prostredie známy aj svojou láskou ku knihám. Podľa Business Insider si každý deň vyhradí aspoň chvíľu na to, aby sa venoval čítaniu. Ak si hovoríš, že ty na to naozaj nemáš čas, tak vedz, že máš. Pokiaľ každý deň obetuješ hodinu sledovania seriálu, pozerania fotiek na Instagrame či čítania statusov na Facebook čítaniu kníh, získaš veľké plus.

bill gates
zdroj: gatesnotes.com

V neposlednom rade by si nemal zabúdať ani na svoju rodinu a blízkych rovnako ako Gates. V rozhovore pre Quartz uviedol, že svoj voľný čas rád trávi so svojimi najbližšími. Práve oni ťa môžu priviesť na iné myšlienky, či už spoločne zájdete niekde na výlet alebo si niečo ugrilujete na záhrade.

Aj miliardári umývajú riad 

S rodinou ale súvisia aj isté povinnosti, ako napríklad upratovanie. Tomu sa podľa CNBC nevyhýba ani Gates. Mysli na to, že čistý dom rovná sa čistá hlava. Aj keď Gates sa týmto činnostiam venuje prevažne večer, ty ich môžeš urobiť kedykoľvek budeš mať voľnú chvíľu. Nezabudni ich zahrnúť do svojho „denného plánu“, ktorý by si ale mal vypracovať naozaj uvážlivo.

Ak chceš robiť veci ako Gates, musíš predovšetkým vstávať ako Gates, teda skoro. Na večerné ponocovanie totiž nie je čas. Napokon, čím skôr vstaneš, tým viac stihneš.

Článok bol pôvodne vydaný 24. augusta 2020.

Zdroje: Inc., YouTube/BLHS, Huffpost, The New York Times, Fox Business, The Telegraph, Business Insider, Quartz, CNBC, Forbes

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK