Inšpiruj sa od úspešných. Toto sú veci, ktoré by si mal robiť počas víkendu

  • Veci, ktoré ti zlepšia kvalitu života
  • Necháš sa niektorými inšpirovať?
red-hat-factory-768348-unsplash
unsplash
  • Veci, ktoré ti zlepšia kvalitu života
  • Necháš sa niektorými inšpirovať?

Dopraj si pohyb

Ak si väčšinu uplynulého týždňa strávil na stoličke za notebookom, či zhrbený nad knihami, tvoje telo ti bude za akúkoľvek fyzickú aktivitu určite vďačné. Nehovoriac o tom, že na čerstvom vzduchu prídeš k novým nápadom a inšpiráciám oveľa ľahšie.

Oddaj sa svojej vášni

Rád maľuješ, píšeš poéziu, či fotíš? Ak na to nemáš čas cez uponáhľaný týždeň, nájdi si aspoň cez víkend čas pre seba, kedy sa naplno oddáš svojej najväčšej vášni a záľube.

pohyb, cvičenie, príroda
zdroj: Pixabay/silviarita

Cestuj

Výborným resetom pre tvoju myseľ je určite aj cestovanie. Nezáleží na tom, či túžiš prežiť atmosféru už navštíveného miesta, alebo objaviť niečo nové – ide o zážitok.

Buď offline

Pokiaľ si nemôžeš dovoliť odrezať sa od siete na celý víkend, dopraj si tento luxus aspoň na pár hodín. Určite to stojí zato.

Venuj sa dobrovoľníctvu

Možností je naozaj veľa. Môžeš vypomôcť v útulku, rozdávať jedlo ľudom bez domova, či vypomôcť kamarátovi v začínajúcej kaviarni bez nároku na honorár. Spravíš dobrý skutok a stretneš nových zaujímavých ľudí.

Stop domácim prácam

Legenda hovorí, že medzi nami žijú ľudia, pre ktorých je upratovanie určitou formou relaxu. Ak sa ťa to týka, považuj tento bod za bezpredmetný. Ak nie, skús si upratovanie naplánovať na niektorý z pracovných dní.

Plánuj

Venuj nejaký čas naplánovaniu si toho, ako bude vyzerať tvoj nasledujúci týždeň. Plánovanie ťa robí omnoho efektívnejším.

pláž, dovolenka, cestovanie
zdroj: Pixabay/Pexels

Choď do spoločnosti

Zájdi si s rodinou, či s priateľmi do spoločnosti. Naplánuj si stretnutie s ľuďmi, ktorých si dlho nevidel a rád by si to napravil.

Je čas na kultúru

Cez víkendy máš možnosť vybrať si z veľkého množstva kultúrnych podujatí, záleží len na tom, čo preferuješ. Práve teraz je vhodný časť zájsť si do kina, do galérie, či na koncert.

Stretávaj sa s novými ľuďmi

Spoznávaj sa s novými ľuďmi, ktorí majú rovnaké záujmy, ako ty. Dnes už mnoho firiem organizuje aj intenzívne víkendové školenia alebo workshopy. Spojíš príjemné s užitočným.

Zhodnoť uplynulý týždeň

Bilancuj a zhodnoť svoj uplynulý týždeň. Ak ti niečo nevyšlo podľa predstáv, zhodnoť prečo, poďakuj sa za skúsenosť a vezmi si ponaučenie. Ak ti, naopak, niečo vyšlo, odmeň sa zato.

Dobi si baterky

Najdôležitejšie je, aby si sa venoval takým aktivitám, ktoré ti dobijú baterky. Nechaj sa viesť svojimi pocitmi, tie ťa určite nesklamú. Uži si víkend naplno!

denník, káva, plánovanie
zdroj: Pixabay/StockSnap
Zdroj: thadailypositive.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK