Toto sú tie najlepšie česko-slovenské biznis podcasty, ktoré sa oplatí počúvať

  • Podcasty sa stávajú čoraz obľúbenejšou formou relaxu, získavania informácií či rozširovania si obzorov
  • V zozname sú najlepšie česko-slovenské podcasty, ktoré sú skvelým zdrojom informácií či inšpiráciou v oblasti biznisu.
podcast
unsplash.com
  • Podcasty sa stávajú čoraz obľúbenejšou formou relaxu, získavania informácií či rozširovania si obzorov
  • V zozname sú najlepšie česko-slovenské podcasty, ktoré sú skvelým zdrojom informácií či inšpiráciou v oblasti biznisu.

Ešte pred pár rokmi sa hovorilo, že podcasty sú nedoceneným artiklom na našom trhu. Dnes je však situácia úplne iná a tento koncept sa stáva čoraz obľúbenejšou formou relaxu, získavania informácií či rozširovania si obzorov.

Príkladom toho je neustále narastajúci počet nielen zahraničných, ale aj tých česko-slovenských. Za mnohými z nich sú predovšetkým médiá, ale aj jednotlivci či iné spoločnosti. K dispozícií je viacero kategórií, od spravodajstva cez zábavu až po biznis či marketingové témy. Toto je päť najinšpiratívnejších.

zdroj: Pexels

Ženy v biznise

Ako plynie zo samotného názvu, je o ženách, ktoré uspeli v biznise alebo iných spoločenských oblastiach. Podľa autorov podporuje podcast diverzitu, ktorá je dobrá a prirodzená, bez kvót a pravidiel, pretože každý môže uspieť ak má schopnosti a odvahu.

Priemerná dĺžka podcastov predstavuje približne 30 minút, v rámci ktorých sa poslucháči dozvedia, kto tieto ženy sú, ako sa im darí, ako vedú svoj biznis či iné zaujímavosti o najúspešnejších a najinšpiratívnejších biznismenkách.

Pricemania

Pricemania Academy sa zameriava predovšetkým na rozhovory so slovenskými a českými osobnosťami. Tie pochádzajú z prostredia e-commerce trhu, sú nabité číslami a konkrétnymi odporúčaniami.

Dĺžka jednotlivých dielov sa pohybuje od 30 do 40 minút a tie posledné boli zamerané na budovanie a správne fungovanie e-shopu alebo online biznisu vo všeobecnosti.

zdroj: Pexels

WebSupport

Hlavným cieľom je prinášať podcasty o online podnikaní na týždennej báze. Súčasťou je stále nový, zaujímavý hosť, ktorý rozpráva o biznise, marketingu či online svete.

V posledných častiach sa v približne hodinovom rozhovore rozoberali témy, ako napríklad: Ako priniesť slušnosť do diskusií na Facebooku či to, ako sa vysporiadať s enormnou ťarchou povinností pri prevádzkovaní e-shopu.

Prosight: Na rovinu o podnikaní

Prosight Academy sa poslucháčom snaží sprostredkovať praktické rady od tých najskúsenejších podnikateľov, ktorí začali z nuly a vybudovali úspešné a rešpektované firmy na Slovensku ale aj vo svete.

Jednotlivé diely majú maximálnu dĺžku 40 minút a v poslednom bol hosťom napríklad Martin Šolc, ktorý sa z pozície vyšetrovateľa nakoniec stal lídrom v sektore finančného sprostredkovania.

zdroj: unsplash.com

Finax

Posledným slovenským podcastom je Finax – inteligentné investovanie. Táto investičná spoločnosť sa stáva čoraz známejšou a svoje praktické rady a skúsenosti už ponúka aj prostredníctvom podcastov.

Ako sami uvádzajú, témy investovania, financií, dôchodkov či finančnej gramotnosti nie sú len ich prácou, ale aj vášňou. V doterajších dieloch sa venovali predovšetkým tomu, ako a kam investovať svoje peniaze a ako lepšie porozumieť financiám.

Ze života e-mailu

Predstavuje prvý český podcast o e-mail marketingu so špecialistami, freelancermi, manažérmi a známymi osobnosťami, ktorí k tejto téme majú čo povedať.

Takmer hodinové rozhovory vedie Ondřej Ratajský zo spoločnosti SmartEmailing, ktorý s hosťami rozoberá napríklad aj chyby, ktorým sa vyvarovať a ako funguje svet e-mailov.

zdroj: unsplash.com

Teorie peněz

Víziou tohto podcastu je do spoločnosti priniesť myšlienku, že akýkoľvek rast, či už finančný alebo osobný prichádza jedine s vytváraním aktív a úspor. Autori veria, že predstaviteľom zmien budú práve rodiny, firmy a jednotlivci.

Aj v tomto prípade sú obsahom rozhovory s úspešnými podnikateľmi, ale aj športovcami či obyčajnými ľuďmi, ktorí sa o svojich financiách neboja hovoriť.

Na vlně podnikání

Tento podcast prináša každodennú dávku podnikateľského know-how a inšpirácie. Hosťami sú výnimoční ľudia zo sveta biznisu, pričom najčastejšie ide o podnikateľov, freelancerov alebo top manažérov firiem.

Jednotlivé epizódy trvajú 15 až 20 minút a ich súčasťou sú aj praktické tipy či rady, ktoré sú navrhnuté tak, aby ich bolo možné ihneď využiť vo svojom vlastnom podnikaní.

zdroj: unsplash.com

Amundi: Investiční myšlenky

V týchto investičných myšlienkach sa Petr Šimčák venuje tomu najdôležitejšiemu z oblasti finančných trhov a sveta investovania. Podcasty nie sú určené len pre laikov, ale aj pre finančných odborníkov či investorov, čoho príkladom sú najčastejšie rezonujúce témy, ako napríklad globálne trhy, dlhopisy či investovanie.

Zdroj: Spotify, Apple

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá