Toto sú najspoľahlivejšie jazdené autá pre rok 2019, tvrdí nemecká štúdia 

  • TÜV Report pre rok 2019 vychádza z kontrol TÜV, teda nemeckej ekvivalenty našej STK
  • Zohľadnené boli pritom dáta z 8,8 miliónov áut, pri ktorých sa technici rozhodovali, či ich pustia na cesty alebo nie
  • Aké jazdené auto sa oplatí zaobstarať podľa nemeckých štatistík?
hada
Press kit Hyundai
  • TÜV Report pre rok 2019 vychádza z kontrol TÜV, teda nemeckej ekvivalenty našej STK
  • Zohľadnené boli pritom dáta z 8,8 miliónov áut, pri ktorých sa technici rozhodovali, či ich pustia na cesty alebo nie
  • Aké jazdené auto sa oplatí zaobstarať podľa nemeckých štatistík?

Každý rok kritici hovoria, že táto štúdia nie je celkom objektívna, nakoľko je z veľkej časti postavená na tom, ako sa majitelia o svoje autá starali. To nemožno poprieť. Na druhej strane, aj keď je jasné, že výsledok je ovplyvnený mnohými faktormi, v konečnom dôsledku ukazuje, aký spoľahlivý daný model auta naozaj je .

Tohtoročným absolútnym víťazom TÜV Reportu sa stalo Porsche 911. Len 2,5 % vozidiel vykazovalo závažné nedostatky, keď sa po prvýkrát objavili na technickej kontrole. Ich priemerný počet najazdených kilometrov bol však len 26-tisíc. Na druhom mieste sa ocitol Mercedes triedy B a Mercedes GLK (striebro s 2,6 %) a na treťom mieste je minuloročný víťaz Mercedes SLK.

Gepostet von Porsche am Dienstag, 30. Juli 2019

Obľúbený VW Golf Sportsvan, ktorý bol vlani na druhom mieste, sa aktuálne umiestnil na 10. mieste. Na 7. mieste nájdeš konkurenta modelu Polo, Hyundai i20 s 3 % závažných nedostatkov.

Víťazi v jednotlivých kategóriách

V triede mini opäť zvíťazil Opel Adam (4,4 %). V prípade malých vozidiel je prvý Hyundai i20 (3,0 %). U kompaktných vozidiel sa na tomto mieste nachádza Mercedes triedy A (3,2 %). V strednej triede preberá vedenie od vlaňajšieho víťaza Volvo V40 (4,2 %) opäť trieda C (3,0 %), predtým to bolo obrátene. Triede SUV dominuje Mercedes GLK (2,6 %).

#Hyundai i20 Activevisit: http://automotiveblogz.blogspot.com/ YouTube:…

Gepostet von Automotiveblogz am Samstag, 12. September 2015

Na konci tabuľky sú starí známi: Dacia Logan (14,6 %). Na predposlednom mieste je Renault Clio (13 %), tretí od konca je Fiat Punto s 12,1 %.

Audi Q5 First Drive in MexicoStatic photo, Colour: Navarra Blue

Gepostet von Audi Q5 am Freitag, 23. Dezember 2016

Ak vynecháme Porsche 911, V kategórii štvorročných až päťročných áut sa medzi najspoľahlivejšími objavil Mercedes triedy B alebo Audi Q5 (5,0 %). „Červenú“ v tejto vekovej kategórii si odniesol Peugeot 206 (28 %).

Po šiestich až siedmich rokoch stojí na stupňoch víťazov Mercedes SLK (7,0 %) a Audi TT (7,7 %) spoločne so spomínaným Porsche 911. V prípade osem až deväťročných, dominuje BMW X1 a Audi TT (12 %).

#Audi TT Second Drivevisit: http://automotiveblogz.blogspot.com/ YouTube:…

Gepostet von Automotiveblogz am Samstag, 8. August 2015

Medzi desať až jedenásť rokov starými autami vyčnieva Mazda 2. Už po v priemere  92-tisícoch kilometroch sa japonský automobil dostáva na druhé miesto. Na treťom mieste je opäť Audi TT.  Desať rokov stará Mazda 2 prepadla v TÜV Reportu 2019 takmer len v polovici prípadov v porovnaní so štyri roky starým vozidlom Peugeot 206.

TÜV Report každoročne zverejňuje zväz TÜV (VdTÜV) a je považovaný za jeden  z najdôležitejších nezávislých dokumentov pre vodiča a kupcu ojazdených vozidiel. Do TÜV Reportu sú zahrnuté všetky výsledky technických kontrol zo všetkých podnikov TÜV v Nemecku – aktuálne celkovo 8,8 milióna technických kontrol (TK). 

zdroj: vdtuev.de

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK