Toto sú top strediská v Alpách. Ich podmienky ťa počas blížiacich sa prázdnin zaručene nesklamú

  • Experti zostavili zoznam najlepších lyžiarskych stredísk v Alpách
  • Viaceré z nich sa nachádzajú v blízkosti Slovenska
  • Vycestuj za zaručenou kvalitou
Strediská v Alpách. Mont Blanc, snowboard, lyžiar
TASR/AP, Big Bear Mountain Resort Unsplash/Ricardo Frantz
  • Experti zostavili zoznam najlepších lyžiarskych stredísk v Alpách
  • Viaceré z nich sa nachádzajú v blízkosti Slovenska
  • Vycestuj za zaručenou kvalitou

Na lyžovačku sme si v tomto roku museli počkať dlhšie ako obvykle. Príliš veľký nedostatok snehu nezasiahol len Slovensko, ale aj mnohé zahraničné rezorty a strediská. Zimní dovolenkári preto často zažívali sklamanie z nevyhovujúcich podmienok, a to aj napriek tomu, že pobyt vopred zaplatili.

Obavy zo zmien klímy v nasledujúcich rokoch spôsobujú prognózy, ktoré naznačujú, že viaceré strediská môžu úplne zaniknúť. Týka sa to i mnohých slovenských rezortov, ktoré ležia v nižších nadmorských výškach, informovali sme.

No túto zimu sme sa konečne dočkali. Snehu je v posledných týždňoch viac než dosť a horské vleky tak môžu ťahať o stošesť. Navyše, blížia sa aj jarné školské prázdniny a s nimi aj ideálny čas na zimnú dovolenku v obľúbených rezortoch po celej Európe. 

Rozhodli sme sa preto prezradiť ti, ktoré strediská ležiace v najznámejších horách Európy sú vo svete najobľúbenejšie. Taktiež sa pozrieme na to, ktoré strediská podľa odborníkov zaručujú vyhovujúce dovolenkové podmienky.

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

Zdroje: Bloomberg, Planet Ware, Courchevel, Val-d, Chamonix-Mont-Blanc, Val Gardena, Zermatt, St. Moritz, Cortina D, Sankt Anton am Arlberg, Kitzbühel, Zugspitze, Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá