Toto sú najnovšie slovenské startupové hviezdy, o ktorých by si mal vedieť

  • Ešte ste nepočuli o súťaži CESAwards, ale zaujímate sa o svet startupov? Poprípade ste startupista, ktorému je Slovensko malým trhom a rád by expandoval do niekoľkých krajín? V tom prípade by ste určite mali zbystriť pozornosť a prečítať si viac o súťaži CESAwards.
cover
facebook.com/decent/CESAwards
  • Ešte ste nepočuli o súťaži CESAwards, ale zaujímate sa o svet startupov? Poprípade ste startupista, ktorému je Slovensko malým trhom a rád by expandoval do niekoľkých krajín? V tom prípade by ste určite mali zbystriť pozornosť a prečítať si viac o súťaži CESAwards.

CESAwards je regionálna súťaž, ktorá sa tento rok konala v 10 krajinách vrámci  centrálnej a východnej Európy a zároveň oslávila 4. rok. Súťažiaci neboli len rozličné startupy, ale tiež investori, coworkingové centrá alebo inkubátoryi.

Central European Startup Awards (CESAwards) je v podstate séria eventov, ktoré sa konajú v rámci CEE regiónu, aby poukázali na úspechy jednotlivých startupov, ale i ľudí alebo organizácií, ktoré tieto rozbiehajúce sa hviezdy podporujú. Zároveň je táto súťaž skvelým priestor pre networking medzi jednotlivými krajinami.

Regionálna startupová súťaž CESAwards tento rok začala koncom marca 2017 a jej vyvrcholenie sa konalo 21.9. v moderných priestoroch Binária. Túto udalosť chceli organizátori čo najviac obzvláštniť, a preto ju spojili s veľmi obľúbeným startupovým eventom – Startup Grind, ktorý je organizovaný na mesačnej báze coworkingovým centrom 0100 Campus.

Country manažérka pre CESAward, Kristína Fischerová, poznamenáva: “Táto súťaž je skvelou možnosťou pre slovenskú startup komunitu pre zviditeľnenie, či už na Slovensku, alebo v rámci regiónu. Sama som bola prekvapená, aké skvelé startupy na Slovensku vznikajú a verím, že nás budú skvele zastupovať na regionálnom kole v Sofii, ktoré sa uskutoční už 23.11. 2017”

Víťazi CESAwards Slovensko

1. Kategória – Startup roka

DECENT

 

2. Kategória – Najlepší startup nováčik

DECENT

 

3. Kategória – Startup s najväčším dopadom na spoločnosť

GCR

4. Kategória – Najlepší Biotech Startup

TNtech, s.r.o.

5. Kategória – Startup s najlepším riešením pre smart city

Instarea

6. Kategória – Najlepší startup v oblasti Internet of Things

eDocu

7. Kategória – Najlepší startup v oblasti AI (umelej inteligencie)

Matsuko

8. Kategória – Zakladateľ roka

Daniel Minárik z korner.bi

9. Kategória – Investor roka

Neulogy Ventures

10. Kategória – Najlepší akceleračný a inkubačný program

Impact HUB Bratislava

11.Kategória – Najlepšie coworkingové centrum

Eastcubator

Ešte raz gratulujeme všetkým 11 víťazov a prajeme im veľa šťastia na finále v bulharskej Soffi, ktoré sa bude konať už 23.11. 2017. Na tomto veľkom finále zabojujú startupy, coworkingové centrá, top investorii a akceleračné programy z 10 krajín regiónu centrálnej a východnej Európy.

zdroj: TS CESAwardF

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech