Toto sú mestá, v ktorých sa oplatí zamestnať. Patrí tam aj Bratislava?

  • V tohtoročnom výskume si spoločnosť Movinga posvietila na stovku miest
  • Chcela zistiť, v ktorých z nich sa v roku 2018 oplatí poobzerať po pracovných ponukách
cimmmmmmmm
Pixabay
  • V tohtoročnom výskume si spoločnosť Movinga posvietila na stovku miest
  • Chcela zistiť, v ktorých z nich sa v roku 2018 oplatí poobzerať po pracovných ponukách

Nemecká spoločnosť Movinga vydala v skutku zaujímavú štúdiu. Tá odhaľuje kompletný zoznam miest s tým najhorúcejším pracovným potenciálom a ponukou perspektívneho kariérneho rastu.

Spoločnosť, ktorá nechala výskum vyhotoviť pritom v jednotlivých mestách boduje kariérne príležitosti ako aj silné či slabé stránky, ktorými mesto disponuje a na ktoré by ľudia mali prihľadať napríklad pri sťahovaní sa za prácou do nového mesta.

Štúdia sa venuje analýze krajín OECD, pričom celkovo boli zanalyzované podmienky v 100 krajinách sveta. Výskum sa zameral na tri kľúčové oblasti, ktoré boli hodnotené na škále od 0 do 10 bodov (kedy 0 bolo najhoršie a 10 najlepšie hodnotenie.) Do úvahy sa brali faktory, akými sú ekonomické podmienky pre zabehnuté ale aj začínajúce podniky, životná úroveň vrátane disponibilného príjmu v krajine, zdravotná starostlivosť či začlenenie žien, mládeže a cudzincov do pracovnej sily. V rámci týchto kategórií sa analyzovalo aj 14 mikro faktorov vrátane výdavkov na zdravotnú starostlivosť či rozdielu v mzdách medzi mužmi a ženami.

Najvyššie skóre zo všetkých hodnotených krajín dosiahlo americké mesto Bostom s celkovým skóre 6,82 z možných 10. Ako druhé najperspektívnejšie mesto na nájdenie si práce bol nemecký Mníchov, za ktorým nasledovalo kanadské Calgary. Bratislava sa umiestnila v dolnej polovici rebríčku a to na 65-tej pozícii s celkovým skóre 5.793. Čo sa týka mikro faktorov, ktoré vplývali na tento index, najlepšie sme si viedli v oblasti pracovných príležitostí pre ženy, naopak najhoršie skóre dosiahla Bratislava v prijmaní cudzincov.

Susedné Česko na čele s Prahou sa umiestnilo na 40. priečke s finálnym skóre 6,12. Praha dokonca získala plný počet bodov v kategórii príležitostí na zamestnanie pre mladých ľudí. Ako absolútne najhoršie mesto na hľadanie si práce v roku 2018 vyšli grécke Atény s celkovým skóre len 3,79. Atény sa dokonca umiestnili za Mexikom – 4,22 boda či hlavným mestom Chile – Santiago s 4,57 bodmi.

Top 10 miest, v ktorých sa oplatí hľadať si prácu

Top 10 miest, v ktorých sa oplatí zamestnať sa mladým ľuďom

A do ktorého mesta by si sa za prácou najradšej presťahoval ty? 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech