Toto sú zábavné fakty o Dankovom stožiari, o ktorých si určite netušil

  • Politická scéna na Slovensku je mnohokrát bezodnou studnicou vtipov
  • Dôkazom je aj neutíchajúca téma stožiaru, ktorá vyvolala na sociálnych sieťach búrlivé reakcie
  • Na mušku si ho vzala aj agentúra Starmedia, ktorá vytvorila naozaj zaujímavú infografiku
stooo
TASR- Jaroslav Novák, Jakub Kotian
  • Politická scéna na Slovensku je mnohokrát bezodnou studnicou vtipov
  • Dôkazom je aj neutíchajúca téma stožiaru, ktorá vyvolala na sociálnych sieťach búrlivé reakcie
  • Na mušku si ho vzala aj agentúra Starmedia, ktorá vytvorila naozaj zaujímavú infografiku

Na Slovensku už asi nie je príliš veľa ľudí, ktorí by aspoň na fotografii nepostrehli stožiar Andreja Danka, ktorý stojí pred Národnou radou SR.

Realizácia tohto projektu vzbudila tak veľký záujem, že Kancelária Národnej rady pristúpila k zverejneniu čísla účtu, na ktorý mohli ľudia darovať peniaze. Intenzita a výška darcovských príspevkov na stožiar bola tak vysoká, že sa samotné náklady za stožiar zafinancovali z príspevkov aj od občanov.

Aktuálne :( Áno, on si ho naozaj pohladil :(

Gepostet von Zomri am Donnerstag, 19. September 2019

Národný stožiar je natoľko populárnou témou, že sa tento objekt dostal aj pod hľadáčik mediálnej agentúry Starmedia, kde Data Science tím pripravil pútavú infografiku. 

Vyčítať z nej môžeš napríklad aj to, že vrchol stožiara môže v oblasti nadmorskej výšky pokojne konkurovať aj iným stavbám v hlavnom meste a jeho okolí.

Ak by si sedel na vrchole stožiara, návštevníci reštaurácie UFO na moste SNP by ti obrazne povedané, mohli pozerať priamo do očí. Zaujímavý je aj fakt, že celková plocha slovenskej vlajky, ktorá veje na stožiari, je 54 metrov štvorcových, zodpovedá dvojnásobku rozlohy priemernej bratislavskej garsónky. 

Stožiar sa nevyhol ani bleskom. Koncom augusta sužovali západné Slovensko silné búrky. Podľa portálu imeteo.sk zasiahlo Slovensko až 15-tisíc bleskov. Podľa štatistík Startmedia, priemerný blesk, ktorý udrel aj do nášho národného stožiara, vyprodukuje toľko energie, koľko spotrebuje 4-členná rodina v priemerne veľkom rodinnom dome za 40 dní bežnej spotreby.

Gepostet von Adam Kováč am Sonntag, 25. August 2019

O tom, že ide o objekt hodný pozornosti, svedčí aj fakt, že stožiar už nájdeš aj na Google Maps, kde bol zaregistrovaný pod názvom Slovenský národný bleskozvod s webovou stránkou www.clovekcloveku.sk. Tá ťa presmeruje na facebookový profil Zomri. Ako sa Startitup podarilo zistiť, zverejnené telefónne číslo patrí predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi.

Viac čítaj TU>>Stožiar Andreja Danka má svoje miesto už aj na Google mapách

Gepostet von Bunker B-S 8 Hřbitov am Montag, 2. September 2019

Výstavbu obrovského stožiaru obhajuje vedúci Kancelárie parlamentu Daniel Guspan  tým, že vo viacerých svetových metropolách sú veľkorozmerné štátne vlajky situované pred zákonodarnými zbormi a historicky významnými budovami štandardom. Ako príklad uvádza susedný maďarský parlament v Budapešti, nemecký Bundestag či španielsky parlament v Madride. Slovensko sa tak podľa neho pridalo k tým štátom, ktoré si vedia uctiť svoje štátne znaky.

zdroj: Starmedia Data science, sns.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech