Toto sú najkrajšie mesto a obec, ktoré na Slovensku máme. Je v rebríčku aj to tvoje?

  • Slovak Region zverejnil výsledky hlasovania za nakrajšie mesto a obec
  • Ocenili aj najlepšiu primátorku a starostu
Unsplash @martinkatler/TASR (Folklórne slávnosti v Smižanoch)
  • Slovak Region zverejnil výsledky hlasovania za nakrajšie mesto a obec
  • Ocenili aj najlepšiu primátorku a starostu

Informačný portál Slovak Region už tradične vyhlasuje najkrajšie obce aj mestá našej krajiny. Okrem toho ocenili tiež starostov a primátorov po celom Slovenku. Súťaž tento rok prebiehala od 1. apríla do 31. októbra a za svoje obľúbené mesto mohli návštevníci portálu hlasovať priamo na jeho stránkach. Víťazné mesto získalo 22 381 hlasov, najkrajšia obec 16 882 hlasov.

Podľa Slovak Region je najkrajším mestom Slovenska v roku 2019 Trnava, ktorej sa často hovorí aj slovenský Rím. Západoslovenské mesto, ktoré momentálne zažíva svoju renesanciu, si tento titul vyslúžilo naozaj právom. Na druhom mieste sa umiestnila Spišská Nová Ves a hneď za ňou Púchov, darilo sa aj mestám Hlohovec či Zvolen.

zdroj: Trnava: Flickr (Pedro)

Najkrajšou obcou sú podľa výsledkov hlasovania Smižany na východnom Slovensku. Na druhom mieste nájdeš Nižnú Oľšavu a tretiu priečku obsadila obec Ortuťová. V TOP 5 sú aj obce Spišské Tomášovce a Nižná.

Smižany sa nachádzajú v Košickom kraji na Spiši a majú 8717 obyvateľov. Obec leží neďaleko Slovenského raja aj Čingova. Nachádza sa tu pôvodný gotický rímskokatolícky kostol, eklektický evanjelický kostol aj malý kaštieľ, ktorý v minulosti slúžil ako soľný sklad.

zdroj: Smizany (Wikimedia, Honza Groh)

Titul najlepšia primátorka roku 2019 získala Lenka Balkovičová, ktorá pôsobí vo Zvolene. Na post kandidovala v roku 2018 ako nezávislá kandidátka. Najlepším starostom sa stal Radomír Brtáň z obce Košeca. V roku 2018 kandidoval ako nezávislý kandidát.

Oficiálne ceny udelí Slovak Region na Výstavisku Incheba Bratislava, v rámci výstavy ITF Slovakiatour, ktorá sa bude konať v januári 2020. Celý zoznam výhercov nájdeš na stránke Slovak Region.

Zdroj: Slovak Region

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech