Toto sú veci, pri ktorých strácaš najviac energie, vzdaj sa ich a uspeješ

  • Demotivácia, strata energie, nedostatok nových nápadov
  • Aj s týmto sa môžeš stretnúť, ak upriamuješ svoju pozornosť nesprávnym smerom
  • Toto je 12 najväčších požieračov, ktoré ťa oberajú o čas a energiu
helena-lopes-463976-unsplash
Unsplash
  • Demotivácia, strata energie, nedostatok nových nápadov
  • Aj s týmto sa môžeš stretnúť, ak upriamuješ svoju pozornosť nesprávnym smerom
  • Toto je 12 najväčších požieračov, ktoré ťa oberajú o čas a energiu

Čakáš na inšpiráciu

To, že čakáš na nové nápady a inšpirácie neznamená, že si bezmocný. Využi čas produktívne a venuj svoju pozornosť niečomu, čo naozaj stojí zato.

girl-backpack-thinking-sunset-field-fence

Nemáš určené priority

Pokiaľ si nestanovíš svoje priority, ľahko sa ti stane, že tvoj čas si ukradnú menej dôležité (resp. úplne zbytočné) veci. Stanov si 2-3 ciele, na ktorých budeš aktívne a tvrdo pracovať. Všetko ostatné rieš len okrajovo.

Odmietaš cudziu pomoc

Áno, pocit z dobre a samostatne vykonanej práce je výborný. Nenechaj sa ním však zaslepiť a pokiaľ ti niekto ponúka pomoc (predovšetkým v oblasti, v ktorej ešte nie si úplne doma), prijmi ju. Ušetrený čas tak môžeš investovať do ďalších dôležitých úloh. Samozrejme však musíš vedieť rozoznať, kedy je ponúkaná pomoc naozaj nezištná.

Couple Having an Argument

Priveľmi dbáš na názory druhých

Možno poznáš pocit, keď by si chcel niečo spraviť, alebo obávaš sa, pretože: „Čo nato povedia druhí“. Ak ide skutočne o tvoj sen a si o ňom presvedčený, na názory druhých ľudí nehľaď. Pokiaľ nejde o naozaj konštruktívnu kritiku od skúseného človeka, ktorá má hlavu, pätu a zmysel – hoď to za hlavu. Raz si zato poďakuješ.

Máš strach zo zlyhania

Zlyhanie sa vo väčšine prípadov berie ako niečo veľmi negatívne. Prelom v sebe tento predsudok a uvedom si, že niet víťaza, ktorý nikdy neprehral. Každé zlyhanie znamená novú skúsenosť, novú príležitosť a novú šancu. Zlyhanie nie je koniec, je to nový začiatok.

Nežiješ svoj život

Dôležité je nasledovať svoje sny, nie sny iných o tebe. Mnoho ľudí zistí, že žili život niekoho iného až po mnohých rokoch – nedovoľ, aby sa niečo podobné stalo aj sebe.

Príliš sa sťažuješ

Nehľadáš spôsoby, ako by sa niečo dalo, ale dôvody, prečo to nepôjde. Vo všetkom vidíš niečo negatívne a zlé. Napriek tomu, že neustále sťažovanie sa je jeden z najväčších a najhorších žrútov tvojho času a energie, dá sa s tým pracovať. Skús sa zamerať na dobré veci vo svojom živote, za ktoré si vďačný a odraz sa od nich.

mask-389940_960_720

Máš veľa nedokončených úloh

Nevieš povedať nie, a preto sa ti nové úlohy len hromadia. Oberajú ťa o čas a tvoju pozornosť neustále zamestnávajú myšlienky na nedokončenú prácu. Povedz tomu rázne stop, inak z tohto bludného kruhu nikdy nevyjdeš.

Snažíš sa každému ulahodiť

Snažíš sa vyhovieť rodičom, šéfovi, kolegom, spolužiakom, súrodencom, susedom… Je však dôležité vedieť, že nikdy nevyhovieš každému a najdôležitejšie je, aby si vyhovel sám sebe. Ľudia do našich životov prichádzajú a odchádzajú, stráviť celý život musíš len sám so sebou. Pokiaľ budeš dávať seba na posledné miesto, ver, že to bude dosť otravná existencia.

1-main-image

Porovnávaš sa s druhými

Každý z nás je jedinečný a každý má talent na niečo iné. Ty nikdy nebudeš ako niekto iný a nikto nebude nikdy ako ty. Nikdy. Preto nestrácaj svoj čas tým, že sa budeš s kýmkoľvek porovnávať, pretože ty si unikát.

Opakuješ rovnaké chyby

Nikto nevraví, že ak to nevyšlo raz a ty to spravíš rovnako aj druhýkrát, nevyjde to. Tu ide o schopnosť určiť chybu, analyzovať ju a hlavne sa jej v budúcnosti vyhnúť.

Si perfekcionista

Nemusíš byť vo všetkom najlepší. Nie je dôležité, aby bol výsledok dokonalý, podstatné je, aby si ho dosiahol efektívne.

Zdroj: visual.ly

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech