Toto sú TOP notebooky na trhu, podľa jednotlivých kategórií

  • Pri výbere nového notebooku sa nezabudni zamerať na týchto pár drobností.
pchip
  • Pri výbere nového notebooku sa nezabudni zamerať na týchto pár drobností.

Poznáš to, každému sa už asi stalo, že si musel vziať prácu domov a práve vtedy väčšinou najviac hromžíme na nemožnosť dostať sa k zdieľaným dokumentom, krátku životnosť batérie, veľký či ťažký notebook, pomalé reakcie atď. Takto by sme mohli pokračovať vo vymenúvaní rôznych nedostatkov našich počítačov ešte hodnú chvíľu.

 

Vďaka zastaranému zariadeniu sa tak vie aj benefit práce z domu či odkiaľkoľvek zmeniť na stresujúci a najmä frustrujúci faktor. Prečo teda lipneme na svojich starých, pomalých počítačoch, keď na trhu sú dnes skutočne výkonné stroje poskytujúce nielen flexibilitu, ale najmä želanú mobilitu. Veď načo je notebook, ktorý sa ti vybije už po hodine či taký, ktorý váži viac ako 2 vrecká múky? Áno, povieš si, že kým ti ten starý počítač funguje, tak predsa nebudeš vyhadzovať peniaze za nový, ale úprimne, koľko kabeliek či tašiek ti už taký ťažký notebook zničil? A koľko vlasov si si vytrhal pri pohľade na otáčajúce sa koliesko či presýpacie hodiny zmrznutého programu, lebo počítač nestíhal?

 

Urobili sme si menší prieskum toho, čo dnes ponúkajú top IT značky na trhu a prišli s niekoľkými tipmi, ktoré ti pomôžu zorientovať sa, keď príde na lámanie chleba (alebo počítača).

 

Na cesty

Ak sa večne kamsi presúvaš, určite potrebuješ veľkokapacitnú batériu, ktorá sa postará o napájanie aj počas extrémne náročného dňa. Tenké telo zasa nezaberie veľa miesta v taške či kabelke. Praktické sú aj vyklápacie stojančeky, ktoré ponúkajú možnosť plnohodnotnej práce v režime notebooku aj tabletu.

Acer Switch 12 Alpha

pc1

zdroj fotografie:pockelit.com

 

 multifunkčné dotykové zariadenie kombinuje výdrž a mobilitu. Vďaka vyklápaciemu stojanu sa z notebooku ľahko zmení na tablet, pri ktorom využiješ aj funkcie digitálneho pera. Nemusíš si tak nosiť so sebou skicár ani poznámkový blok.

Kreatívny

 Pri písaní perom vraj vstrebávame informácie rýchlejšie, aj keď na klávesnici toho napíšeme viac za kratší čas. Ešteže sú dnes notebooky, ktoré sú vybavené okrem klávesnice aj digitálnym perom a tak vôbec nemusíme riešiť túto dilemu.

Dell Inspiron 13z Touch

pc2

zdroj fotografie:digitrends.com

 

Nový notebook Dell Inspiron 13z Touch je univerzálny 13,3 palcový tablet so zabudovaným stylusom, ktorým si môžeš rýchlo zaznamenávať nápady a rovnako kresliť priamo na obrazovku. Kreatívci to určite ocenia.

Štýlový

Pre tých, ktorí si potrpia aj na výnimočnú štýlovosť sme sa zamerali na notebooky, ktoré sú svojím dizajnom či materiálom trendovými kúskami.

Asus ZenBook Flip UX360

pc3

zdroj fotografie:thetechrevolutionist.com

Štýlový a dômyselne prepracovaný dotykový má hrúbku iba 13,9 mm. Vyrobený je z odolného brúseného hliníku, vďaka čomu je ľahký (1,3 kg) a pritom vysoko odolný. Jeho batéria vydrží až 12 hodín na jedno nabitie a je plne flexibilný – rozsah otáčania 360° drží displej v akejkoľvek polohe.

 

HP Spectre x360

pc4

zdroj fotografie:nerdjunkie.com

Luxusný dizajn a mimoriadna všestrannosť elegantného ultratenkého profilu z brúseného hliníka vzbudí pozornosť všade, kam s ním prídete. Vďaka batérii s predĺženou životnosťou môžete nabíjačku nechať pokojne doma; celý pracovný deň zvládnete na jedno nabitie. Prehliadanie fotografií, pozeranie videí a hranie hier si vychutnáte z akéhokoľvek uhla a zážitkom je aj zvuk z reproduktorov Bang&Olufsen.

 

Dell XPS 13

dell

 

zdroj fotografie:digitaltrends.com

Veľká obrazovka, malý notebook – zaujme na prvý pohľad. Displej s uhlopriečkou 13 palcov nemá takmer žiadne okraje, je premyslene zasadený do šasi s veľkosťou 11 palcového notebooku. Je mimoriadne tenký a ľahký (hmotnosť 1,26 kg) a batéria pohodlne vydrží celý pracovný deň. Tento krásavec je navyše dostupný aj v limitovanej edícii Swarovski. Čo už môže byť štýlovejšie?

micro

foto: microsoft.com

 Snáď sme ťa trochu inšpirovali týmito vychytávkami a pri výbere svojho notebooku sa rozhodneš správne.

zdroj titulnej fotografie:catalystts.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK