Toto sú najlepšie hry na mobil od slovenských vývojárov. Už ich máš stiahnuté?

  • Na Slovensku sa robia skvelé mobilné hry
  • Všetky si môžeš zahrať aj na svojom telefóne
Google play/Euclidean skies
  • Na Slovensku sa robia skvelé mobilné hry
  • Všetky si môžeš zahrať aj na svojom telefóne

Slovenskí herní vývojári sú úspešní v tvorbe mobilných hier. Tie najlepšie z nich hrajú milióny hráčov po celom svete. Pozreli sme sa na to, ktoré to sú a prečo by mali byť aj v tvojom telefóne.

Train Station 2

Po obrovskom úspechu prvej hry Trainstation, na ktorom si najúspešnejšie herné štúdio na Slovensku Pixel Federation vybudovalo svoju reputáciu, prinieslo pokračovanie v podobe, v akú všetci fanúšikovia dlho dúfali. Pôvodne 2D prostredie sa celé zmenilo na 3D a developeri s dizajnérmi si dali naozaj záležať na hrateľnosti. Obrovské spektrum vlakov a úloh s príbehom poskytuje neobmedzené možnosti hrania.

zdroj: google play

 

Euclidean Skies

Herný vývojár a vizuálny umelec Miro Straka, ktorý stál za ocenenou hrou Euclidean Lands, prišiel s ešte lepším pokračovaním. Síce hra nebola vyrobená na Slovensku, ale vo Viedni v spolupráci so štúdiom Kubani Brothers, stále je za ňou náš rodák.

Hra Euclidean Skies s ešte vynovenou grafikou a novými hernými mechanikami sa tentokrát odohráva v oblakoch. Vizuálne zaujímavý a esteticky dokonalý svet pohltí každého hráča, no ide tu hlavne o vyriešenie nejedného zapeklitého puzzle. Trúfaš si?

zdroj: euclidean

Ski Legends

Power Play Studio na jeseň prišlo s novým titulom, ktorý je ako prvý výlučne na mobilné zariadenia. Štúdio je známe svojimi športovými hrami a po celom svete ich hry hrá milióny hráčov. V ich najnovšej hre sa nazoaj každý môže stať zjazdovým lyžiarom. Štúdio vzniklo v roku 2007 a odvtedy priniesol mnoho úspešných športových titulov. Trh s mobilnými hrami je pravdepodobne cesta, ktorou sa chcú vydať.

zdroj: Ski Legends

Rumble Stars Football

Síce za touto hrou nestojí slovenské herné štúdio, bola vytvorená za pomoci slovenskej firmy. Herné štúdio Frogmind má dlhodobé partnerstvo s firmou Superscale a pomáha hre Rumble Stars rásť. Superscale stojí za pomocou aj iným veľkým mobilným hrám ako Hill Climb Racing 2, Badland Brawl, alebo Tanks A Lot!. Slovensko sa tak dostáva medzi najväčšie hviezdy mobilného herného priemyslu.

zdroj: hra

What the Mafia!

Slovensko-české štúdio Charged Monkey prišlo najprv s hrou What the hen!, ktorá svojim vtipným príbehom, gameplayom a vizuálnym vypracovaním naozaj zaujala. Na store sa momentálne dajú od Charged monkey nájsť aj Idle Quest Heroes, čo je Idle hra z prostredia fantasy, alebo What the Mafia, ktorá je najnovším prírastkom do Charged Monkey rodiny. Hra je opäť idle, no tentokrát si hráč vie vytvoriť svoj vlastný gang v Mafii a vybudovať si tak rešpekt medzi ostatnými.

zdroj: What the Mafia

Seaport

Nespomenúť ešte aspoň jednu hru od Pixel Federation by bol hriech. Seaport je pokrokom a revolúciou v smere, ktorému sa toto herné štúdio plánuje venovať. Majú už svoju istú fanúšikovskú základňu, ktorá miluje transport, tak sa jej snažia ponúknuť čo najlepšie alternatívy. Hra je situovaná v prístave, ktorý si môžeš budovať a popritom získavať množstvo nových lodí. Počas prichádzajúceho vianočného obdobia sa dokonca dajú získať lode s vianočnými ozdobami.

zdroj: seaport

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá