Toto sú najkrajšie turistické trasy na Slovensku s úžasnými výhľadmi

  • Zober rodinu, kamarátov a vyber sa na výlet do slovenských hôr, majú totiž čo ponúknuť!
  • Vybrali sme pre teba najkrajšie turistické trasy s ohromnými výhľadmi na krajinu
  • Určite to bude stáť za to, cvaknúť sa tam
befunky-collage-37-1200x600
foto: Photo by Štefan Štefančík Unsplash/David Kokainis on Unsplash
  • Zober rodinu, kamarátov a vyber sa na výlet do slovenských hôr, majú totiž čo ponúknuť!
  • Vybrali sme pre teba najkrajšie turistické trasy s ohromnými výhľadmi na krajinu
  • Určite to bude stáť za to, cvaknúť sa tam

Stražovské vrchy – Náučný chodník Súľovské skaly

Ozdobou stredného Považia sú Súľovské skaly – príťažlivé skalné mesto s množstvom skalných veží, okien a brán oddelených hlbokými tiesňavami, roklinami a dolinami. Lemujú Súľovskú kotlinu a prechod ich najkrajšími časťami patrí k turistickým lahôdkam.

Na prvom zo 17 drevených informačných panelov si môžeš pozrieť mapu trasy. Náučný chodník má 7,5 km a prevýšenie 250 m. Je príjemnou a pohodlnou prechádzkou, ktorá trvá približne hodinu a pol až dve hodiny.
 
 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

life is so crazy, sometimes it feels like a dream #sulovskeskaly 📸 @jozefparso

Príspevok, ktorý zdieľa Bibiána Paršová (@bibianaparsova),

Roháče

Roháče sa právom považujú za najčarovnejšiu časť Západných Tatier. Roháčsku dolinu lemuje veniec prekrásnych vrchov, ktorými kraľuje majestátny Baníkov, Ostrý Roháč, Plačlivé a Volovec. Ak budete mať šťastie, tak stretnete aj chránené kamzíky či iné „rohaté“ zvieratká.

Plačlivé 

Vrch Plačlivé má výrazný špicatý vrchol s dychberúcou vyhliadkou na krajinu. Ak sa do Roháčov vyberiete, musíte rátať, že pôjde o veľmi náročnú vysokohorskú túru s veľkým prevýšením.

Táto trasa patrí medzi najnáročnejšie na Slovensku. Na výlet sa neodporúča vydať v nepriaznivých poveternostných podmienkach a pri zníženej viditeľnosti.

Vysoké Tatry – Kriváň 

Aj my, Slováci, máme podobne ako ostatné národy vlastný „posvätný“ vrch. Je ním Kriváň, ktorý sa aj označuje ako najkrajší vrch Slovenska. Najznámejšou vychádzkou v našej rodnej zemi sa stala práve túra na Kriváň uskutočnená 16. augusta 1841 pod vedením Ľudovíta Štúra a Jozefa Miloslava Hurbana. Tradícia národných výstupov pretrváva dodnes.

Výstup na Kriváň je náročná celodenná vysokohorská turistika s namáhavým výstupom a zostupom. Orientácia v teréne je bezproblémová, no pri zníženej viditeľnosti, to môže byť nebezpečnejšie.

Najmä severné a východné steny Kriváňa predstavujú nebezpečný horolezecký terén, avšak značkovanú trasu zvládne každý priemerne fyzicky zdatný turista.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

😋❤️ #krivan

Príspevok, ktorý zdieľa Bibiána Paršová (@bibianaparsova),

Nízke Tatry – Ďumbier

Jednej z najkrajších a turistických najatraktívnejších slovenských dolín dominuje Chopok, ktorý spolu s Ďumbierom vytvára nerozlučnú dvojicu. Ležia na ústrednom chrbte Nízkych Tatier, po ktorom vedie európska turistická magistrála – najkrajšia na Slovensku.

Ďumbier je naozaj majestátny vrch, ktorý sa akoby z výšky pozerá na ostatné štíty Nízkych Tatier. Nachádza sa v závere Jánskej doliny a jeho názov pochádza od rastliny zázvor. Vrch a jeho okolie je prírodnou rezerváciou.

Výhľad z Ďumbiera patrí medzi najkrajšie výhľady na Slovensku.

Slovenský raj – Tomašovský výhľad 

Severovýchodná časť Slovenského raja ponúka množstvo turistických zaujímavostí, takže na svoje si prídu nielen milovníci prírody, ale vďaka ruinám kláštora aj vyznávači histórie. V spojitosti s prekrásnymi pohľadmi najmä z Tomašovského výhľadu je táto túra naozajstným turistickým bonbónikom.

Tomašovský výhľad je obľúbeným miestom influencerov, ktorí majú radi fotky z prírody. Avšak na to, aby ste sa tam dostali aj so svojimi kamarátmi, potrebujete dávku odvahy. Turistom, ktorí majú strach z výšok sa neodporúča ísť blízko k skalnej hrane.

ľudia posledné metre radšej zdolávajú na kolenách a na okraji si ľahnú na brucho, a tak obdivujú prekrásnu scenériu roklín a planín Slovenského raja.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK