Toto sú knihy, vďaka ktorým nahliadneš do zákulisia biznisu a veľkých ľudí

  • Kníhy čítať treba, lebo či chceš alebo nie, filmy ti emóciu z videného až tak neprinesú a detaily sa dozvieš jedine v knihe
  • Práve tá ti mnohokrát poskytne návod na to, ako byť úspešný, najmä ak čítaš o úspešných ľuďoch
  • Ak ťa fascinujú vplyvní a úspešní, čítaj náš výber. A ak chceš byť informovaný, čítaj tiež. Tieto knihy totiž číta celý svet
knihy na jesen
Unsplash
  • Kníhy čítať treba, lebo či chceš alebo nie, filmy ti emóciu z videného až tak neprinesú a detaily sa dozvieš jedine v knihe
  • Práve tá ti mnohokrát poskytne návod na to, ako byť úspešný, najmä ak čítaš o úspešných ľuďoch
  • Ak ťa fascinujú vplyvní a úspešní, čítaj náš výber. A ak chceš byť informovaný, čítaj tiež. Tieto knihy totiž číta celý svet

Moc Faktov (Hans Rosling)

Táto kniha ti ozrejmí veci, o ktorých si dlhodobo absolútne presvedčený. Neznamená to, že mylne. Každopádne pôjde o veci a fakty, nad ktorými vôbec nerozmýšľaš. Autor je švédsky odborník, vedec, lekár ale predovšetkým veľmi informovaný človek. Ten spolu so svojim kolektívom vytvoril súbornú publikáciu, ktorá ťa zaujímavým spôsobom prevedie svetom desiatich bežných ľudských tvrdení a inštinktov, ktoré v praxi denne používame a volíme.

Keďže svet je aktuálne plný výziev a rútia sa na nás informácie o svetových krízach a katastrofálnych budúcich dopadoch nevedomosti človeka na planétu, kniha ti pomôže pozrieť sa na všetky existujúce problémy z trochu inej perspektívy.

Kúpiš: Martinus.sk (16.12 eur), Pantarhei.sk (14.92 eur), Preskoly.sk (13.48 eur)

Začni otázkou prečo (Simon Sinek)

Ak chceš správne rozbehnúť biznis, začni sa pýtať. Nestačí sa však pýtať len random otázky, dôležité je klásť ich správne. A aj ich správne formulovať. Správne pýtanie je hotová alchýmia a práve táto kniha ti povie, ako na to. Keď sa do nej zahĺbiš a krok po kroku sa začneš učiť ako začo a načo, zistíš, že to, čo si doteraz vedel, ti bolo vlastne nanič.

Zároveň zistíš, že všetci úspešní ľudia a lídri histórie, ale dokonca aj súčasnosti, majú jeden spoločný moment. Cieľom je, aby si v živote robil presne to, čo máš rád a aby si to nadôvažok dokázal aj trefne a argumentačne odkomunikovať a vyhodnotiť. Keď vedieš firmu, zakladáš biznis alebo sa dokonca ocitneš práve v eskalačnej fáze, kedy potrebuješ zodpovedať mnoho otázok, kľúčovou sa stáva práve odpoveď na otázku „Prečo?“.

Kúpiš: Martinus.sk (11.40 eur), Pantarhei.sk (12.26 eur), Preskoly.sk (9.40 eur)

Nová moc (Jeremy Heimans, Henry Timms)

Vydavateľstvo Bizzbooks ti prináša novinku. Kniha, ktorá prezrádza pozadie mega úspešných firiem. Zamyslel si sa niekedy nad tým, čo všetko je na pozadí Uberu, Facebooku alebo čo stojí úspešnými americkými politikmi a svetovými lídrami?

Nová moc je vlastne to, čomu aj ty slepo veríš a kráčaš za tým. Nová moc je to, čo sa nevedomky a potajomky dostalo pod tvoju kožu a dnes je už súčasťou tvojho života. Lebo Nová moc je nové náboženstvo, má svoje pravidlá, filozofiu a presnú metodológiu. Nie je jednoduché byť na vrchole, ale ešte oveľa ťažšie je tam ostať. To, čo stojí za úspešnými lovebrandmi, sa dozvieš, keď rozlúskneš a pochopíš Novú moc.

Kúpiš: Martinus.sk (14.77 eur), Pantarhei.sk (15.67 eur), Preskoly.sk (12.35 eur)

Jackie, Ethel, Joan (J Randy Taraborrelli)

Sága kennediovských žien. Táto kniha ti prináša zákulisie všetkého, čo si chcel a nikdy nemohol zistiť o vplyvných mužoch americkej vysokej politiky – vlastne tej najvyššej. Traja Kennediovci a tri ženy, ktoré si musia poradiť s úspechom a výslním mužov, s ich milenkami a bezcieľnou podporou.

Samé pritom bojujú s tlakom verejnosti a okolia, ktoré paparazziovským spôsobom sledujú každý jeden pohyb, kruh pod očami či chybný krok. Johny Fitzgerald Kennedy, známy ako Jack, Robert Francis Kennedy alebo teda Bobby a Edward Kennedy – o nich sa dočítaš viac tiež, avšak z pohľadu žien, ktoré ich sprevádzali životom. Zaplietla sa tam aj Audrey Hepburn aj Marilyn Monroe a mnohé ďalšie.

Tragédie, škandály a začiatky a konce. Také sú ženy v zákulisí slávnych a vplyvných biznismenov – povedané dnešným slovníkom.

Kúpiš: Najlacnejšieknihy.sk (22.21 eur)

1984 (George Orwell)

A jedna nesmrteľná anglická klasika platná pre každú dobu a generáciu – A.K.A ikona svetovej literatúry a náš posledný a mimoriadne cenný knižný tip. Povinné čítanie pre mileniálov a pre všetkých ostatných alfa-omega. O tom, ako vznikol Newspeak a čo tento jazyk reprezentoval, o tom, ako sa v každej dobe mení Orwellova Oceánia na všeplatné univerzum ale aj o tom, ako sa dá manipulovať masa.

Po jej prečítaní ťa už bude trápiť len to, ako je možné, že Orwell vytvoril niečo, čo platilo vtedy, dnes a bude platiť asi navždy.

Kúpiš: Martinus.sk (9.45 eur), Pantarhei.sk (10.62 eur), Preskoly.sk (8.82 eur)

View this post on Instagram

22,00 • Frete 10,00 ▪ 1984 • George Orwell ▪ #Sinopse Romance distópico clássico do autor britânico George Orwell. Terminado de escrever no ano de 1948 e publicado em 8 de Junho de 1949, retrata o cotidiano de um regime político totalitário de modelo comunista. No livro, Orwell mostra como uma sociedade oligárquica é capaz de reprimir qualquer um que se opuser a ela. O romance tornou-se famoso por seu retrato da difusa fiscalização e controle de um regime coletivista-socialista na vida dos cidadãos, além da crescente invasão sobre os direitos do indivíduo. Desde sua publicação, muitos de seus termos e conceitos, como "Big Brother", "duplipensar" e "Novilíngua" entraram no vernáculo popular. O termo "Orwelliano" surgiu para se referir a qualquer reminiscência do regime ficcional do livro. O romance é geralmente considerado como a magnum opus de Orwell. De facto, 1984 é uma metáfora sobre o poder e atuação dos regimes comunistas, Orwell o escreveu animado de um sentido de urgência, para avisar os seus contemporâneos e às gerações futuras do perigo que corriam, e lutou desesperadamente contra a morte – sofria de tuberculose – para poder acabá-lo. Ele foi um dos primeiros simpatizantes ocidentais da esquerda que percebeu para onde o estalinismo caminhava e é aí que ele vai buscar a inspiração: percebe-se facilmente que o Grande Irmão não é senão Stalin e que o arqui-inimigo Goldstein não é senão Trotsky. Explicando que seu objetivo básico com a obra era imaginar as consequências de um governo stalinista dominante na sociedade britânica, Orwell disse: "1984 foi baseado principalmente no comunismo, porque essa é a forma dominante de totalitarismo. Eu tentei principalmente imaginar o que o comunismo seria se estivesse firmemente enraizado nos países que falam Inglês, como seria se ele não fosse uma mera extensão do Ministério das Relações Exteriores da Rússia." ▪ #Bagagemlevesebo #1984 #Arevolucaodosbichos #GeorgeOrwell #Sebo #Seboonline #Livros #Sejaleveleia #Vendadelivros #clássico #Literatura #religiao #ficção #drama #romance #fantasia #thrillerpsicologico #Psicologia #suspense #Motivação #Administração #Direito#Livrosseminovos #livrosusados #livrosnovos

A post shared by Bagagem Leve Sebo (@bagagemlevesebo) on

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK