Toto sú najkrajšie krajiny sveta: 16. miesto ťa zrejme prekvapí najviac (REBRÍČEK)

  • Rebríček vytvorili na základe hlasovania ľudí
  • Nechýbajú v ňom Nový Zéland, Island či európske krajiny
Na snímke sú Benátky a jazero Ohrid
Ilustračná fotografia Unsplash/Damiano Baschiera, stefzn
  • Rebríček vytvorili na základe hlasovania ľudí
  • Nechýbajú v ňom Nový Zéland, Island či európske krajiny

Určiť absolútne najkrajšiu krajinu sveta je nemožné, pretože krása je vnímaná individuálne. To, čo očarí jedného, nemusí uchvátiť druhého. Napriek tomu existuje mnoho klenotov planéty, ktoré uchvacujú svojou jedinečnou atmosférou, úchvatnými scenériami a bohatou históriou.

Portál Rough Guides zverejnil rebríček najkrajších miest na svete, ktorý vytvoril na základe hlasovania ľudí. Slovensko sa síce do rebríčka nedostalo, určite v ňom však nájdeš krajiny, ktoré si navštívil alebo sa navštíviť chystáš. 

Najkrajšie krajiny sveta 

1. Nový Zéland
2. Taliansko
3. Kanada
4. Švajčiarsko
5. Francúzsko
6. Spojené kráľovstvo
7. Nórsko
8. Austrália
9. Grécko
10. Južná Afrika
11. USA
12. Čile
13. Island
14. Argentína
15. Chorvátsko
16. India
17. Indonézia
18. Portugalsko
19. Slovinsko
20. Japonsko

Japonsko

Japonsko sa pýši rozmanitou krajinou, ktorá zahŕňa majestátne hory, malebné lesy, pokojnú jazernú scenériu a úchvatné pobrežie. Nájdeš tu aj sopečné ostrovy, termálne pramene a kvitnúce záhrady.

Každé ročné obdobie ponúka jedinečnú krásu, od rozkvitnutých čerešní na jar až po farebné lístie na jeseň. Medzi najznámejšie pamiatky patrí hora Fudži, hrad Himeji, Chrám Kiyomizu-dera či Park mieru Hirošima.

Podľa portálu, ktorý zostavoval rebríček, ľudia, ktorí hlasovali za Japonsko hovorili, že sa im páči najmä pre prírodu a krajinu spojenú s architektúrou a históriou. 

japonsko
zdroj: Archív Canva

Slovinsko  

Slovinsko je malebná krajina v strednej Európe, ktorá sa pýši úchvatnou horskou scenériou, krištáľovo čistými jazerami a malebnými dedinami. Je to raj pre milovníkov prírody a outdoorových aktivít, s množstvom príležitostí na turistiku, cyklistiku, lyžovanie a rafting. Slovinsko má tiež bohatú históriu a kultúru, s mnohými hradmi, zámkami a kostolmi, ktoré treba preskúmať.

Portugalsko 

Portugalsko uchvacuje svojou rozmanitosťou, od pulzujúceho Lisabonu a malebného Porta až po očarujúce Algarve. Gurmáni si tu prídu na svoje, pretože portugalské reštaurácie patria medzi najlepšie na svete.

A aj v tých najnavštevovanejších destináciách sa vždy nájde kúsok skrytého raja, kam sa môžeš vydať a uniknúť davom. Ľudia v ankete pozitívne hodnotili najmä dobré jedlo, dobré víno a, samozrejme, aj dobré počasie. 

madeira portugalsko
zdroj: Pixabay/ Frank Nürnberger

Indonézia 

Indonézia ohromila čitateľov Rough Guides svojou neuveriteľnou rozmanitosťou. Niet divu, veď sa rozprestiera na 17 508 indonézskych ostrovoch, čím vytvára ohromujúcu mozaiku flóry, fauny, jedla a tradícií.

Bali láka chrámami, svetovou úrovňou surfovania a dychberúcimi plážami. Lombok sa pýši plážami snáď ešte krajšími a Borneo ponúka jedinečnú šancu stretnúť orangutany vo voľnej prírode. Mnohí z vás vyzdvihli aj srdečnosť a pohostinnosť indonézskeho ľudu. Práve vďaka nej sa budete cítiť vítaní a ako doma.

India 

India je rozsiahla krajina v južnej Ázii, ktorá je známa svojou bohatou históriou, pestrou kultúrou a úchvatnou krajinou. Je to siedma najväčšia krajina na svete a domovom viac ako 1,3 miliardy ľudí, čo z nej robí druhú najľudnatejšiu krajinu na svete.

India má bohatú a zložitú históriu, siahajúcu tisíce rokov dozadu. Krajina bola domovom mnohých mocností a ríš, vrátane Maurya, Gupta a Mughal. India bola tiež kolóniou Britskej ríše od 19. storočia až do svojej nezávislosti v roku 1947.

Má rozmanitú krajinu, od zasnežených vrcholov Himalájí až po piesočnaté pláže na pobreží. V krajine sa nachádza aj mnoho riek, vrátane Gangy, ktorá je hinduistami považovaná za posvätnú rieku.

india
zdroj: Unsplash/Julian Yu

Chorvátsko 

Chorvátsko sa pýši ohromujúcim pobrežím s tyrkysovou vodou, bielymi piesočnatými plážami a dramatickými skalnatými útesmi. Vnútrozemie je posiate malebnými horami, národnými parkmi a bujnými lesmi.

Chorvátska kuchyňa je ovplyvnená stredozemnou a balkánskou kuchyňou a ponúka širokú škálu chutných jedál. Vyskúšajte čerstvé morské plody, grilované mäso, lahodné syry a olivový olej.

chorvátsko
zdroj: Unspalsh/Spencer Davis

Argentína

Argentína sa môže pochváliť neuveriteľne rozmanitou krajinou, od zasnežených vrcholov Ánd cez ohnivé plániny Patagónie až po bujné dažďové pralesy Misiones. Návštevníci si tu môžu vychutnať turistiku, horolezectvo, lyžovanie, rafting, jazdu na koni a mnoho ďalších aktivít v prírode.

Nečudo, že sa dostala do rebríčka. V krajine sa nachádza mnoho historických miest a pamiatok, vrátane koloniálnych miest, impozantných katedrál a starobylých ruín. Argentínska kultúra je živá a pestrá, s vplyvmi z Európy, Afriky a Latinskej Ameriky. Návštevníci si môžu vychutnať tango, ochutnať lahodné jedlo a zažiť srdečnú pohostinnosť miestnych obyvateľov.

Island

Island je ostrovná krajina v severnom Atlantickom oceáne, známa svojou úchvatnou krajinou, jedinečnou kultúrou a srdečnými obyvateľmi. Je to krajina kontrastov, od zasnežených sopiek a ľadovcov až po bujné zelené údolia a čierne piesočné pláže.

Island je tiež domovom mnohých geotermálnych prameňov, gejzírov a vodopádov. Hlasujúci v ankete odpovedali, že majú radi piesočné pláže s trblietajúcimi kúskami ľadu. Island tiež označili za mesačnú krajinu a vyzdvihli tiež polárnu žiaru nad zasneženými poľami. 

príroda na Islande
zdroj: unsplash/balazs-busznyak
Zdroje: AI , Rough Guides

Najnovšie videá

Trendové videá